Zavrieť

Porady

Porada.sk pre Facebook, alebo na Facebooku?

admin
Pripojte sa k našej oficiálnej stránke na Facebooku.

Spravíme tam trochu zábavy a podelíme sa o dobré informácie s priateľmi, či inými používateľmi facebooku.

Zajtra spúšťame možnosť jednoduchého prihlásenia na Poradu pomocou facebook účtu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Ja s tým problém nemám, ja už som tu vyzlečenejší ako pred lekárom. Nemyslím si že Renatka má pravdu. To si len my laici myslíme. Dokonca aj na Skype sa dá napichnúť. Na webe "kto umí, ten umí", a nič nie je tajné.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
erzet Pozri príspevok
Ja s tým problém nemám, ja už som tu vyzlečenejší ako pred lekárom. Nemyslím si že Renatka má pravdu. To si len my laici myslíme. Dokonca aj na Skype sa dá napichnúť. Na webe "kto umí, ten umí", a nič nie je tajné.
...he , tak to teda pŕŕŕŕŕrŕŕŕŕŕŕŕŕr´......

Na ten teda nie , ešte nie ...

A radi by sa poniektorí a rady by sa poniektoré organizácie ...tie na tri písmená ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
erzet Pozri príspevok
Ja s tým problém nemám, ja už som tu vyzlečenejší ako pred lekárom. Nemyslím si že Renatka má pravdu. To si len my laici myslíme. Dokonca aj na Skype sa dá napichnúť. Na webe "kto umí, ten umí", a nič nie je tajné.
To by ma teda zaujímalo s tým skype Robko... ako sa to dá , jedine že niekto by vedel prihlasovacie údaje.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
buchač Pozri príspevok
...he , tak to teda pŕŕŕŕŕrŕŕŕŕŕŕŕŕr´......

Na ten teda nie , ešte nie ...

A radi by sa poniektorí a rady by sa poniektoré organizácie ...tie na tri písmená ...
síce som ťa úplne nepochopila, ale Skype je prepojený s FB... Stačí, aby sa erzet prihlásil na Skype, na FB pri jeho mene vyskočí aktívny stav pripojenia, ktorý je viditeľný pre všetkých priateľov
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
alla66 Pozri príspevok
síce som ťa úplne nepochopila, ale Skype je prepojený s FB... Stačí, aby sa erzet prihlásil na Skype, na FB pri jeho mene vyskočí aktívny stav pripojenia, ktorý je viditeľný pre všetkých priateľov
Konkrétne ja mám FC aj skype , doposiaľ som si nikdy nevšimla , že by mi skype nejak spolupracoval s FC.Tak som asi nedokonalá
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
erzet -Robert , čakám na Tvoju odpoveď .Keď si už začal , tak nás nenechaj dlho čakať a objasni to prosím .
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

erzet Pozri príspevok
Ja s tým problém nemám, ja už som tu vyzlečenejší ako pred lekárom. Nemyslím si že Renatka má pravdu. To si len my laici myslíme. Dokonca aj na Skype sa dá napichnúť. Na webe "kto umí, ten umí", a nič nie je tajné.
Robko, po teroristických útokoch na americké ambasády sa ako iste vieš neslávne oplotila aj tá v centre BA. Ty si myslíš, že nás všetkých nepreverovali, čo sme tam pracovali v okruhu 100 metrov? Ja som tak prelustrovaná američanmi, že nejaký facebook ma nemôže rozhádzať.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Konkrétne ja mám FC aj skype , doposiaľ som si nikdy nevšimla , že by mi skype nejak spolupracoval s FC.Tak som asi nedokonalá
musíš s dotyčnou osobou zdieľať informácie na Skype aj FB...budeme spolu komunikovať na Skype, takisto budeme priateľky na FB... Vtedy, po každom prihlásení uvidíš pri mojom mene zelený znak skype, pokiaľ nebudem utajená...
Naposledy upravil alla66 : 09.09.10 at 20:53
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pepsikova Pozri príspevok
..

..ak máš tam svoje vlastné meno,tak google ti vyhodí ešte aj tvojich priateľov vo fejsbúku, netlogu, twitteri a čojaviem kde ešte a celkom rovno sa ku nim preklikáš..aj keď máš nastavenie len pre priateľov...
preto ja neuvádzam na žiadnom fóre svoje celé meno.
A neuvádzam také informácie, ktoré by mi vadili, keď ich číta niekto cudzí. V takomto prípade či ss, interná pošta, maily...
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
lenkak Pozri príspevok
preto ja neuvádzam na žiadnom fóre svoje celé meno.
A neuvádzam také informácie, ktoré by mi vadili, keď ich číta niekto cudzí. V takomto prípade či ss, interná pošta, maily...
Lenka, svoje meno uvádzať nemusíš...keď som ťa našla ja, tak ťa nájdu všetci...

stačí, ak vedľa príspevkov svieti tvoja fotografia so synom...nie si viditeľná iba poraďákom....

nýbrž ponevaž ""všetci neprihlásení okoloidúci"" sa môžu dosýta kochať fotografiami členov Porady a získať osobné informácie z profilu na FB....stačí spojiť obidva profily a zrátať 1+1

Myslím si, že je to veľký zásah do súkromia všetkých členov...nem dopadne dobre
8 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zita5 Pozri príspevok
To by ma teda zaujímalo s tým skype Robko... ako sa to dá , jedine že niekto by vedel prihlasovacie údaje.
Ako sa to dá? Ja neviem. Ale mám informácie že aj videorozhovor sa dá sledovať. Nepýtajte sa ma ako, ja to neviem. Ako sa heckeri dostávajú niekde? Mne prišli na mail blahoželania k narodeninám od firiem ktoré mi posielajú reklamné maily a nikomu z nich som nedal môj dátum narodenia. O presnej adrese na ktorú mi chodia propagačné letáky ani nevravím.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Myslite si o tom čo chcete, ale vaša stopa na nete, je nezrušiteľná.
Nič s tým nenarobíte.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Každý človek si svoje súkromie chráni, dovolí iba najbližším, aby vedeli o niektorých veciach. Napriek tomu sa stane, že nechcené sa prezradí. Facebook ľudí vyzlieka donaha a ešte si dá taký honosný názov"sociálna sieť".
Na facebooku o jednej mamičke, teda jej rodine, som sa dozvedela všetko. Prezrela som si fotografie detí, manžela, z poslednej dovolenky, zistila som, že chodí do detského centra, že malý mal soplíky, kde sa chystajú na dovolenku, fotografie bytu po prerábke....nick ma hodil na mimibazár a tam som sa ešte dozvedela o nich vecí. Nechápem, že sú ľudia takí sprostí. Radšej budem mať niekoľko priateľov skutočných, ako tisíce virtuálnych. U mňa facebook nehrozí a aj tu na Porade som veľa vecí vymazala, nakoľko niektorí sa tu neúnavne rýpu v starších príspevkoch, hlavne v oddychových témach, kde o sebe kde-čo popíšeme, spájajú si to a výsledok je celkom pekná genéza určitého nicku. A v správnej chvíli ju zneužijú.

PS:týmto zdravím všetkých net-krtov, ktorí neúnavne prerývajú internet.
12 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
alla66 Pozri príspevok
Lenka, svoje meno uvádzať nemusíš...keď som ťa našla ja, tak ťa nájdu všetci...

stačí, ak vedľa príspevkov svieti tvoja fotografia so synom...nie si viditeľná iba poraďákom....

nýbrž ponevaž ""všetci neprihlásení okoloidúci"" sa môžu dosýta kochať fotografiami členov Porady a získať osobné informácie z profilu na FB....stačí spojiť obidva profily a zrátať 1+1

Myslím si, že je to veľký zásah do súkromia všetkých členov...nem dopadne dobre
alla
to, že nájdeš moju JEDNU profilovú fotku, a to čo sa mi páči, to sú uvedené veci, ktoré môžu byť, jedna fotka mi neprekáža. Čo sa týka priateľov, ktorí sú v mojom zozname, tí ma netrápia, ich problém, že uvádzajú všetko o nich, fotky, a nenastavia si súkromie. Aj keď ja som už tu niekde na Porade prikladala jeden link, upozorňovala som na fb, prikladám aj sem:
http://www.zive.cz/clanky/informace-...5/default.aspx

A že si ma dokázala nájsť, teda dokázala si priradiť môj nick na Porade k nicku na FB to je tvoja šikovnosť.

P.S. Myslela som, že prezeráš fb ako prihlásená.
Naposledy upravil lenkak : 10.09.10 at 21:11 Dôvod: P.S.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

jar88 Pozri príspevok
Myslite si o tom čo chcete, ale vaša stopa na nete, je nezrušiteľná.
Nič s tým nenarobíte.
Výnimočne s tebou súhlasím. Zdvihla sa tu vlna protestov proti prepojeniu s facebookom. Ale veď aj doteraz mohol každý vidieť všetko, čo tu kto napísal, priložil, nemusel byť ani prihlásený. Napr. dnes vidím krásne dievčatko na úvodnej obrazovke, uvedomuje si matka, že fotku môže ktokoľvek a načokoľvek použiť ? Fotky sú moje súkromie, nikde by som ich nepricapla. Ja som už zažila zneužitie osobných údajov, unikli z portálu na ktorom som ich uverejnila a tieto údaje som nedovolila verejne sprístupniť. Zažila som veľký šok, našťastie pre mňa so sťastným koncom. Kontaktovala som aj administrátora, síce mi nepomohol, ale aspoň sa dozvedel, čo sa stalo a mal možnosť urobiť nápravu. Odvtedy, dobre zvažujem ak sú údaje povinné, čo tam zadám a na portáloch kde som údaje mala zverejnené, som čo dalo zmazala a čo nie upravila. Aj údaje, ktoré sú zadané ako druhým neprístupné sa sa dajú zneužiť, určite sa nájdu takí, čo to dokážu, treba s tým počítať. Ja už som sa už poučila, aj keď na vlastnej chybe, lepšie je ale učiť sa na cudzích.
6 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
lenkak Pozri príspevok
alla
to, že nájdeš moju JEDNU profilovú fotku, a to čo sa mi páči, to sú uvedené veci, ktoré môžu byť, jedna fotka mi neprekáža. Čo sa týka priateľov, ktorí sú v mojom zozname, tí ma netrápia, ich problém, že uvádzajú všetko o nich, fotky, a nenastavia si súkromie. Aj keď ja som už tu niekde na Porade prikladala jeden link, upozorňovala som na fb, prikladám aj sem:
http://www.zive.cz/clanky/informace-...5/default.aspx

A že si ma dokázala nájsť, teda dokázala si priradiť môj nick na Porade k nicku na FB to je tvoja šikovnosť.
Keby si vedela, ako sú druhí šikovní, ja som iba slabý odvar

Zaujímavé, že nikomu nie je proti srsti, ak jeho profil, fotky vidia neprihlásení užívatelia...ja ich volám "okoloidúci"

Prepáč, ak sa ťa dotknem.....v predchádzajúcej reakcii si uviedla, že neuvádzaš svoje meno..môj názor je opačný....ak napíšeš, že sa voláš Lenka Konečná, nikto nezistí tvoju identitu, kde žiješ, koľko máš rokov...na SK sa nachádza množstvo tvojich menovkýň .....ale ak vyvesíš svoje fotky, alebo tvojho syna, to už je iné kafe.
O to horšie, keď si tvoje fotografie skopčí cudzia osoba, upraví a časom ti niekto povie... Lenka, visíš na péčku hore bez...v lepšom prípade

Každý musí predvídať do budúcnosti a chrániť svoje súkromie..net je nebezpečná ihračka
10 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
K prepojeniu s facebookom, zdá sa mi že nie celkom jasne sa to tu vykresluje.

1. Je to dobrovoľné - čiže nikto nič nemusí.

2. Výhoda je jedného loginu, nemusíte mať X hesiel

3. Ak používate prihlasovanie z FB, Porada nemá prístup k tomuto heslu, iba nám facebook povie že sa prihlasujete, heslo nám nezverejňuje.

4. Prepojenie nemusí byť úplne, čiže tu môžete vystupovať pod úplne iným nickom.

5. Kto bude chcieť a nebude sa za to hanbiť, bude môcť využívať ďalšie pripravované funkcie a výhody z prepojenia, ale len s jeho súhlasom.

Táto téma je o výhodách, ktoré plynú užívateľom facebooku pri prihlasovaní na Poradu. Neriešte tu prosím problém ochrany súkromia, ktoré má facebook. To je na samostatnú a veľkú tému a nijak to nesúvisí s prepojením na Poradu.

Vystupovanie pod vlastným alebo cudzím menom je tiež na samostatnú diskusiu a je to každého vec.
Ja len odporúčam aby sa odborníci nehanbili prispievať pod vlastným menom. Rovnako to nikomu nenanucujem a už vôbec to neodporúčam tým, ktorí sa tu pýtajú na rôzne osobné problémy, napr. sa rozvádzajú.... Ja to radím len odborníkom a radím im v to v dobrom úmysle...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
alla66 Pozri príspevok
Keby si vedela, ako sú druhí šikovní, ja som iba slabý odvar

Zaujímavé, že nikomu nie je proti srsti, ak jeho profil, fotky vidia neprihlásení užívatelia...ja ich volám "okoloidúci"

Prepáč, ak sa ťa dotknem.....v predchádzajúcej reakcii si uviedla, že neuvádzaš svoje meno..môj názor je opačný....ak napíšeš, že sa voláš Lenka Konečná, nikto nezistí tvoju identitu, kde žiješ, koľko máš rokov...na SK sa nachádza množstvo tvojich menovkýň .....ale ak vyvesíš svoje fotky, alebo tvojho syna, to už je iné kafe.
O to horšie, keď si tvoje fotografie skopčí cudzia osoba, upraví a časom ti niekto povie... Lenka, visíš na péčku hore bez...v lepšom prípade

Každý musí predvídať do budúcnosti a chrániť svoje súkromie..net je nebezpečná ihračka
mne okoloidúci prekážajú. Ale ja som si myslela, že pozeráš profily ako registrovaná, nie okoloidúca. Mám nastavené súkromie fotiek. Mám ich tam len pár, a všetky sú nastavené, aby ich videli len priatelia. Len som zistila, že pre profilovú to neplatí. Nevieš či sa to tam dá nejako nastaviť?
Ja osobne som na FB len pre priateľov, keby som tam nemala spolužiakov/čky, známych tak tam nie som. Fungujem tak akurát na chate, a cez správy /tu ss, a šuťák, až na to, že tu je šuťák viditeľný, tam iba pre toho, s kým si píšem/.
S tou poslednou tvojou vetou úplne súhlasím.
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Iba zmazať, alebo zmeniť za nepodarok, na ktorom nie je zreteľná tvár
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ja som spokojný, kým ma podľa mena ani Google nevie nájsť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať