Zavrieť

Porady

umele oplodnenie

osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ahojte.
kedze sa o niekolko mesiacov chystam na takyto zakrok,chcela by som zdielat svoje otazky aj s vami.
zaujimalo by ma,ako dlho trva priprava pred samotnym odobranim vajicok a spermii na vznik embrya/myslim,to pichanie hormonov a co vsetko este v tom je?/
potrebujem si totiz nahlasit dovolenku-cez nu by som to chcela absolvovat,aby som nemusela ist znovu na marodku.
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

branislavap-vdaka,aj vsetkym ostatnym,ale uz ma prechadza trpezlivost a dobra vola.
zase to nevyslo......
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

osky Pozri príspevok
branislavap-vdaka,aj vsetkym ostatnym,ale uz ma prechadza trpezlivost a dobra vola.
zase to nevyslo......
je mi smutno.....ale verím, že sa to podarí, ty si bojovníčka veľká....neviem či by som to dokázala ja....ťažko sa mi hľadajú povzbudzujúce slová....už som to tu písala, moja mama otehotnela až ked sa s tatkom dohodli, že ostanem jedináčik,......medzi mnou a bratom je 9r rozdieľ, mama 4x potratila / 1x mimo maternicové teh., 1x toxoplazmoza, 1x infekcia čo jej zaniesla lekárka palpačne ju vyšetrovala v čase ked sa to štandartne už nerobí , 1x už neviem/ dokonca jeden potrat, že telíčko aj videla už to malo všetko ručičky nožičky
viem, že mama nemala ok vaječníky neviem či dokonca ich má oba. psychika a myšlienkové pochody v hlave robia veľa, ale to nie je nič nové...
4 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

...posielam objatie
4 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

osky, držím palce, nabudúce je zase nádej, šanca!!!!
3 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

osky, tieto verše na pohľad nesršia optimizmom, chodí to však aj tak

Poznám to bezútešné čakanie
keď čakáš že sa niečo zmení
len nevieš presne čo a kedy
každý deň čakáš naposledy
a od zajtra zas znova
ako vymenený

Čakáš kedy sa skončí čakanie
zúfalo ale trpezlivo
koniec je kdesi, kdesi v nedohľadne
a ak už nie si celkom na dne
prečakáš si takto možno
celý život

Skonči s tou nezmyselnou zábavou
nečakaj kým sa niečo stane
spomeň si na to čím si bol
spomeň si ak si zabudol
že v živote vždy všetko príde
príde, príde
nečakane

(text: Milan Lasica)
... nečakane môže prísť aj tvoje tehotenstvo. Hlavu hore!
4 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

ahoj osky, chápem Ťa, ale ešte je tu stále nádej, že to vyjde. Nehádž flintu do žita. Každý deň Ťa mám na pamäti a želám si, aby som sa dočkala od Teba tej radostnej správy. Osky, prajem Ti veľa zdravia, trpezlivosti, a rodinnej pohody. Drž sa.
1 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

ja som mala krizu po 4 rokoch chcenia otehotnieť, napokon som bola prekvapena po 10 tich rokoch
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dakujem vam vsetkym.
polutujte ma,padne mi to dobre.
neuspech mi padne zatazko,jasne,ale je tazke ist havou proti muru.
bude v tom daky zmysel,ze mi Pan Boh nenadelil dieta,len je strasne tazke toto prijat a akceptovat.
nie som este tak daleko a stale chcem ist hlavou proti muru,aj ked sa udriem.....
ale kolko ubohych dusiciek uz mam na svedomi,a to ma tazi najviac.
odpustia mi?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

osky Pozri príspevok
dakujem vam vsetkym.
polutujte ma,padne mi to dobre.
neuspech mi padne zatazko,jasne,ale je tazke ist havou proti muru.
bude v tom daky zmysel,ze mi Pan Boh nenadelil dieta,len je strasne tazke toto prijat a akceptovat.
nie som este tak daleko a stale chcem ist hlavou proti muru,aj ked sa udriem.....
ale kolko ubohych dusiciek uz mam na svedomi,a to ma tazi najviac.
odpustia mi?
Osky.........to podľa môjho názoru nie je hriech......robíš veľa pre to aby si mala dieťa , služobníka božieho......tie dušičky robia hore anjelikov.....

napíšem ti niečo z môjho života......
v r. 1999 som potratila syna v donosenom 6-tom mesiaci ,
prestala som cítiť pohyby a musela som mŕtve dieťa porodiť.....po príchode domov som dostala mlieko, mlieko som mala a nemala som dieťa.......ach môj Bože, čo som prežívala.......strašné......mám to za sebou a viem, že hore mám jedného anjelika......

strašne, strašne ti držím palce......
3 0
Topas Topas

Topas je offline (nepripojený) Topas

Osky, sledovala som tvoj príbeh a verila, že teraz to dopadne dobre. Obdivujem ťa. Ja som nemohla otehotnieť a po niekoľkych rokoch som to vzdala. Na takú dlhú cestu, akou prechádzaš ty, som nemala odvahu. A potom, keď som na to vôbec nemyslela, som otehotnela.
Viem že je to pre teba teraz veľmi ťažké, no skús hľadať zmysel života v iných veciach. Mne veľmi pomohlo, keď som sa zmierila s tým, že deti mať nebudem. Keď som si povedala, že aj život bez deti bude mať pre mňa zmysel. Bola som vnútorne vyrovnaná a ochotná prijať to, čo mi život prinesie. Ani nevieš ako slobodne som sa cítila. A potom sa stalo to, čo dodnes považujem za veľký dar.
Verím, že príde čas, keď aj ty sa budeš tešiť z malého drobčeka. Nechcem ťa znechucovať, chcem ti iba povedať, že zázraky sa dejú keď ich najmenej čakáš.
9 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Topas Pozri príspevok
Osky, sledovala som tvoj príbeh a verila, že teraz to dopadne dobre. Obdivujem ťa. Ja som nemohla otehotnieť a po niekoľkych rokoch som to vzdala. Na takú dlhú cestu, akou prechádzaš ty, som nemala odvahu. A potom, keď som na to vôbec nemyslela, som otehotnela.
Viem že je to pre teba teraz veľmi ťažké, no skús hľadať zmysel života v iných veciach. Mne veľmi pomohlo, keď som sa zmierila s tým, že deti mať nebudem. Keď som si povedala, že aj život bez deti bude mať pre mňa zmysel. Bola som vnútorne vyrovnaná a ochotná prijať to, čo mi život prinesie. Ani nevieš ako slobodne som sa cítila. A potom sa stalo to, čo dodnes považujem za veľký dar.
V
erím, že príde čas, keď aj ty sa budeš tešiť z malého drobčeka. Nechcem ťa znechucovať, chcem ti iba povedať, že zázraky sa dejú keď ich najmenej čakáš.
...o tom to je. V piesni vyjadrené slovami spomeň si na to čím si bol. Osky, nájdi svoj pokoj v duši, všetko sa na dobré obráti.
2 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Topas Pozri príspevok
Osky, sledovala som tvoj príbeh a verila, že teraz to dopadne dobre. Obdivujem ťa. Ja som nemohla otehotnieť a po niekoľkych rokoch som to vzdala. Na takú dlhú cestu, akou prechádzaš ty, som nemala odvahu. A potom, keď som na to vôbec nemyslela, som otehotnela.
Viem že je to pre teba teraz veľmi ťažké, no skús hľadať zmysel života v iných veciach. Mne veľmi pomohlo, keď som sa zmierila s tým, že deti mať nebudem. Keď som si povedala, že aj život bez deti bude mať pre mňa zmysel. Bola som vnútorne vyrovnaná a ochotná prijať to, čo mi život prinesie. Ani nevieš ako slobodne som sa cítila. A potom sa stalo to, čo dodnes považujem za veľký dar.
Verím, že príde čas, keď aj ty sa budeš tešiť z malého drobčeka. Nechcem ťa znechucovať, chcem ti iba povedať, že zázraky sa dejú keď ich najmenej čakáš.
Súhlasím, lebo presne tak to veľakrát je - čím viac niečo chceme, tým viac sa nám to vzďaľuje... Až keď to prijmeme, keď po preplakaných nociach pokorne a so zmierením v srdci prijmeme "vyššiu vôľu", než je naša, až potom sa naozaj môže stať zázrak.
A pri pokusoch otehotnieť sa to často stane práve po adopcii "cudzieho" dieťatka - o tom ste neuvažovali? (Možno ste tu už o tom písali, ale nečítala som celú tému.) Tak či tak želám všetko dobré, postupný návrat rovnováhy a pokoja do duše!
2 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

osky, držím veľmi palce, a pripájam aj ja moju skúsenosť,
hormonálny profil v poriadku, bola som minulý týždeň, to znamená ovulácia nastáva, čiže teraz manžel ide vo štvrtok na spermiogram (už bol pri prvej, bolo všetko ok) ale mala som cystu, ktorú mi brali v marci tohto roka a keď ma otvorili v správe je napísané endometrióza, tak uvidíme nakoľko je tá endometrióza, či sú tie zrasty veľké alebo aké sú :-(( ale aj ja by som už veeeľmi chcela bábo, a hlavne keď mi malá povie, že ona chce už Táničku, o to viac ma to mrzí, že ešte nie je, maminka kedy budeme mať už Táničku? no kedy? ja jej odpoviem, že musíme počkať kým mi začne v brušku rásť...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať