Zavrieť

Porady

podnikanie s tovarom z USA

ahojte,
chcem začať podnikať so značkovým exkluzívnym tovarom dovezeným z USA. a potrebovala by som poradiť, ako to všetko robiť podľa zákona. stačí mi ako daňový doklad faktúra o zaplatení? alebo potrebujem mať nejakú zmluvu s dodávateľom? a ako je to s clom a dph? poprípade, neviete, odkiaľ by som mohla zistiť, kde sú na Slovensku veľkosklady s takýmto exkluzívnym tovarom...? pretože s tou Amerikou to bude zrejme dosť komplikované.
veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    1ketrin Pozri príspevok
    stačí mi ako daňový doklad faktúra o zaplatení?
    Áno.

    1ketrin Pozri príspevok
    alebo potrebujem mať nejakú zmluvu s dodávateľom?
    Nie.

    1ketrin Pozri príspevok
    a ako je to s clom a dph?
    Tovar si objednáš, zaplatíš, počkáš kým príde, vyclievacia pošta ti pošle oznámenie o zásielke, k nej spravíš JCD, zaplatíš clo aj dph, a tovar je tvoj.

    1ketrin Pozri príspevok
    poprípade, neviete, odkiaľ by som mohla zistiť, kde sú na Slovensku veľkosklady s takýmto exkluzívnym tovarom...?
    Google. Prípadne katalógové vyhľadávanie.

    1ketrin Pozri príspevok
    pretože s tou Amerikou to bude zrejme dosť komplikované.
    Ani nie, prečo myslíš? Akurát je to trošku otrava platiť, čakať, platiť 2x a znovu čakať .

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    netreba zabudat na certifikaciu kazdeho druhu tovaru v jeho vsetkych farebnych variantoch v pripade dovozu z tretich krajin... toto stoji nemale peniaze... skusobna je v piestanoch...

    1ketrin je offline (nepripojený) 1ketrin

    1ketrin
    neviem, či to správne chápem....čiže ja zaplatím dph 2x? a keď mi pride kontrola, tak ja sa preukážem len faktúrou o kúpe a nič viac? lebo viem, že so slovenskými dodávateľmi treba mať uzavretú zmluvu...

    s tým googlom som to skúšala, ale je to bieda...

    ďakujem za info

    1ketrin je offline (nepripojený) 1ketrin

    1ketrin
    andreaS Pozri príspevok
    netreba zabudat na certifikaciu kazdeho druhu tovaru v jeho vsetkych farebnych variantoch v pripade dovozu z tretich krajin... toto stoji nemale peniaze... skusobna je v piestanoch...
    certifikát mi nepribalia automaticky oni z USA ?

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    andreaS Pozri príspevok
    netreba zabudat na certifikaciu kazdeho druhu tovaru v jeho vsetkych farebnych variantoch v pripade dovozu z tretich krajin... toto stoji nemale peniaze... skusobna je v piestanoch...
    Pokial uz tovar presiel certifikaciou a teda je urceny aj pre europsky trh, tak by som sa na to vykaslal.

    1ketrin Pozri príspevok
    neviem, či to správne chápem....čiže ja zaplatím dph 2x? a keď mi pride kontrola, tak ja sa preukážem len faktúrou o kúpe a nič viac? lebo viem, že so slovenskými dodávateľmi treba mať uzavretú zmluvu...

    s tým googlom som to skúšala, ale je to bieda...

    ďakujem za info
    Preco by si platila DPH 2x?
    Aku zmluvu treba mat uzavretu so slovenskymi dodavatelmi?

    -
    Trochu si pripadam ako nevedko, ze sa cez noc vsetko zmenilo .

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Pozor na institut zabezpecenia dane. Rataj s tym ze ta cely dovz v skutocnosti vyjde o 8,5 % viac.

    iva82 je offline (nepripojený) iva82

    iva82
    a čo dodávanie tovar z krajín tretieho sveta? chcem kupovať vlasy pre predlžovanie, viem, že zaplatim dph 19% + clo 2% len neviem, čo všetko k tomu potrebujem - certifikáty? stačí jeden vydaný dodávateľom? tomuto ja vôbec nerozumiem a nikto neporadí :-( viem, že sa takto podniká, ale veľa ľudí si to tajomstvo nechá pre seba preto sa skúšam pýtať aj tu.mimochodom 19% + 2% ešte raz aby som platila z tej ceny tovaru mi príde fakt dosť :-( škoda, že to tu tak funguje....

    podnikanie s tovarom z USA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.