Zavrieť

Porady

Mozilla Thunderbird

Zdravim, potrebujem zo stareho pocitaca do noveho preniest maily, tak aby sa mi zobrazili v priecinkoch odoslana a dorucena posta. V obidvoch pouzivam Mozilla Thunderbird.
Usporiadat
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

hej, len som potvrdil tvoje slová že nikto odborne na úrovni okrem kamarátov ti to za lacno spraviť nepríde :-)
no a pol dňa zabiješ ako lusk, ak ťa nezaujímajú dáta čo tam boli, nastavenia programov, pripojené zariadenia a podobne, tak je to robotka na polhodku, hodíš cdčko a klikáš next,next,next.. len prečo si to potom každý nespraví doma sám ;-) asi že každému ide o to, že tam má nejaké fotky, nejaké dokumenty, niekde je zažitý adresár s profilom kde je pošta, bookmarky z internetu, nejaké tie heslá na web, treba rozchodiť skener, sata radič, synchronizáciu s web úložišťom .. sa to nazbiera. na servise sme to riešili tak, že máš jednoducho 5-10 mašín zapojených a robíš simultánne aby neboli prestoje, ale ked si na výjazde u zákazníka tak tam bohužial čučíš ako puk do monitora a čakáš kým dochrchle nejaká inštalácia alebo kopírovanie a popri tom iba plánuješ čo dalej rozchodiť a nezabudúť na nejaké užívatelské dáta.
a inak tých 100 eur by mi bolo fakt málo. vyzerám nenažrane? pri klasickej servisnej firme, by som z toho ako zamestnanec dostal 100 mínus dph, z toho 20 percent v hrubom na výplate, mínus odvody a dane, takže budem rád ak to bude desať eur v čistom. ak by som bol rovnako vyťažený celý deň tak zarobím 20 eur v čistom krát 20 pracovných dní rovná sa 400 eur pre mňa.. veľa?
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

presne si pamatam to cumenie do monitora....sranda, kazdy rovnako

strasne malo zarabas...ako PC expert si pytaj 20 eur za 15 minut a ludia ti daju. lebo sa chcu zbavit problemu...vid moj pripad
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
BIZAL Pozri príspevok
...uz mi vecer pride niekto pohnut s Thunderbird.
... tak ti už pohli s Thunderbird-om ?
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Stefan2005 Pozri príspevok
... tak ti už pohli s Thunderbird-om ?
ahoj. nie. vraj je tam uplne nejaky iny problem, ktory "sa neda" vyriesit. stale odo mna pyta po 3 hesla...nefunguje to ani po preinstalovani. dal mi namiesto toho Windows life mail....

snad sa mi to raz podari ked na to bude viac casu, teraz som si uz nemohla dovolit to riesit, bola som odstavena od e-mailov 5 dni...dakujem
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
BIZAL Pozri príspevok
ahoj. nie. vraj je tam uplne nejaky iny problem, ktory "sa neda" vyriesit. stale odo mna pyta po 3 hesla...
aj odo mňa pýtalo heslo - možné riešenie som ponúkol v príspevku #15
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Stefan2005 Pozri príspevok
aj odo mňa pýtalo heslo - možné riešenie som ponúkol v príspevku #15
no oni mi povedali, ze maju vsetko v poriadku, ze to si len ja doma musim poradit...nevadi, zatial pofungujem na tom, co mam. dakujem. ak, tak sa ozvem
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Len taka otazocka mimo temu - TB ti na ine konta funguje, napr gmail, zoznam .....
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

kergulaan Pozri príspevok
Len taka otazocka mimo temu - TB ti na ine konta funguje, napr gmail, zoznam .....
nie, vobec
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Skús pre server odchádzajúcej pošty: mail.websupport.sk (mailový server websupportu) a pre prichádzajúcu poštu ten istý - mail.websupport.sk. Pokiaľ si zmenila providera - možno ti dal aj schránku - teda by si mala použiť ako používateľské meno tvoju e-mailovú adresu. A ako bezpečnostné nastavenie: Zabezpečenie pripojenia: SSL/TLS
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

BIZAL Pozri príspevok
ahoj. nie. vraj je tam uplne nejaky iny problem, ktory "sa neda" vyriesit. stale odo mna pyta po 3 hesla...nefunguje to ani po preinstalovani. dal mi namiesto toho Windows life mail....

snad sa mi to raz podari ked na to bude viac casu, teraz som si uz nemohla dovolit to riesit, bola som odstavena od e-mailov 5 dni...dakujem
ta tak dumem či nepujdzem ja do prešova. za "ňeda še zrobic" pytaju 20 € / 15 minut, ta co potym za poriešeny problem
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Len taka otazocka mimo temu - TB ti na ine konta funguje, napr gmail, zoznam ....
BIZAL Pozri príspevok
nie, vobec
No na zaklade tvojej odpovede by som dedukoval, ze chyba nebude na strane providera ale na strane tvojho pocitaca, teda za predpokladu, ze si konta napr na Gmail tvorila korektne, pretoze pri gmaily sa ti ako odosielaci server nastavuje ich smtp server - vid prilozeny obrazok.
Ja by som ti navrhoval este raz to skusit a zacat s Gmailom, tam mas v podstate automaticke vytvorenie konta a nemal by byt problem.
- pri vytvarani konta gmail, zvaz ci chces POP3 alebo IMAP - pyta sa ta to hned na zaciatku - predvolene je IMAP. / ja pouzivam pop3/
- po vytvoreni konta si skontroluj nastavenie servera - malo by vyzerat ako na prilozenom obrazku / nastavenie TB - server/.
- skus poslat spravu a uvidis co ti to vyhodi.

Ak by sa ti vobec nedarilo vytvorit konto, tak mam podozrenie, ci ti antivirus / firewall neblokuje niektore porty, ktore su potrebne pre komunikaciu s postovymi serverami a nasledne tam vznika problem, ze neprejdu certifikaty. Aky mas antivir?
nastavenie TB.jpg  
nastavenie tb - server.jpg  
1/1
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

kergulaan Pozri príspevok
Len taka otazocka mimo temu - TB ti na ine konta funguje, napr gmail, zoznam ....


No na zaklade tvojej odpovede by som dedukoval, ze chyba nebude na strane providera ale na strane tvojho pocitaca, teda za predpokladu, ze si konta napr na Gmail tvorila korektne, pretoze pri gmaily sa ti ako odosielaci server nastavuje ich smtp server - vid prilozeny obrazok.
Ja by som ti navrhoval este raz to skusit a zacat s Gmailom, tam mas v podstate automaticke vytvorenie konta a nemal by byt problem.
- pri vytvarani konta gmail, zvaz ci chces POP3 alebo IMAP - pyta sa ta to hned na zaciatku - predvolene je IMAP. / ja pouzivam pop3/
- po vytvoreni konta si skontroluj nastavenie servera - malo by vyzerat ako na prilozenom obrazku / nastavenie TB - server/.
- skus poslat spravu a uvidis co ti to vyhodi.

Ak by sa ti vobec nedarilo vytvorit konto, tak mam podozrenie, ci ti antivirus / firewall neblokuje niektore porty, ktore su potrebne pre komunikaciu s postovymi serverami a nasledne tam vznika problem, ze neprejdu certifikaty. Aky mas antivir?
misoft poskusim sa to vyskusat
dalfort, ta pric neee

kergulaan, mam antivirak eset. zajtra v "office" vsetko opat poskusam

dakujem vam
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať