Zavrieť

Porady

Nahrada maturity z AJ - city and gulids

Prosim Vas, ma niekto skusenost s tymto certifikatom? Laka ma vyhnut sa maturite z AJ, aby som mala priestor na dalsie predmety. Neuznavaju ho vsak vsetky vysoke skoly, da sa niekde najst zoznam institucii, ktore ho uznavaju? Konkretne ma zaujimaju ceske univerzity, napr. Karlova.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...a kde sa to dá takto?..lebo pokiaľ je AJ maturitný predmet, myslím, že vyhnúť sa tomu nedá..len učiť sa..

    christine je offline (nepripojený) christine

    christine
    Nie, existuje vyhlaska ministerstva skolstva, ktora umoznuje urobit si "maturitu" skor. Cez certifikaty. Je ich niekolko, medzi inymi aj city&guilds

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    christine Pozri príspevok
    Nie, existuje vyhlaska ministerstva skolstva, ktora umoznuje urobit si "maturitu" skor. Cez certifikaty. Je ich niekolko, medzi inymi aj city&guilds
    ..

    ...ty si však v zadaní uviedla, že sa chceš vyhnúť maturite z AJ...

    19empty19 je offline (nepripojený) 19empty19

    19empty19
    Ja som sa to pýtala a povedali mi , že sa treba "osobne" spýtať na VŠ, či by ti to uznali, lebo každým rokom sa to môže zmeniť, ale ja viem tak, že v zahraničí ti skôr zoberú certifikát ako maturitu.

    mimaBe je offline (nepripojený) mimaBe

    mimaBe
    Náš syn si tiež urobil tento certifikát (tento rok maturuje). Riaditeľka gymnázia po predložení všetkých dokladov (preložených a overených u notára) vydala rozhodnutie o uznaní náhrady certifikátu za maturitnú skúšku.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Vyhláška č. 319/2008 Z.z. o uznávaní náhrady maturitnej skúšky z cudzieho jazyka vo svojej prílohe uvádza zoznam vybraných inštitúcií oprávnených vydávať jazykové certifikáty ako náhradu maturitnej skúšky z cudzieho jazyka.

    Inak chcem upozorniť na zmenu platnú od roku 2013 - zmeny v maturite 2013. V záujme jednotného postupu v súvislosti s konaním maturitnej skúšky žiakov gymnázií, ktorým je uznaná náhrada maturitnej skúšky z cudzieho jazyka z povinného predmetu zo skupiny predmetov cudzí jazyk podľa vyhlášky MŠ SR č. 319/2008 Z. z. o uznávaní náhrady maturitnej skúšky z cudzieho jazyka v znení neskorších predpisov - ak je žiakovi gymnázia uznaná náhrada maturitnej skúšky z povinného predmetu zo skupiny predmetov cudzí jazyk podľa uvedenej vyhlášky a zároveň si určil pri prihlasovaní na maturitnú skúšku voliteľný predmet maturitnej skúšky zo skupiny predmetov cudzí jazyk podľa § 6 vyhlášky MŠ SR č. 318/2008 Z. z. o ukončovaní štúdia na stredných školách v znení vyhlášky č. 209/2011 Z. z., koná z tohto predmetu len ústnu formu internej časti maturitnej skúšky.
    Naposledy upravil GabiZ : 02.05.13 at 10:21

    Nahrada maturity z AJ - city and gulids

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.