Zavrieť

Porady

Peticia

Pomozte mi prosim,lebo som si nie ista, ci pri vyplneni udajov v peticii za volbu starotu obce, alebo poslanca, musi byt vsetko vyplnene vlastnou rukou / teda aj meno, priezvisko, dat. natr.,bydlisko/...podpis je jasne, ze musi. Mam totiz podpisanych starsich spoluobcanov a a za nich zakladne udaje vyplnili ich deti, iba sa podpisali....mozu byt tieto hlasy neplatne..DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    avoke Pozri príspevok
    Pomozte mi prosim,lebo som si nie ista, ci pri vyplneni udajov v peticii za volbu starotu obce, alebo poslanca, musi byt vsetko vyplnene vlastnou rukou / teda aj meno, priezvisko, dat. natr.,bydlisko/...podpis je jasne, ze musi. Mam totiz podpisanych starsich spoluobcanov a a za nich zakladne udaje vyplnili ich deti, iba sa podpisali....mozu byt tieto hlasy neplatne..DAKUJEM
    Zákon hovorí toto:
    (9) Súčasťou kandidátnej listiny nezávislého kandidáta je petícia 4a) podpísaná voličmi podporujúcimi jeho kandidatúru. Potrebný počet podpisov podľa veľkosti obce je uvedený v prílohe k tomuto zákonu. V petícii sa pri každom podpise uvedie meno a priezvisko voliča, dátum narodenia voliča a trvalý pobyt, ktorým sa rozumie názov obce, názov ulice, ak sa obec člení na ulice, a číslo domu. Počet obyvateľov obce zverejní obec spôsobom v mieste obvyklým najneskôr 85 dní pred dňom volieb.
    Podľa mňa musí byť pravý iba podpis, ale vyplnenie mena, priezviska , dat.narodenia a bydliska inou osobou nie je podstatná. Pozri si tému "kandidovanie na starostu" tam nájdeš dosť informácií

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    wagner Pozri príspevok
    Zákon hovorí toto:
    (9) Súčasťou kandidátnej listiny nezávislého kandidáta je petícia 4a) podpísaná voličmi podporujúcimi jeho kandidatúru. Potrebný počet podpisov podľa veľkosti obce je uvedený v prílohe k tomuto zákonu. V petícii sa pri každom podpise uvedie meno a priezvisko voliča, dátum narodenia voliča a trvalý pobyt, ktorým sa rozumie názov obce, názov ulice, ak sa obec člení na ulice, a číslo domu. Počet obyvateľov obce zverejní obec spôsobom v mieste obvyklým najneskôr 85 dní pred dňom volieb.
    Podľa mňa musí byť pravý iba podpis, ale vyplnenie mena, priezviska , dat.narodenia a bydliska inou osobou nie je podstatná. Pozri si tému "kandidovanie na starostu" tam nájdeš dosť informácií
    Ja si to tiež myslím- hlavný je podpis- ostatné je jedno ako je to vypísané, trebars aj na pc nech je to vypísané...

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    avoke Pozri príspevok
    VĎAKA VÁM, aj ja si to tak vysvetľujem, ale boj u nás bude neľútostný a tak sa pýtam už na každý detail....lebo, možno to pôjde aj ku grafológom...
    Ten boj bude asi všade veľký. Ako tak počúvam, aj u nás je už zatiaľ sedem kandidátov na starostu: od maliara -natierača až po podnikateľa na predčasnom starobnom dôchodku. Vraj má malý predčasný starobný dôchodok.

    avoke je offline (nepripojený) avoke

    učiteľka avoke
    VĎAKA VÁM, aj ja si to tak vysvetľujem, ale boj u nás bude neľútostný a tak sa pýtam už na každý detail....lebo, možno to pôjde aj ku grafológom...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.