Zavrieť

Porady

zateplenie komína

Ahojte,
poprosím o Váš názor,

Mám komín schiedel uni,z dnu zateplený ako má byť. Mám ho zatepliť aj z vonku pod silikonovú omietku ( ak áno, čím), alebo netreba ? 2 partie na stavbe ma presviedčajú o opaku..
33A1C4B3-CDA7-B7B4-017D-E4DED203621A
1.03.01
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Komín nieje nutné zateplovať,ale môže sa zatepliť sklennou vatou.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja ho zateplim preto, elbo ked je ten komin bez izolacie tak ej smiesne tenky.. a my mame radi hrube veci
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

alltracboy,
na mojom komíne nejaké 2-3 cm v rozdiele hrúbky ani nezbadáš:,
len som sa bál toho kondenzu, vysoký je 7 m....
0 0
radEg radEg

radEg je offline (nepripojený) radEg

Predpokladám, že sa bavíte o zateplení nadstrešnej časti. Čo s tou interierovou ? Je tam treba niečo dávať alebo len sietku a kleber ? resp. nie, či je treba ale či sa izolácia v interiéry dáva alebo nie.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

http://www.schiedel.sk/produkty-komi...inove-systemy/
Tu je priklad technickych rieseni konkretneho vyrobcu. Treba sa vzdy pozriet,co konkretny vyrobca pozaduje pre bezpecnu prevadzku. Nejake zateplovanie komina ine, ako vyrobca udava pre poziarnu bezpecnost a odvod spalin by som nerobil

http://www.schiedel.sk/uploads/media...NI_03_2010.pdf

tu je priklad montaze aj s tepelnou izolaciou
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

Prave izolujem tropnu cast v dome. Mozem ist so sklennou vlnou priamo ku telesu komina? Komin este nie v casti nad strechou omietnuty, a ked moc prsi tvarnice tahaju vlkost dole dole. Ked aj tento problem odstranim, pri pouzivani kominu sa nemoze v izolacii zrazat vlhkost?
Sadkrokarton treba od komina oddilatovat?

Dakujem.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

Wlady Pozri príspevok
Prave izolujem tropnu cast v dome. Mozem ist so sklennou vlnou priamo ku telesu komina? Komin este nie v casti nad strechou omietnuty, a ked moc prsi tvarnice tahaju vlkost dole dole. Ked aj tento problem odstranim, pri pouzivani kominu sa nemoze v izolacii zrazat vlhkost?
Sadkrokarton treba od komina oddilatovat?

Dakujem.
No izoláciou cho)d ku komínu až keď ho budeš mať zateplený a omietnutý. Inak by sa ti ta vata znehodnotila. Inak nákres toho ako sa to má robiť tu už bol viac krat tak ho stačí pohľadať
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

andiablo Pozri príspevok
No izoláciou cho)d ku komínu až keď ho budeš mať zateplený a omietnutý. Inak by sa ti ta vata znehodnotila. Inak nákres toho ako sa to má robiť tu už bol viac krat tak ho stačí pohľadať
Nemohol by som medzi komin a izolaciu napr. EPS?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Wlady Pozri príspevok
Nemohol by som medzi komin a izolaciu napr. EPS?
Mohol. Ale nemuselo by to dopadnut dobre
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

TomasHC Pozri príspevok
Mohol. Ale nemuselo by to dopadnut dobre
Ale vazne. Komin byva casto problemove miesto. Ked aj netiece na zaciatku, tak moze tiect neskor. Nchcem sa tomu nejak vyvarovat, aby to slo do izolacie.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

Wlady Pozri príspevok
Nemohol by som medzi komin a izolaciu napr. EPS?
no pri komíne nemá čo EPS robiť. Dnešné komíny su moderné a veľa aj vydržia. Ale keď má byť zle tak bude. Pri výbuchu sadzí môže dojsť k deštrukcii komína(puklina) a môže tadiaľ unikať dym, sadze a hlavne iskri a pri tom "šťastí" to dopadne do EPS a ten je horľavý. Dôjde k iniciácii a následnému požiari strechy. Tak tých pár korún čo obetuješ do minerálnej vaty za to nestojí.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Môže sa použiť sklenná vata na zateplenie komína medzi tvárnicu a komínovú rúru? Ku komínu nebola dodaná izolácia ale perlit, ktorý nechceme použiť, tak sme chceli dodatočne dokúpiť túto izoláciu ale je hrubá a nezmestí sa tam. Alebo by ste odporučili iné riešenie? Ďakujem za odpovede.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

Dobrý deň
je potrebné dať originál zateplenie od komína. Ak Vám ho nedali tak komín reklamovať. V najhoršom prípade tam treba dať takú minerálnu vatu (kvalitatívne=vlastnosti a požiarna odolnosť) ako predpisuje výrobca. Perlit v žiadnom prípade lebo je horľavý. Podstatné je aby aby izolačný prvok mal triedu reakcie na oheň A - nehorľavý (perlit to isto nemá). Hrúbka musí byť taká istá ako je originál vata.
napadlo ma :skúste sa pozrieť po nejakej technickej izolácii a aby sedel priemer a hrúbka ako potrebuj
1 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

a toto je co? http://www.qatro.sk/data/kominove-sy...min-samot.html dedo mraz?
jasne ze su aj kominy s izolaciou z perlitu.
Mne sa ten perlit tiez nepacil tak som trocha priplatil a kupil "normalny" komin co aj vydrzi a vela som priplacat nemusel. Komin je vec, ktoru nemienim v tomto zivote menit.

Co sa tyka zateplenia vonkajsej casti. Kominy schniedel uni ++ od schniedel-u maju capicu prispôsobenu na 5cm hrubu vatu. Ja som daval 6-ku aby som nemal odpad.
Kto nezatepli komin ma supis TM (tepelny most), kedze kominove tvarnice pekne vedu teplo. Ked komin opusti izolaciu nad obytnou miestnostou hned to treba zaizolovat inak tade bude furt TM. Sice komin a hlavne v NED a PD je vzdy kamenu urazu, tak treba aspon eliminovat TM, ked sa neda odstranit uplne,
Izolovat nobasilom FKD-S.
Ps: ako bolo spomenute vysie, ani ja nemam rad tenke veci a komin bez zateplenia aj 200ka vizera smiesne
1 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

áno jednoduchá a rýchla montáž. Uľahčenie. No uvádza sa že perliť má široké teplotné použitie. Ale je u neho skúška na reakciu na oheň: Čo sa s ním bude robiť ak praskne šamot?? Neviem veru. Ja by som radšej riešil sklenú vatu.
A mimochodom je tu ešte aj vyhláška 401/2007 a tá tiež niečo hovorí.
1 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Ďakujem za odpovede. O tom perlite sme sa dočítali až včera. Komín je už skoro hotový. Použili sme minerálnu vatu knaf, ktorú sme mali kúpenú na zateplenie podkrovia a na obale je nápis "euroclase A1". Je to tá informácia o horľavosti?
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

Áno malo by to byť ono. Malo by to tam byť aj v slovenčine A1-nehorľavé A2- neľahko horľavé
1 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Cecilia Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede. O tom perlite sme sa dočítali až včera. Komín je už skoro hotový. Použili sme minerálnu vatu knaf, ktorú sme mali kúpenú na zateplenie podkrovia a na obale je nápis "euroclase A1". Je to tá informácia o horľavosti?
ak ste použili do tvárnic od Quatra vatu, môže nastať problém s kondenzom lebo sa nachádza v betónovej skruži a nemá v rohoch priame odvetranie ako Schiedel...
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

zateplovať či ee komin schiedel nadstrešnu časť,,myslim tvarnicu z vonku
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

nadstrešná časť by sa mala zatepľovať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať