Zavrieť

Porady

zákaz rastlinných liečiv ???!!!

obyčajný človek
Dnes som sa dopočul že sa chystá zákon, ktorý zakazuje predávať a pestovať prírodné liečivá, teda bylinky. Budú sa môcť užávať len farmateutické výrobky. Ďalej že bude zakázaná alterenatívna liečba a čínska medicína. Neviem čo je na tom pravdy ale v Čechách sa o tom hovorí ako o samozrejmosti.:
http://www.cez-okno.net/clanok/veda/...?quicktabs_2=2

Takže užívanie byliniek a ich odvarov bude trestné ? Potom naši politici nie že nebudu schvalovať konope ale naopak, zakážu aj ostatné bylinky. Môže vôbec k takému niečomu prísť ? To znamená zánik čajovní, predajní s bylinkami a dokonca byliniek v lekarniach ? Už si nebudem môcť osladiť čaj steviou ale len chemickým sladidlom ? Ozaj budeme závislí na chemii ? Vie niekto n iečo bližšie ?
Naposledy upravil ivantt : 16.09.10 at 12:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
ErinErin Pozri príspevok
No v tom zákone, čo je v otázke sa hovorí jasne o liekoch.
O zákaze maku sa u nás pokiaľ viem neuvažuje - zákon hovorí len o pestovaní makovíc.
Tak som si to zle vyložil, ospravedlňujem sa. Ale na záhrade sme pestovali pred 5-timi, možno viac rokmi makovice... nebolo z nich veľa maku ale od tej doby sa ich nemôžeme zbaviť, rastú stále. Takže budem tŕpnuť ab ma niekto neudal :-) Je to nahlavu keď mak si môžem kúpôiť v obchode ale doma pestovať nie... Myslím, že čím som starší tým som sprostejší....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ErinErin Pozri príspevok
Ten mak je zakázaný kvôli tomu, že obsahuje stopy opiátov. Vyliečenému závislému na opiátoch - najčastejšie heroíne to stačí, aby znova prepukla závislosť.
NIEžE len obsahuje stopy opiatov- mak je sám o sebe silný opiát...-teda,presnejšie, nezrelé makovičky, ktoré sa jemne narežú atď...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
NIEžE len obsahuje stopy opiatov- mak je sám o sebe silný opiát...
Ópium
Ópium je jedna z najstarších drog, ktorá bola často užívaná u v dávnej minulosti. Zdrojom ópia sú zelené makovice. Tradičné užívanie ópia je fajčenie alebo varenie odvarov. V dnešnej dobe sa ópium aplikuje tiež injekčne priamo do žíl. Účinky ópia sa líšia podľa formy, v akej sa ópium užíva. Najčastejšie príznaky sú však tlmenie mozgovej činnosti, tlmenie bolesti, navodzovanie pocitu eufórie a pokoja. Medzi nebezpečné účinky patri neschopnosť sústredenia, nezáujem o okolie, zníženie ostrosti videnia, nevoľnosť a zvracanie, sucho v ústach, očiach a nose, zápcha. Niekedy sa môžu objaviť i kŕče, halucinácie a pocity úzkosti.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ópium
Ópium je jedna z najstarších drog, ktorá bola často užívaná u v dávnej minulosti. Zdrojom ópia sú zelené makovice. Tradičné užívanie ópia je fajčenie alebo varenie odvarov. V dnešnej dobe sa ópium aplikuje tiež injekčne priamo do žíl. Účinky ópia sa líšia podľa formy, v akej sa ópium užíva. Najčastejšie príznaky sú však tlmenie mozgovej činnosti, tlmenie bolesti, navodzovanie pocitu eufórie a pokoja. Medzi nebezpečné účinky patri neschopnosť sústredenia, nezáujem o okolie, zníženie ostrosti videnia, nevoľnosť a zvracanie, sucho v ústach, očiach a nose, zápcha. Niekedy sa môžu objaviť i kŕče, halucinácie a pocity úzkosti.
Tak teraz už plne chápem. Susedia si doma pestuju mak kôli opiátu. On ma 75 a ona 71 a určite to potrebuju a sú na tom závislý. Viem čo obsahuje mak a keď človek chce získať fet tak si ho dopestu alebo zoženie nech je to akokoľvek zakázané a čím sa bude človeku viac zakazovať tým väčšia je jeho túžba zákaz porušiťlôň. Prečo by som si ja nemohol doma vypestovať jeden koreň konope a spraviť si tinktúru ??? Prečo by som si nemohol dopestovať svoj vlastný mak ? Ja mam trpieť kôli narkomanovi ? Zase sme hlboko v totalite a presadzuje sa kolektívna vina....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ivantt Pozri príspevok
Tak teraz už plne chápem. Susedia si doma pestuju mak kôli opiátu. On ma 75 a ona 71 a určite to potrebuju a sú na tom závislý. Viem čo obsahuje mak a keď človek chce získať fet tak si ho dopestu alebo zoženie nech je to akokoľvek zakázané a čím sa bude človeku viac zakazovať tým väčšia je jeho túžba zákaz porušiťlôň. Prečo by som si ja nemohol doma vypestovať jeden koreň konope a spraviť si tinktúru ??? Prečo by som si nemohol dopestovať svoj vlastný mak ? Ja mam trpieť kôli narkomanovi ? Zase sme hlboko v totalite a presadzuje sa kolektívna vina....
Kľudne si vypestuj aj 5 koreňov marihuany- keď ťa nechytia,tak je to OK a pochybujem,že by na teba došli, keby si mal pár korienkov na balkone,na tinktúru...
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Stanislav 1975 Pozri príspevok
NIEžE len obsahuje stopy opiatov- mak je sám o sebe silný opiát...-teda,presnejšie, nezrelé makovičky, ktoré sa jemne narežú atď...
Mak je OK, problémom sú makovice = preto je zákaz pestovania.
http://www.infodrogy.sk/ActiveWeb/d/...veho_typu.html
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Kľudne si vypestuj aj 5 koreňov marihuany- keď ťa nechytia,tak je to OK a pochybujem,že by na teba došli, keby si mal pár korienkov na balkone,na tinktúru...
nemám balkon, byvam v rodinnom dome a na dedite a kedže som prisťahovalec tak som trnom v oku. staci jeden malinky bonz. za to ze som sa pozrel na susedu a jej muzovi sa to nepaci a kedze je mensi chlap ako ja tak sa do mna nepusti ale nabonzuje. Poviem pravdu, nemam odvahu si ten korienok vypestovat. Este ze nie je zakazané aloe.... to musi rásť minimálne 3 roky aby to malo ako taký účinok, za ten čas by ma uz 4x odsudili a horšie ako za znasilnenie
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ErinErin Pozri príspevok
No v tom zákone, čo je v otázke sa hovorí jasne o liekoch.
O zákaze maku sa u nás pokiaľ viem neuvažuje - zákon hovorí len o pestovaní makovíc.
ako sa dá vypestovať mak bez makovíc?
4 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
ErinErin Pozri príspevok
Mak je OK, problémom sú makovice = preto je zákaz pestovania.
http://www.infodrogy.sk/ActiveWeb/d/...veho_typu.html

Ale moja babka kedysi použila odvar z maku na to aby ma nadrogovala a uspala. Keď mala zapálené ďasná tak požula konope, dokonca ked mala problém zo žalúdkom tak v domacej slivovici mala utopené konope a pomáhalo jej to. Vobec nejde o to, že dnes to ľudia zneužili, ide o to ze farmaceutický giganti prichádzajú o zisky. Odvtedy čo som bral chemoterapiu som nebral žiadne lieky a vždy ma zo všetkého dostali bylinky. Žial, u cukrovky sa mi to zatial nedarí, som závislák.. na inzuline. Takže ja ked bol farmaceutický priemysel zo mna smutny lebo som im nerobil kšeft, teraz si zas prídu na svoje. A sladkú trávu mi takmer zakazali lebo im nešiel odbyt na umele sladidla...
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

arizona Pozri príspevok
ako sa dá vypestovať mak bez makovíc?
Taký mak rastie v obchode.
Oprava: Na pestovanie je potrebné zvláštne povolenie - zakázané je pestovanie maku - makovíc bez povolenia.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ivantt Pozri príspevok
Ale moja babka kedysi použila odvar z maku na to aby ma nadrogovala a uspala. Keď mala zapálené ďasná tak požula konope, dokonca ked mala problém zo žalúdkom tak v domacej slivovici mala utopené konope a pomáhalo jej to. Vobec nejde o to, že dnes to ľudia zneužili, ide o to ze farmaceutický giganti prichádzajú o zisky. Odvtedy čo som bral chemoterapiu som nebral žiadne lieky a vždy ma zo všetkého dostali bylinky. Žial, u cukrovky sa mi to zatial nedarí, som závislák.. na inzuline. Takže ja ked bol farmaceutický priemysel zo mna smutny lebo som im nerobil kšeft, teraz si zas prídu na svoje. A sladkú trávu mi takmer zakazali lebo im nešiel odbyt na umele sladidla...
to čo ti tvoja babka robila, že ta natlačila makom aby si dobre búval, to sa v minulosti robilo bežne, niekedy v 20-30 rokoch mim. storočia to bolo bežné...
šak si to pamatám, ne?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ale zasa na druhej strane- taký dobrý husto plnený makovník domáci- mňaaaaaaaaaam- nemyslím teraz ten z obchodu, čo tam mak ani nevidno...
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

ivantt Pozri príspevok
Ale moja babka kedysi použila odvar z maku na to aby ma nadrogovala a uspala. Keď mala zapálené ďasná tak požula konope, dokonca ked mala problém zo žalúdkom tak v domacej slivovici mala utopené konope a pomáhalo jej to. Vobec nejde o to, že dnes to ľudia zneužili, ide o to ze farmaceutický giganti prichádzajú o zisky. Odvtedy čo som bral chemoterapiu som nebral žiadne lieky a vždy ma zo všetkého dostali bylinky. Žial, u cukrovky sa mi to zatial nedarí, som závislák.. na inzuline. Takže ja ked bol farmaceutický priemysel zo mna smutny lebo som im nerobil kšeft, teraz si zas prídu na svoje. A sladkú trávu mi takmer zakazali lebo im nešiel odbyt na umele sladidla...
Neboj sa, babka Ťa nezdrogovala - to by musela vyvárať ten odvar z vagóna maku... A to konope určite nemala ten správny dovozový druh z Ázie.

Ale máš pravdu - diabetici sú pre farmaceutický priemysel zlatá baňa.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Čítal niekto knihu "Jedlo ako jed, jedlo ako liek?" Keďže každá potravina je niečím zdraviu prospešná, tak v blízkej budúcnosti zakážu aj všetko jedlo. Potom pokapeme od hladu a budú nám fuk všetky takéto nezmyselné nariadenia/zákony/zákazy.

A teraz vážne: keď som čítala prvý príspevok od Arizony, tak mi napadlo: Si děláš kozy?! Veď sú liečivé bylinky, ktoré sa používajú aj ako korenie, napr. medovka. Alebo tymián (ten je tuším na trávenie a proti nadúvaniu). To chcú zakázať?
(Ivantt, mne stevia vždy vykape, našťastie čaj nesladím a už ani nepečiem sladké, takže sa nemusím troviť sladidlom.)
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

čo poviete
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale zasa na druhej strane- taký dobrý husto plnený makovník domáci- mňaaaaaaaaaam- nemyslím teraz ten z obchodu, čo tam mak ani nevidno...
Ahááá... teraz to chápem načisto... tie obchodné makovníky to je odvykacia kúra
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
Čítal niekto knihu "Jedlo ako jed, jedlo ako liek?" Keďže každá potravina je niečím zdraviu prospešná, tak v blízkej budúcnosti zakážu aj všetko jedlo. Potom pokapeme od hladu a budú nám fuk všetky takéto nezmyselné nariadenia/zákony/zákazy.

A teraz vážne: keď som čítala prvý príspevok od Arizony, tak mi napadlo: Si děláš kozy?! Veď sú liečivé bylinky, ktoré sa používajú aj ako korenie, napr. medovka. Alebo tymián (ten je tuším na trávenie a proti nadúvaniu). To chcú zakázať?
(Ivantt, mne stevia vždy vykape, našťastie čaj nesladím a už ani nepečiem sladké, takže sa nemusím troviť sladidlom.)
Ja neviem,ale volakedy čo bežal ten serial Návštevnici,tak oni mali takú pirulu a z toho sa tvorilo všelijaké jedlo...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

ivantt Pozri príspevok
Tak som si to zle vyložil, ospravedlňujem sa. Ale na záhrade sme pestovali pred 5-timi, možno viac rokmi makovice... nebolo z nich veľa maku ale od tej doby sa ich nemôžeme zbaviť, rastú stále. Takže budem tŕpnuť ab ma niekto neudal :-) Je to nahlavu keď mak si môžem kúpôiť v obchode ale doma pestovať nie... Myslím, že čím som starší tým som sprostejší....
Čo je najlepšie na likvidáciu maku (makovíc)? Mama kŕmi makom (celým) vtáčiky v zime. Tie potvory občas vysypú alebo vyhrabú korýtko, takže mak potom rastie pod našimi oknami a nie a nie sa ho zbaviť. Čím ho treba zlikvidovať? To viete, mama sa dostane do basy a kto nám upečie taký dobrý kysnutý makovník? A kto uvarí dobré makové slíže?
(Neviem, či je to fakt pravda, ale počula som, že v zahraničí sa v obchodoch nedá kúpiť celý mak, len mletý. No zbohom, mama už skúšala hotové makové náplne a väčšinou bol ten mak taký nejaký zatuchnutý - myslím si, že je to kvôli tomu, že bol dlho pomletý.)
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Llívia Pozri príspevok
Čítal niekto knihu "Jedlo ako jed, jedlo ako liek?" Keďže každá potravina je niečím zdraviu prospešná, tak v blízkej budúcnosti zakážu aj všetko jedlo. Potom pokapeme od hladu a budú nám fuk všetky takéto nezmyselné nariadenia/zákony/zákazy.

A teraz vážne: keď som čítala prvý príspevok od Arizony, tak mi napadlo: Si děláš kozy?! Veď sú liečivé bylinky, ktoré sa používajú aj ako korenie, napr. medovka. Alebo tymián (ten je tuším na trávenie a proti nadúvaniu). To chcú zakázať?
(Ivantt, mne stevia vždy vykape, našťastie čaj nesladím a už ani nepečiem sladké, takže sa nemusím troviť sladidlom.)

ved ani ja nesladim.. ani caj ani kavu. ale mam dobry cinsky zeleny caj a je vinikajuci so steviou. Ale priznam, tú som nepestoval a pokial viem, nie je dovolene ju v europe pestovať, musí sa dovážať ( čo sa mi zda zase nezmyselné ). O umelých sladidlách som sa dosť načítal a čudujem sa prečo prave nadalej predavaju a prírodu zakazuju. Nebolo mi jasne preco nechceli aby sa zbierali lesne plody, nebolo to kôli plodom ale kôli tomu aby sme nevideli ako sa predavaju štátne lesy do sukromných ruk milovaných ukrajinských spoluobčanov ale prečo bylinky ????
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stanislav1975, a videl si horor Kocka (nepamätám si, či to bol druhý diel, alebo Kocka Zero (Kocka 0)? Tam do seba hodili takú pirulu, ktorá bola komplet obed, ešte na nej aj bolo napísané, čo to je. (niečo ako napr. kura s ryžou).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať