Zavrieť

Porady

diskriminacia?????????

ahojte. poprosil by som vas o radu. priatelka je zamestnana, je slobodna, bezdetna. pracuje na dve smeny. jej kolegyna, s rovnakym zaradenim, tiez slobodna,bezdetna, si vybavila u veducej, ze pracuje len na jednu smenu, ale aj tak maju rovnaky plat. mojej priatelke nevyhovehovela, aby pracovala na jednu smenu. mam zato, ze ju diskriminuje. ako ma postupovat, aby veduca bola spravodliva k vsetkym zamestnancom? dakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kopretinka Pozri príspevok
obchod.
takže ak to nie je v ZP,tak si zamestnávateľ môže stanoviť akékoľvek požiadavky?
neviem, či nebude komickejšie vyzerať zamestnanec s leukoplatom na nose ako s piercingom. Porušenie tohto nariadenia by asi neobstálo na súde ako výpovedný dôvod zo strany zamestnávatela. Na pohyblivej zložke mzdy (ak takú máte) to ale týmto zamestnancom môže "osladiť".
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

veronikasad Pozri príspevok
neviem, či nebude komickejšie vyzerať zamestnanec s leukoplatom na nose ako s piercingom. Porušenie tohto nariadenia by asi neobstálo na súde ako výpovedný dôvod zo strany zamestnávatela. Na pohyblivej zložke mzdy (ak takú máte) to ale týmto zamestnancom môže "osladiť".
nemáme pohyblivú zložku mzdy
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
Ak má zamestnávatel vypracovaný akýsi kodex napr. obliekania , vystupovania apod , považujem to celkom za správne .
Tiež by asi bolo groteskné , keby napr na rokovaní riaditelov prišiel niekto v žabkách na nohách , lebo je teplo . A vobec to nepovažujem za diskriminačné , že zamestnanec jednoducho nemože na rokovanie príst v žabkách a kartasoch len preto , že je teplo.
Podobne to vnímam aj s piercingom , resp. tetovaním . Ak sa ho niekto nevie vzdat - prosím - má možnost íst pracovat napr. do cirkusu - kde mu pircing nikto nebude vyčítat , ani sa divit , že ho má.
Jednoducho si myslím , že si netreba zamienat pojem kultura na pracovisku s diskrimináciou.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katarína Cigánová Pozri príspevok
Ak má zamestnávatel vypracovaný akýsi kodex napr. obliekania , vystupovania apod , považujem to celkom za správne .
Tiež by asi bolo groteskné , keby napr na rokovaní riaditelov prišiel niekto v žabkách na nohách , lebo je teplo . A vobec to nepovažujem za diskriminačné , že zamestnanec jednoducho nemože na rokovanie príst v žabkách a kartasoch len preto , že je teplo.
Podobne to vnímam aj s piercingom , resp. tetovaním . Ak sa ho niekto nevie vzdat - prosím - má možnost íst pracovat napr. do cirkusu - kde mu pircing nikto nebude vyčítat , ani sa divit , že ho má.
Jednoducho si myslím , že si netreba zamienat pojem kultura na pracovisku s diskrimináciou.
Súhlasím s tebou, pokial by išlo o pracovné pozície, o ktorých píšeš ty. Kopretinka pracuje v obchode (možno za minimálnu mzdu) a obsluhovať s náplasťou na nose mi príde komické. (ak ide o zamestnancov, ktorí už piersing alebo tetovanie majú).
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

veronikasad Pozri príspevok
Súhlasím s tebou, pokial by išlo o pracovné pozície, o ktorých píšeš ty. Kopretinka pracuje v obchode (možno za minimálnu mzdu) a obsluhovať s náplasťou na nose mi príde komické. (ak ide o zamestnancov, ktorí už piersing alebo tetovanie majú).
z hygienickeho hladiska mi pride naplast ako vhodne riesenie
inac v beznych obchodoch, v restauraciach, kaviarnach ... mi piercing a tetovanie vadia a preto sa im vyhybam - takyto podnik u mna nevzbudzuje doveru
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

1Dara Pozri príspevok
z hygienickeho hladiska mi pride naplast ako vhodne riesenie
inac v beznych obchodoch, v restauraciach, kaviarnach ... mi piercing a tetovanie vadia a preto sa im vyhybam - takyto podnik u mna nevzbudzuje doveru
nevzbudzuje dôveru...
dnes tetovanie neznamená,že dotyčný bol v base,je to jednoducho móda....moja neter má tetovanie....študuje na zdravotke...odmietneš ju,keď Ťa bude chcieť ošetriť??
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

kopretinka Pozri príspevok
nevzbudzuje dôveru...
dnes tetovanie neznamená,že dotyčný bol v base,je to jednoducho móda....moja neter má tetovanie....študuje na zdravotke...odmietneš ju,keď Ťa bude chcieť ošetriť??
pokial ma tetovanie na miestach skrytych uniformou ... tak to je v poho ... lebo o tom neviem - ale ak by tu kerku bolo vidno, tak ju odmietnem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Keď môže robiť sanitára chlap s pestrofarebným kohútom na hlave, tak je to v pohode. Len neviem, ako sú vystrašení pacienti napr. pri zobúdzani z narkózy.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

1Dara Pozri príspevok
pokial ma tetovanie na miestach skrytych uniformou ... tak to je v poho ... lebo o tom neviem - ale ak by tu kerku bolo vidno, tak ju odmietnem
hej? a radšej vykrvácaš napr.?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

kopretinka Pozri príspevok
hej? a radšej vykrvácaš napr.?
krvacanie zastavuju vacsinou zachranari - ti su obleceni komplet aj s rukavicami - takze nepredpokladam, ze by som videla nejaku kerku

ale ak by po oddeleni alebo ambulancii pobehovala sestricka v kratkych satockach s krekou na ruke alebo lytku tak jej nedovolim dotknut sa ma
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mne osobne nevadi,ked ma obsluhuje,ci osetruje clovek s piercingom,kerkou,ci dredami.Dolezitejsie je pre mna jeho pristup a spravanie. Jeho image ma nezaujima,je to jeho vec...
Zda sa mi to diskriminujuce.

Samozrejme,hovorim o nejakom jemnom "vylepseni", nie o nejakych extremoch ,ako je napr. tato zenska
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

.
404435_225362760880962_146078542142718_480158_1999370914_n.jpg  
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať