Zavrieť

Porady

Dobrý poistný produkt - poistenie detí v školstve

Prosím Vás, aké máte skúsenosti s poisťovňami pri poistení detí v základnej škole? Zaujíma ma produkt, výška poistného pre jedno dieťa, čo všetko poistné zahŕňa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    Nikto nevie poradiť? Ja mám životné poistenie detí, aj s pripoistením proti úrazu. Ale zaujíma ma, či je povinnosťou školy uzatvárať ďalšie úrazové pripoistenia, alebo to stačí riešiť informovaným súhlasom rodiča? Teraz je veľký boom a rôzne poisťovne ponúkajú balíky poistenia detí v školských aj mimoškolských aktivitách, niektorí rodičia chcú, iní nechcú pripoistenie, a aká je optimálna hranica poistného, aby bolo aj nejaké krytie - lebo tie "lacné" poistky tam majú pre prípad smrti krytie cca 300 €, čo je v dnešnej dobe veľmi málo. Samozrejme, najlepšie je, keď sa nič nestane, ale stať sa môže čokoľvek. Niekedy nevinný pád na dopravnom ihrisku a čo ja viem čo. Na niektorých školách zahlásia, že poistné na žiaka je 1 €, ale málokto si zisťuje, čo to zahŕňa a potom, keď sa niečo stane, tak už je neskoro.
    Máte niekto osobnú skúsenosť?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Neexistuje špeciálny produkt pre školy na vyššie poistné sumy- len ten základ, čo aj ty píšeš a nieje to ani potrebné, nakoľko to riešia klasické poistky pre deti...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    editasara Pozri príspevok
    Nikto nevie poradiť? Ja mám životné poistenie detí, aj s pripoistením proti úrazu. Ale zaujíma ma, či je povinnosťou školy uzatvárať ďalšie úrazové pripoistenia, alebo to stačí riešiť informovaným súhlasom rodiča? Teraz je veľký boom a rôzne poisťovne ponúkajú balíky poistenia detí v školských aj mimoškolských aktivitách, niektorí rodičia chcú, iní nechcú pripoistenie, a aká je optimálna hranica poistného, aby bolo aj nejaké krytie - lebo tie "lacné" poistky tam majú pre prípad smrti krytie cca 300 €, čo je v dnešnej dobe veľmi málo. Samozrejme, najlepšie je, keď sa nič nestane, ale stať sa môže čokoľvek. Niekedy nevinný pád na dopravnom ihrisku a čo ja viem čo. Na niektorých školách zahlásia, že poistné na žiaka je 1 €, ale málokto si zisťuje, čo to zahŕňa a potom, keď sa niečo stane, tak už je neskoro.
    Máte niekto osobnú skúsenosť?
    tá 1 eurová poistka je preto, lebo ju majú povinnosť školy uzavrieť zo zákona, ale ak ty vravíš, je to taká nijaká poistka-len aby bola...

    Dobrý poistný produkt - poistenie detí v školstve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.