Zavrieť

Porady

Statny prispevok pre mladych pre "nemanzelov"

Dobry den,
prosim Vas nikde sa neviem dopatrat k tomuto :

poziadali sme TB o hypotekarny uver so statnym prispevkom pre mladych v sume 42tis. eur. Priatel je ziadatel a ja spoludlznik. Hodnota nehnutelnosti overena znalcom 60tis eur. Kupna cena nehnutolnosti 61tis. eur.
Podmienky na prijem do 1,3nasobku splname obaja. Mame obaja 30rokov a nie sme manzelia. Nehnutelnost nadobudame do podieloveho vlastnictva 1/2 a 1/2 (lebo nie sme este manzelia).
Pre uplatnenie naroku na SPM som vychadzala z podmienok ktore su uvedene takmer vsade a to:
1.)prijem do 1,3nasobku splname obaja.
2.)vek30-35 splname obaja.
3.)vyska uveru do 70% hodnoty nehnutelnosti-splname

avsak zrada nastala , ze nie sme manzelia a nehnutelnost nadobudame 1/2 a 1/2. Takze ciastka na ktoru bude uplatneny SPM bude len 30500eur (polovica kupnopredajnej sumy) a zvysok bude uroceny v standardnej urokovej sadzbe.

Vie mi niekto prosim poradit na zaklade coho takto banka rozhodla??? preco , ked z kupnopredajnej zmluvy je jasne ze byt nadobudame spolu, podmienky pre priznanie SPM musime splnat obaja(prijem) a potom mame narok na SPM len pre 1/2 nehnutelnosti (jednoduchsie povedane SPM len pre jedneho?)

Toto kto a co zas a hlavne kedy vymyslel??? preco nas na toto neupozornia okamzite??? pride mi to ako zavadzanie a diskriminacia. Kde sa prosim Vas docitam o tomto, ze ked nie sme manzelia narok na statny prispevok je v tom pripade len na polovicu nehnutelnosti) Potom naco MUSIME splnat podmienky obaja?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pozri sa na zákon č. 483/2001 o bankách od § 67 (resp. 84)

    Napr. § 84
    (4) Štátny príspevok sa poskytne na hypotekárny úver najviac zo sumy hypotekárneho úveru 2 500 000 Sk na jednu nehnuteľnosť určenú na bývanie, a to aj v prípade manželov alebo nadobúdania takejto nehnuteľnosti do podielového spoluvlastníctva. Nehnuteľnosťami určenými na bývanie sa na účely tohto zákona rozumejú bytové budovy podľa osobitného predpisu.71)


    Zákon č. 497/2009 o štátnom rozpočte § 3
    (2) Štátny príspevok pre mladých poskytovaný mladému
    poberateľovi hypotekárneho úveru z prostriedkov
    štátneho rozpočtu podľa osobitného predpisu3) sa
    na rok 2010 určuje vo výške 2 % ročne.
    (pozn. § 85a)

    (3) Štátny príspevok pre mladomanželov poskytovaný
    mladomanželom z prostriedkov štátneho rozpočtu
    podľa osobitného predpisu4) sa na rok 2010 určuje vo
    výške 3 % ročne.
    (§ 88a)
    Nuz nikde som sa nedocitala o tom ze ked nie sme manzelia tak mame narok len na 1 statny prispevok ak kupujeme do podieloveho vlastnictva. Vie niekto ako toto vyriesit?

    Statny prispevok pre mladych pre "nemanzelov"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.