Zavrieť

Porady

Pomôžte mi prosím Vás s hypotékou a bytom

Zobrali s me si s priatelkou hypoteku ja ako žiadateľ a ona ako spolužiadateľ. Mne by hypoteku dali to nebol problém ale jej nie tak chcela aby sme si ju zobrali spolu. z hypotéky sme kúpili byt ktorý ja napísaný na oboch pol na pol. Problém je že sme sa rozisli a neviem ako to mam riešiť. poradte mi prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    migua87 Pozri príspevok
    Zobrali s me si s priatelkou hypoteku ja ako žiadateľ a ona ako spolužiadateľ. Mne by hypoteku dali to nebol problém ale jej nie tak chcela aby sme si ju zobrali spolu. z hypotéky sme kúpili byt ktorý ja napísaný na oboch pol na pol. Problém je že sme sa rozisli a neviem ako to mam riešiť. poradte mi prosím.
    Takýto príklad by si mali naštudovať hlavne ľudia, ktorí hovoria, že "sobáš iba kvôli papieru sa neoplatí".
    Ale k meritu veci.
    Nenapísal si, kto skutočne hypotéku splácal, možno aj to je podstatná záležitosť. V každom prípade - ak sa nedokážete navzájom dohodnúť o nejakom finančnom vyrovnaní, nasleduje pravdepodobne iba súdna cesta.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak máš smolu, bud sa dohodnete a vysporiadate, alebo nie, a má polovicu bytu zadarmo.
    Známy takto prišiel o všetko - o peniaze ktoré vrazil do penzionu, o auto, a teda aj o ten penzión.
    Spamatával sa z toho 4 roky aj to vraj preto lebo mal vtedy 25 rokov.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Dohoda alebo sud, ako pise Martin Mocko.

    Dohoda nemusi znamenat, ze zajtra ma dat jeden druhemu 50 000 EUR. Dohoda moze znamenat splacanie dohodnutej sumy v splatkach, zapocet s inym majetkom a dalsie moznosti.

    Pomôžte mi prosím Vás s hypotékou a bytom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.