Zavrieť

Porady

Mam podnikatelsky napad, kde mozem ziskat blizsie iformacie?

Potrebovala by som zistit internetove stranky pripadne institucie na Slovensku ktore by mi mohli pomoct poskytnut blizsie info v pripade zaujmu o vyhradny dovoz zo zahranicia na Slovensko,a vsetko s tym spojene.Existuje nieco take?ak ano dalo by sa poradit mi kde treba zacat?vopred dakujem
Usporiadat
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

Zo zahraničia, či len z EU ?
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

neviem, ale zda sa mi ze nieco take ako "vyhradny dovoz" alebo vyhradny dovozca uz nefunguje. Ci sa mylim?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mas pravdu, "vyhradny dovozca" je teraz ZMLUVNY DOVOZCA a tych moze byt tolko, kolko si zahranicna firma zazmluvni.
0 0
LenkaC23 LenkaC23

LenkaC23 je offline (nepripojený) LenkaC23

Aha, v poriadku...Jedna sa o dovoz z krajin EU.kde by sa dali zistit vsetky potrebne informacie?Nejake internetove stranky pre zacinajucich podnikatelov a institucie na Slovensku?Ja totiz momentalne zhromazdujem vsetky potrebne informacie a pravdu povediac neviem kde zacat.Potrebujem kde by ma mohli spravne nasmerovat aby som sa mohla odrazit.
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

LenkaC23 Pozri príspevok
Aha, v poriadku...Jedna sa o dovoz z krajin EU.kde by sa dali zistit vsetky potrebne informacie?Nejake internetove stranky pre zacinajucich podnikatelov a institucie na Slovensku?Ja totiz momentalne zhromazdujem vsetky potrebne informacie a pravdu povediac neviem kde zacat.Potrebujem kde by ma mohli spravne nasmerovat aby som sa mohla odrazit.
Ani ja neviem kde začať,

chcel som dovážať cartridge do tlačiarní, a nie som si istý, či nemusím vybavovať nejaké certifikáty...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
A co tak skusit nieco vyvazat do krajin, kde to nemaju? Napr. do Ameriky kokosovu mucku. Moja dcera si ju vzdy berie odtialto, lebo tam je len kokosove mlieko a cele kokosy. Ale ako sa to da zariadit, neviem, to sa musis popytat niekde inde.
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

durisovad Pozri príspevok
A co tak skusit nieco vyvazat do krajin, kde to nemaju? Napr. do Ameriky kokosovu mucku. Moja dcera si ju vzdy berie odtialto, lebo tam je len kokosove mlieko a cele kokosy. Ale ako sa to da zariadit, neviem, to sa musis popytat niekde inde.
Čo ja viem ?

Ani na Sahare nemajú bukové drevo , a viem, že by ho tam veĺmi potrebovali .

Alebo vo Venezuele stojí liter benzínu okolo 12-15 centov.

Možno sa najde niekto, kto pokryje aj tieto potreby...

Ja sa do toho nepúšťam.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ani ja nemam ambiciu cokolvek dovazat alebo vyvazat, len ma to tak napadlo, kedze naplne do tlaciarni predava uz kde-kto, takze si myslim, ze velky kseft by to nebol.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

vsetko sa predava a to uz vsade, musis prist s originalnym napadom, ponuknut viac ako konkurent a je to, ... uz len originalny napad a ponuknut viac ako konkurent
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

durisovad Pozri príspevok
Ani ja nemam ambiciu cokolvek dovazat alebo vyvazat, len ma to tak napadlo, kedze naplne do tlaciarni predava uz kde-kto, takze si myslim, ze velky kseft by to nebol.
Prečo nie ?

Stačila by jedna predajňa v jednom okresnom meste + 1 dealer, ktorý by behal po kanceláriach núkať cartridge lacnejšie o 30 %.

A biznisik, by mohol sa rozbiehať..
len by som potreboval vedieť, či by mi niekto nemohol klepnúť po prstoch, práve skrz tieto certifikáty ?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak by boli lacnejsie o 30 %, bolo by to pod nakupnu cenu. Viem, ze predajcovia maju marzu 18-20 %.
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

durisovad Pozri príspevok
Ak by boli lacnejsie o 30 %, bolo by to pod nakupnu cenu. Viem, ze predajcovia maju marzu 18-20 %.
Ja by som niektoré typy, resp.nahrady bral priamo od výrobcu.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

durisovad Pozri príspevok
Ak by boli lacnejsie o 30 %, bolo by to pod nakupnu cenu. Viem, ze predajcovia maju marzu 18-20 %.
.. a nasi ITckari dali prikaz kupovat, len original naplne
(inak niekto odstupuje stanok so skalickym trdelnikom na Malte )
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

day Pozri príspevok
.. a nasi ITckari dali prikaz kupovat, len original naplne
(inak niekto odstupuje stanok so skalickym trdelnikom na Malte )
V dnešnej dobe dávať niekomu nejaký príkaz ???

len malý priklad mojej cenovej kalkulacie.

Original cartridge jednej svetovej značky sa u nás predáva cca po 60 € / s DPH/
ktokoľvek može vycestovať do susednej krajiny a ten istý cartridge, resp.jeho náhradu si vie zakúpiť v hociktorom supermarkete po cca 30 €,

moja cena by bola 40 € s DPH !

No nekúpte to !
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Holder Miro Pozri príspevok
V dnešnej dobe dávať niekomu nejaký príkaz ???
Preboha...neblbni ...
Veď nik nedával príkaz ľuďom , aby Frunimu dali peniaze ...kľučka na dverách si dokonca podávali zo začiatku ...

len malý priklad mojej cenovej kalkulacie.
...a tiež to bola cenová kalkulácia ...až 60 % výnosy sľubovalo BMG...
Original cartridge jednej svetovej značky sa u nás predáva cca po 60 € / s DPH/
ktokoľvek može vycestovať do susednej krajiny a ten istý cartridge, resp.jeho náhradu si vie zakúpiť v hociktorom supermarkete po cca 30 €,
A nie je jdno , či náhrada ...či originál ..???
Všetko robí Čína ...

moja cena by bola 40 € s DPH !
...hm ......dokedy ..???
No nekúpte to !
...raz , alebo dvakrát ...


...ale inak ???...
Kľudne začni , uvidíš , čo život prinesie ...
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

Možno by BMG fungovalo DOTERAZ, pokiaľ by ho vtedajšia vláda NESTOPLA.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...si uvedomuješ , čo si za 3,14...nu povedal ???????????????????
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

Holder Miro Pozri príspevok
Možno by BMG fungovalo DOTERAZ, pokiaľ by ho vtedajšia vláda NESTOPLA.
Stačilo dať podmienku, že každý by svoje peniaze na jednu zmluvu, mohol zhodnotiť len niekoĺko x, napr. 3-4 x , potom by mu automaticky jeho zmluva zanikla a samozrejme istina aj s úrokmi, by mu bola vyplatená...
Takto by sa zabránilo exponencialnemu zuročeniu vkladov,a defacto zrúteniu celého systému do seba,
lebo boli aj takí, čo si nechali pripočítať uroky k istine, a takto navýšenú sumu nechali zase zúročiť.
Takto by sa vklad zúročil maximálne o 120% a viac by sa nedal úročiť.

A noví ľudia, by stále prichádzali uzatvarať nové zmluvy..

Do dvoch rokov, by vstupilo do systemu aj 1/2 Maďarska, napríklad, a títo noví členovia by svojimi vkladmi stále vykrývali peniaze na úročenie.
Nemyslím, že takáto úvaha je 3,14-čovina.
Naposledy upravil Holder Miro : 18.09.10 at 13:53
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Holder Miro Pozri príspevok
Stačilo dať podmienku, že každý by svoje peniaze na jednu zmluvu, mohol zhodnotiť len niekoĺko x, napr. 3-4 x , potom by mu automaticky jeho zmluva zanikla a samozrejme istina aj s úrokmi, by mu bola vyplatená...

A noví ľudia, by stále prichádzali uzatvarať nové zmluvy..
Nemyslím, že takáto úvaha je 3,14-čovina.
Mam podnikatelsky napad, kde mozem ziskat blizsie iformacie?
...ešte stále chceš podnikať ?????

To je asi tak , ako keby na burze cenných papierov obmedzili predaj akcií na určitý počet ...

Pozor ale , to nie je Tesco , kde môžeš len 3 ks balíkov toaleťáku do vozíka šmariť ...

To je už iná liga ...tomu sa hovorí

... podnikanie ...
Podľa § 2 Obchodného zákonníka Obchodný zákonník, čo je na Slovensku v praxi zďaleka najčastejšie používaná definícia, má podnikanie nasledujúcu definíciu:
Sústavná činnosť uskutočňovaná samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Holder Miro Pozri príspevok
Stačilo dať podmienku, že každý by svoje peniaze na jednu zmluvu, mohol zhodnotiť len niekoĺko x, napr. 3-4 x , potom by mu automaticky jeho zmluva zanikla a samozrejme istina aj s úrokmi, by mu bola vyplatená...
Takto by sa zabránilo exponencialnemu zuročeniu vkladov,a defacto zrúteniu celého systému do seba,
lebo boli aj takí, čo si nechali pripočítať uroky k istine, a takto navýšenú sumu nechali zase zúročiť.
Takto by sa vklad zúročil maximálne o 120% a viac by sa nedal úročiť.

A noví ľudia, by stále prichádzali uzatvarať nové zmluvy..

Do dvoch rokov, by vstupilo do systemu aj 1/2 Maďarska, napríklad, a títo noví členovia by svojimi vkladmi stále vykrývali peniaze na úročenie.
Nemyslím, že takáto úvaha je 3,14-čovina.
A vieš vôbec o čom hovoríš? Kto mal dať tú podmienku? Vláda?
Veď oni sami si stanovili podmienky. A oni ich nedokázali splniť. Ak by dali zhodnotenie menšie ako v banke, tak by asi veľa klientov nemali. Tak dali veľkorysejšie až ich napokon nemohli utiahnuť. Tí ktorí do toho viac videli si vybrali svoje, keď biznis nenapredoval, a ostatným zostali iba oči pre plač. To chce vidieť aj trochu ďalej a predovšetkým aj kedy zdvihnúť kotvy a ísť o dom ďalej. No a potom nasledujú orgány činné v trestnom konaní.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať