Zavrieť

Porady

aky druh podlahy

Dobry,
ideme si menit podlahu v byte. Byvame na najvyzsom podlazi, teraz tam mame povodnu pvc gumu. Mame malinke dietatko a ja som tazko chodiaca. Pisem toto preto, lebo neviem ake su povrchy podlah. Ide o to, ze PVC nam moze casom malinky donicit, rozrezat na niektorych miestach, ved je to len dieta. Plavajuca sa mi zda velmi spiklava na kracanie a neviem ci je vhodna do kuchyne. Drevena podlaha podla mna bude casom za 10-15rokov vrzgat. Neviete este ake su moznosti??????
Dakujem
Usporiadat
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

Sar prosim ta a kde ty mas vsade tu tie korkove parkety? V kuchyni ich mas? A ak som spravne pochopila v obyvacke mas drevene parkety, preco si si tam nedala tiez korkove parkety?
0 0
sar sar

sar je offline (nepripojený) sar

Do obyvacky a chodby na prizemi sme dali drevenne parkety a pod ne korkovu krocajovu izolaciu, do kuchyne a kupelni dlazbu. Na poschodi sme dali do vsetkych izieb korok (detske a spalna) koli detom. Volili sme to preto tak, ze ja som sa nevedela stotoznit s prirodnym dizajnom korku a v tom case prave zacali robit aj ine farby. Mne sa najviac pacil biely korok (aj parkety mame blede), ktory mali akurat do nasich 3 izieb a viac ho skladom momentalne nemali. Museli sme sa rychlo stahovat, lebo sme mali uz predany byt a nemohli sme cakat a prave sa nam narodilo dalsie babo. Takze taka hektika. Nasi priatelia si teraz davali robit korok komplet do celeho domu, robila im to prave tato firma od ktorej sme aj my brali. Tiez si dali vsade biely, vcetne kuchyne (kupelne maju dlazbu). Mozem povedat, ze to velmi dobre vyzera, ma to finis skoro ako liata podlaha. Robili im to ale inym sposobom (polkadli prirodnu korkovu plavacku a na nu nanasali niekolko vrstiev specialneho bieleho laku, ktory im farebne namiesali podla ich vyberu). Architektka, co im robila interier s tym bola nadmieru spokojna. Oni to prezentuju ako svoju najlepsiu volbu, co sa tyka podlahy. Naozaj teraz je uz neskutocne mnozstvo moznosti, dizajnu korkovej podlahy (a stale to ma tie svoje super korkove vlastnosti).
0 0
brumteles brumteles

brumteles je offline (nepripojený) brumteles

evula0 Pozri príspevok
Ešte raz, ak si myslíte, že Vaša podlaha v bytovom dome na najvyššom podlaží je teplejšia ako vzduch v byte, nedajte si žiadnu podlahu a na tom betóne Vám bude najteplejšie.
Ak nemáte podlahové kúrenie, pod Vami nie je sauna alebo susedia s teplotou v byte najmenej 30 stupňov, z hľadiska tepla najlepšia je vždy podlaha s najväčším tepelným odporom.
Pocit tepla alebo chladu na nohy závisí od materiálu podlahy a jeho koeficientu prestupu tepla. Ak by bol povrch kovový, aj na metrovej kope polystyrénu a teplote podlahy 30 stupňov by Vás na nohy chladilo. Preto je napr. korok, drevo a niektoré "gumy" príjemné, keramické dlaždice chladivé a plávajúce podlahy drevené príjemné a umelé o niečo chladivejšie. Pre chodenie bez papúč sú najlepšie koberce.
Ak by som sa rozhodoval ja, určite by som si dal drevenú plávajúcu podlahu pre veľký výber, dobrú montáž a dobrý vzhľad.
Suhlasim, nejde o prestup tepla od susedov ale o pocit tepla.
Najlepsie co mozte urobit je ist do nejakeho vacsieho obchodu kde maju vela druhov podlah a si na kazdu siahnut rukou - ide len o Vas osobny pocit, kazdemu vyhovuje nieco ine.
Trebars aj medzi druhmi dlazby su velke rozdiely - ina na pocit je glazovana do kupelni (studena) a ina s keramickym povrchom (teplejsia ako laminatova).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať