Zavrieť

Porady

vstup geodeta na pozemok

ahoj poradaci, potreboval by som poradit ci moze geodet so sukromnej spolocnosti vstupit na sukromny pozemok bez povolenia a predchadzajucej vyzvy? Aky zakon, vyhlaska o tom pojednava?
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
miges Pozri príspevok
ahoj poradaci, potreboval by som poradit ci moze geodet so sukromnej spolocnosti vstupit na sukromny pozemok bez povolenia a predchadzajucej vyzvy? Aky zakon, vyhlaska o tom pojednava?
Na aký pozemok ???...oplotený ???....neolotený ...???

Čo tam robil , kto ho volal , aká výzva ....

Nebolo by od veci presnejšie sa vyjadriť ...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
miges miges

miges je offline (nepripojený) miges

buchač Pozri príspevok
Na aký pozemok ???...oplotený ???....neolotený ...???

Čo tam robil , kto ho volal , aká výzva ....

Nebolo by od veci presnejšie sa vyjadriť ...
oploteny pozemok, volal ho sused aby vymeral hranicu, ktoru si vytycil sam pred 30timi rokmi a aj si ju vytycil. Predtym sa vymeriavalo inou metodou, dnes cez GPS. Vsupil na pozemok a kolikami vyznacil novu hranicu. Ale ako moze vsupit na cudzi oploteny pozemok?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
miges Pozri príspevok
oploteny pozemok, volal ho sused aby vymeral hranicu, ktoru si vytycil sam pred 30timi rokmi a aj si ju vytycil. Predtym sa vymeriavalo inou metodou, dnes cez GPS. Vsupil na pozemok a kolikami vyznacil novu hranicu. Ale ako moze vsupit na cudzi oploteny pozemok?
Ja myslím, že ako prvé mal spraviť to , že osloví majiteľa vedľajšieho
pozemku , či vôbec môže na tento pozemok vstúpiť .Proste mal sa postarať o súhlas vlastníka pozemku .
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ak tam vstúpil bez súhlasu vlastníka - považuje sa to za nepovolený vstup na cudzí majetok, možno "narušiteľa" bez "milosti" vykázať z pozemku, prípadne požiadať políciu o vykázanie neželanej osoby z pozemku.
0 0
miges miges

miges je offline (nepripojený) miges

Zita5 Pozri príspevok
Ja myslím, že ako prvé mal spraviť to , že osloví majiteľa vedľajšieho
pozemku , či vôbec môže na tento pozemok vstúpiť .Proste mal sa postarať o súhlas vlastníka pozemku .
ja si to tiez myslim, ale pojednava o tom aj nejaky zakon alebo vyhlaska?
0 0
miges miges

miges je offline (nepripojený) miges

Zita5 Pozri príspevok
Ja myslím, že ako prvé mal spraviť to , že osloví majiteľa vedľajšieho
pozemku , či vôbec môže na tento pozemok vstúpiť .Proste mal sa postarať o súhlas vlastníka pozemku .
ja si to tiez myslim, ale pojednava o tom aj nejaky zakon alebo vyhlaska?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
miges Pozri príspevok
oploteny pozemok, volal ho sused aby vymeral hranicu, ktoru si vytycil sam pred 30timi rokmi a aj si ju vytycil. Predtym sa vymeriavalo inou metodou, dnes cez GPS. Vsupil na pozemok a kolikami vyznacil novu hranicu. Ale ako moze vsupit na cudzi oploteny pozemok?
Preto som s pýtal ...nakoľko vo štvrtok som mal geodeta na pozemku ..
Išlo v mojom prípade o rozdelenie na polovicu ...

Postup je nasledovný : teda ten môj bol ...

1. Navštíviš geodeta , dáš mu podklady o pozemku aj s výpisom z katastra ..
2. Podpíšeš objednávku , zložíš zálohu , dohodneš termín ...
3. Vyžiadaš si stanovisko miestneho úradu o drobení pozemku ...pri ornej pôde a lesoch je to nutnosť ...pri záhradách len formalita ...
4. Príde geodet , rozloží prístroj , napojí sa na 6 satelitov a zameria ...vytýči pozemok kolíkmi ...
5. Zvyšok záleží na dohode , čo si v objednávke požaduje objednávateľ ...
6. Podotýkam , že na zameraní sa musia zúčastniť , byť prítomní všetci zaintersovaní majitelia pozemku ...
7. Celá " sranda " ...hm , kua , zaokrúhlene 280 evri ma to bude bolieť...ani 20 minút práce , roboty ...

Čo sa týka toho , či vstúpil alebo nie na vedľajší pozemok ...hm , nepovažoval by som za nutné , satelity na centimetre zamerajú polohu ...

Ale k otázke by som asi podotkol len to , že asi by si mal byť vlastne rád , ak došlo k presnému zameraniu pozemku suseda a následne aj toho Tvojho ...či ..???
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Občiansky zákonník
DRUHÁ ČASŤ
VECNÉ PRÁVA PRVÁ HLAVA
VLASTNÍCKE PRÁVO

§ 127
(1) Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Preto najmä nesmie ohroziť susedovu stavbu alebo pozemok úpravami pozemku alebo úpravami stavby na ňom zriadenej bez toho, že by urobil dostatočné opatrenie na upevnenie stavby alebo pozemku, nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a
tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok.
(2) Ak je to potrebné a ak to nebráni účelnému využívaniu susediacich pozemkov a stavieb, môže súd po zistenístanoviska príslušného stavebného úradu rozhodnúť, že vlastník pozemku je povinný pozemok oplotiť.
(3) Vlastníci susediacich pozemkov sú povinní umožniť na nevyhnutnú dobu a v nevyhnutnej miere vstup na svoje pozemky, prípadne na stavby na nich stojace, pokiaľ to nevyhnutne vyžaduje údržba a obhospodarovanie susediacich pozemkov a stavieb. Ak tým vznikne škoda na pozemku alebo na stavbe, je ten, kto škodu spôsobil, povinný ju nahradiť; tejto zodpovednosti sa nemôže zbaviť.



§ 128
(1) Vlastník je povinný strpieť, aby v stave núdze alebo v naliehavom verejnom záujme bola na nevyhnutnú dobu v nevyhnutnej miere a za náhradu použitá jeho vec, ak účel nemožno dosiahnuť inak.
(2) Vo verejnom záujme možno vec vyvlastniť alebo vlastnícke právo obmedziť, ak účel nemožno dosiahnuť inak, a to len na základe zákona, len na tento účel a za náhradu.






Našla som uvedený paragraf , ale predpokladám, že niekto z hľadiska práva sa k tomu vyjadrí .
I napriek k tomu , že vlastník je povinný umožniť vstup .....tak tomu má predchádzať nejaké upovedomenie , alebo oznámenie , že vtedy a vtedy sa budú uskutočňovať geodetické práce na susednom pozemku ....

1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Práve ten ods.3 § 127 vraví: "sú povinní umožniť na nevyhnutnú dobu a v nevyhnutnej miere vstup na svoje pozemky, prípadne na stavby na nich stojace, pokiaľ to nevyhnutne vyžaduje údržba a obhospodarovanie susediacich pozemkov a stavieb." - o zameriavaní, ktoré nemá nič spoločné s údržbou alebo obhospodarovaním pozemkov a stavieb, sa tam nepíše - de facto - nemá tam bez súhlasu vlastníka čo robiť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ale aj tak by ma zaujímalo , prečo to tak zadávateľovi vadí ...vadilo ...
Alebo ide len o ten princíp ...
Alebo škoda sa nejaká stala ..
0 0
miges miges

miges je offline (nepripojený) miges

buchač Pozri príspevok
Ale aj tak by ma zaujímalo , prečo to tak zadávateľovi vadí ...vadilo ...
Alebo ide len o ten princíp ...
Alebo škoda sa nejaká stala ..
ide o to, ze sused ked zacal stavat dom chodil po kolenach zobronit aby sme mu povolili postavit dom 1m od hranice a nie 2m. To sme mu povolili, geodet zameral sused postavil, spravil plot a potom to zacalo: vypustanie zumpy na nasu zahradu, sypanie popola, odpadkov, pustanie dazdovej vody, slovne utoky atd. Trvalo to takmer 30 rokov, tak sme podali staznost a vtedy si zavolal geodeta a ten nam na zahrade vytycil nove hranice. Z jednej strany 70cm a z druhej 40cm. Posunuli sa ale vsetky pozemky. Ako je potom mozne ze vtedy to bolo tak a teraz je to tak?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
miges Pozri príspevok
ide o to, ze sused ked zacal stavat dom chodil po kolenach zobronit aby sme mu povolili postavit dom 1m od hranice a nie 2m. To sme mu povolili, geodet zameral sused postavil, spravil plot a potom to zacalo: vypustanie zumpy na nasu zahradu, sypanie popola, odpadkov, pustanie dazdovej vody, slovne utoky atd. Trvalo to takmer 30 rokov, tak sme podali staznost a vtedy si zavolal geodeta a ten nam na zahrade vytycil nove hranice. Z jednej strany 70cm a z druhej 40cm. Posunuli sa ale vsetky pozemky. Ako je potom mozne ze vtedy to bolo tak a teraz je to tak?
Hm ...a toto ma štve ...a riadne ...
Nekompletné zadanie témy , otázky ...

30 rokov ...za tých "pár" rokov sa veľmi veľa zmenilo ...

Napríklad aj taká malá skutočnosť , že sa pásmo vymenilo za teodolit a ten teraz nahrádza satelitné zameriavanie ...

K tomu ostatnému sa nevyjadrujem ...radšej ......to sa už v iných témach preberalo http://www.porada.sk/archive/index.php/t-6147.html
0 0
miges miges

miges je offline (nepripojený) miges

buchač Pozri príspevok
Hm ...a toto ma štve ...a riadne ...
Nekompletné zadanie témy , otázky ...

30 rokov ...za tých "pár" rokov sa veľmi veľa zmenilo ...

Napríklad aj taká malá skutočnosť , že sa pásmo vymenilo za teodolit a ten teraz nahrádza satelitné zameriavanie ...

K tomu ostatnému sa nevyjadrujem ...radšej ......to sa už v iných témach preberalo http://www.porada.sk/archive/index.php/t-6147.html
ja tu ale neriesim susedske vstahy, len som chcel vediet ci moze vstupovat geodet-sukromnik na sukromny(oploteny) pozemok bez povolenia alebo nie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
miges Pozri príspevok
ja tu ale neriesim susedske vstahy, len som chcel vediet ci moze vstupovat geodet-sukromnik na sukromny(oploteny) pozemok bez povolenia alebo nie.
..he ...neblbni predsa ...tak potom toto je čo ????
potom to zacalo: vypustanie zumpy na nasu zahradu, sypanie popola, odpadkov, pustanie dazdovej vody, slovne utoky atd. Trvalo to takmer 30 rokov, tak sme podali staznost a vtedy si zavolal geodeta a ten nam na zahrade vytycil nove hranice. Z jednej strany 70cm a z druhej 40cm.
...mi netvrď , že keď aj geodet vošiel na súkromný pozemok , tak čo mieniš ďalej robiť ...
Nie je to o vzťahoch ???
Sused zavolal geodeta , ten vstúpil na pozemok ...súkromný a oplotený ...povedzme , bez povolenia , neoprávnene ....aj keď neverím , že by cez plot skákal ...
Mám však za to , že aj tak by si ho tam musel tak či tak raz pustiť ...

Podstatné je potom aj to , že aj keď geodet porušil súkromie , tak cez neho si ideš vyliať na suseda zlosť ...oplatiť mu ...

Veď si pomôž , najbližšia advokátska kancelária na Tebe zarobí ...
Alebo aj sám podaj žalobu , nie je problém ...
Aj súd určite vyhraješ ...pri slovenských pomeroch odškodné dostanú snáď aj vnuci ...možno ...

Kriste pane ...farmársky zákon keby na Slovensku platil ....Devínska Nová Ves by bola proti ostatným len taká malá prechádzka ružovým sadom ....tréningom by sa to dalo nazvať ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
miges Pozri príspevok
ja tu ale neriesim susedske vstahy, len som chcel vediet ci moze vstupovat geodet-sukromnik na sukromny(oploteny) pozemok bez povolenia alebo nie.
A naozaj si si istý, že ten oplotený pozemok je naozaj celý tvoj? Ako to chceš dokázať bez zamerania?
0 0
miges miges

miges je offline (nepripojený) miges

LV, snimka z pozemkovej mapy, geo. vytycenie pri kolaudacii. dalej podla zákona 162/1995 o katastri nehnuteľnosti § 44 odst.3 Hranice pozemkov, kt. su v terene jednoznačne určene pevnymi predmetmi ako su rohy murov, plotov sa povazuju za oznacene hranicnym znakom. dalej podla stavebneho zakona § 75 za oznacenie hranic pozemku zodpoveda vlastnik pozemku. a vobec mi nejde o pomstu geodetovi(toho by som riesil cez komoru geodetov), ale sused neopravnene vstupil na sukromny pozemok a vytycil si nove hranice, no a moja mama tie koliky vyhadzala. on zavolal policiu a policajt povedal susedovi ze ma pokracovat lebo je to jeho pozemok. pytam sa od kedy policajti urcuju hranice pozemkov???????? mal skor riesit ten neopravneny vstup, ale on dal mamu na priestupkove a ani jej neoznamil akeho to priestupku sa dopustila. Je toto vobec normalne??? a preto sa pytam moze niekto bez suhlasu vstupit na sukromny pozemok????
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

miges Pozri príspevok
LV, snimka z pozemkovej mapy, geo. vytycenie pri kolaudacii. dalej podla zákona 162/1995 o katastri nehnuteľnosti § 44 odst.3 Hranice pozemkov, kt. su v terene jednoznačne určene pevnymi predmetmi ako su rohy murov, plotov sa povazuju za oznacene hranicnym znakom. dalej podla stavebneho zakona § 75 za oznacenie hranic pozemku zodpoveda vlastnik pozemku. a vobec mi nejde o pomstu geodetovi(toho by som riesil cez komoru geodetov), ale sused neopravnene vstupil na sukromny pozemok a vytycil si nove hranice, no a moja mama tie koliky vyhadzala. on zavolal policiu a policajt povedal susedovi ze ma pokracovat lebo je to jeho pozemok. pytam sa od kedy policajti urcuju hranice pozemkov???????? mal skor riesit ten neopravneny vstup, ale on dal mamu na priestupkove a ani jej neoznamil akeho to priestupku sa dopustila. Je toto vobec normalne??? a preto sa pytam moze niekto bez suhlasu vstupit na sukromny pozemok????
nuz otazka znie ci vobec sused neopravnene vstupil na CUDZI pozemok pretoze podla toho co pises tak tvoja mama neopravnene uzivala jeho pozemok.. a este aj sa dopustila priestupku poskodzovania cudzej veci... /kedze mu znicila koliky ktore predstavovali vytycenie a teda pracu toho geodeta...
zavolajte si svojho geodeta a poziadajte o kontrolne meranie.

Nebolo to nahodou tak ze sused vam oznamil ze sa chysta dat premerat hranice pozemku?
Mna by inak tiez nasralo keby som dala vytycit hranice geodetovi a zaplatila za to a nejaka zenska mi to vyhadze.. a tiez by som volala policiu..
a potom ste si isty ze to meranie nebolo oznamene? su aj taki susedia ktori si nepreberaju postu a pod.
0 0
miges miges

miges je offline (nepripojený) miges

1. na 100% nikto nic neoznamil
2. pozemok si sused vytycil sam pred 30-timi rokmi a aj si vytycil hranice a to na zaklade geo. zamerania
3. pozemok sa posunul a to nie len nam, ale celej ulici. myslis si ze teraz vsetci budu burat ploty a stavat nove pre jedneho blbca???? vymera kazdemu ostava, len sa posuva.
0 0
miges miges

miges je offline (nepripojený) miges

a este jedna vec: mam si platit geodeta kazdych 20 rokov ked sa zmeni metoda merania???? mozno ze moj dom bude lezat o dva parcely dalej a ja si budem platit najom, alebo ako si to predstavujes? a zmeny vykonava katastralny urad a nie sukromnik geodet!
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

§ 14 ods. 1 zákona č. 215/1995 Z.z. o geodézii a kartografii v platnom znení:
Fyzické osoby a právnické osoby, ktoré vykonávajú alebo kontrolujú geodetické činnosti, sú oprávnené po predchádzajúcom upozornení vlastníka, prípadne inej oprávnenej osoby, v nevyhnutnej miere vstupovať alebo vchádzať dopravným prostriedkom na ich nehnuteľnosti. Pri vstupe alebo vjazde sú fyzické osoby a právnické osoby povinné preukázať sa preukazom oprávňujúcim na vstup na cudzie nehnuteľnosti a dbať na to, aby čo najmenej porušovali vlastnícke a iné vecné práva.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať