Zavrieť

Porady

Výška digestora od plynovej varnej dosky

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či má niekto skúsenosti s nižším umiestnením digestora ako uvádzajú výrobcovia a príručky od plynovej varnej dosky čo je dákych 75 cm. Zariaďujem novú kuchyňu a chcel by som digestor umiestniť zarovno so spodom vrchných skriniek takže do výšky 60 cm od plynovej varnej dosky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

    Daniela1010
    My máme výsuvný digestor vo výške 58 cm od plynovej varnej dosky a zatiaľ všetko v pohode.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    jozozv Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či má niekto skúsenosti s nižším umiestnením digestora ako uvádzajú výrobcovia a príručky od plynovej varnej dosky čo je dákych 75 cm. Zariaďujem novú kuchyňu a chcel by som digestor umiestniť zarovno so spodom vrchných skriniek takže do výšky 60 cm od plynovej varnej dosky.
    myslím, že výška odporúčaná výrobcami je asi opodstatnená hlavne pre bezpečnosť /možný požiar/ môže prísť k prehriatiu materiálu. 60cm sa mi zdá nízko, nebudeš si do to búchať hlavu?

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Pod nizky digestor sa neda strcit hlava a jest z hrnca (najma v noci), co moze vadit partnerovi.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    jozozv Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či má niekto skúsenosti s nižším umiestnením digestora ako uvádzajú výrobcovia a príručky od plynovej varnej dosky čo je dákych 75 cm. Zariaďujem novú kuchyňu a chcel by som digestor umiestniť zarovno so spodom vrchných skriniek takže do výšky 60 cm od plynovej varnej dosky.
    Vzdialenosť digestora od varnej dosky závisí hlavne od typu varnej dosky.
    Pri plynovej varnej doske sa odporúča tých 70-75 cm (je to otvorený plameň, pri zapnutí najväčšieho horáka je veľké riziko požiaru)
    ale pri indukčnej môže byť aj tých 60cm.
    Malo by to byť napísané aj v návode ku digestoru, záleží pravdaže aj od druhu digestoru.
    Mne sa to tiež zdalo také kompaktnejšie, mať ten výsuvný digestor zarovnaný so spodnou líniou vrchných skriniek, tak som prehovorila stolára, aby mi to tak urobil, nepáčilo sa mi to s tým odskokom... ale musím povedať, že pri varení alebo pri prekladaní hrncov z horáka na horák pri zapálenom plameni treba dávať pozor a hlavne nenechať zapálený horák bez hrnca ani na sekundu...

    evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

    evaj63
    My máme výsuvný digestor a je zavesený 63 cm od plynovej dosky, mám aj rýchohorák v predu, ktorý často využívam a všetko je v poriadku. Vznikol mi tam aj malý odskok, ale ten som využila na nerezovu tyč z Ikei a mám tam zavesené náčinie, ktoré často používam a vyzerá to celkom dobre.

    Výška digestora od plynovej varnej dosky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.