Zavrieť

Porady

olivový olej

Dobry den,
potrebovala by som poradit v pripade ak chce spoločnost dovazat z EU (Spanielsko) olivovy olej a umiestnit ho na trh v SR, ake nalezitosti musi mat vybavene (co sa povoleni tyka).

moja dalsia otazka suvisi s ozancenim vyrobku (olivovy olej).
Co vsetko musi byt uvedene na etikete v slovencine???
Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Netreba ziadne nalezitosti na dovod, nakolko Spanielsko je clenom Europskej unie a Schengeskeho priestoru a preto ide o jednotny trh. Jedine co musis urobit je, ze nalekpa obsahujuca zlozenie produktu a kaliricke hodnoty musi byt v slovenskom jazyku.

    To co musi byt na etikete - na to je viacero predpisov. Ale principialne staci toto:

    Nazov produktu (nemusi byt v uradnom jazyku)
    Zlozenie (musi byt v uradnom jazyku)
    Kaloricke a vyzivove hodnoty (musi byt v uradnom jazyku)
    Doba vyroby resp. naplnenia a minimalna doba trvanlivosti (musi byt v uradnom jazyku)
    Navod na pouzitie / otvorenie / spotrebovanie ak to povaha tovaru vyzaduje (musi byt v uradnom jazyku).
    Oznacenie dovozcu resp. vyrobcu, resp. zodpovednej osoby (musi byt v uradnom jazyku, ale obosa nemusi byt na uzemi SR)

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    profesional Pozri príspevok
    Netreba ziadne nalezitosti na dovod, nakolko Spanielsko je clenom Europskej unie a Schengeskeho priestoru...
    Prepáč, ale ako súvisí Schengenský priestor so spoločným trhom?

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    amblin Pozri príspevok
    Dobry den,
    potrebovala by som poradit v pripade ak chce spoločnost dovazat z EU (Spanielsko) olivovy olej a umiestnit ho na trh v SR, ake nalezitosti musi mat vybavene (co sa povoleni tyka).

    moja dalsia otazka suvisi s ozancenim vyrobku (olivovy olej).
    Co vsetko musi byt uvedene na etikete v slovencine???
    Dakujem za odpovede
    pre boha zas tu bude na trhu ďalší akože extra panensky olej?ktorý pre istotu nemá uvedené percento voľných mastných kyselín pretože nespĺňajú povolené percento a sú to obyčajné olivové oleje.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    nekupujem v SR už pár rokov,nosím z HR, naša domáca má olivový sad a v dedine majú aj lisovňu. tento rok som nebola tak mi priniesol brat síce z obchodu ale výrobok HR, je výborný a kritéria spĺňa.škoda že olivový olej z HR sa sem nedováža.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.