Zavrieť

Porady

člen volebnej komisie a príspevok na opatrovanie

Dobrý deň ! Potrebovala by som poradiť. Moju kamarátku volajú do volebnej komisie. Ona poberá opatrovateľský príspevok. Je to možné?
Aké povinnosti má? Okrem toho že musím zapezpečiť niekoho kto bude s jej babkou kým ona nebude doma. lebo na úrade jej povedali že musia opatrovanie na ten deň prerušiť, odhlásiť zo soc.poisťovne, a potom zase prihlásiť. Nie je to dosť komplikované? Prosím poradte nám! Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

    ZŤPO-Sclerosis multiplex Dana 22
    dobsony Pozri príspevok
    Dobrý deň ! Potrebovala by som poradiť. Moju kamarátku volajú do volebnej komisie. Ona poberá opatrovateľský ľapríspevok. Je to možné?
    Aké povinnosti má? Okrem toho že musím zapezpečiť niekoho kto bude s jej babkou kým ona nebude doma. lebo na úrade jej povedali že musia opatrovanie na ten deň prerušiť, odhlásiť zo soc.poisťovne, a potom zase prihlásiť. Nie je to dosť komplikované? Prosím poradte nám! Ďakujem
    Zákon č.447/2008 Z.z. o peňažných prísevkoch na kompenzáciu..., opatrovateľom umožňuje popri opatrovaní si zarobiť sumu do výšky
    2 x ŽM, ak opatrovateľ v čase svojej neprítomnosti zabezpečí starostlivosť o opatrovanú osobu.
    Postup, ktorý navrhovala úradníčka zákon neurčuje. Opatrovateľ má dokonca podľa zákona č.448/2008 Z.z. o sociálnych služách nárok na "odľahčovaciu službu", ktorá ho má zastúpiť počas voľna, no nemá povinnosť odhlasovať sa zo SP.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..pokiaľ má babka pri sebe niekoho, kto jej zabezpečí starostlivosť, je nutné, aby o tom vedel úrad?..

    dobsony je offline (nepripojený) dobsony

    pracujúca mamička dobsony
    Ďakujem, takže môže tam ísť kľudne, a žiadné problémy nebude mať. Asi na úrade teta nevedela čo má robiť a povedala jej že radšej nie, nech nemusí trošku rozmýšlať a niečo aj robiť, len tie každodenné .

    Včera bola zase na úrade, išla k druhej tete a ona jej povedala že žiadný problém, len musí odovzdať výplatnú pásku, že koľko dostal za prácu vo volebnej komisie a ešte potvrdenie že kto bude s babkou ten deň.

    člen volebnej komisie a príspevok na opatrovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.