Zavrieť

Porady

Výživné

Ahojte poraďáci,

(píšem za mojho priateľa)
Keď mu súd stavil výšku výživného na maloleté dieťa (dcéra), ktorá už dovŕšia 18 rokov a ani on, ani ona si nepodali zrušenie platenia na maloleté dieťa a tým pádom si ona neuplatnila výživné na dospelé nezaopatrené dieťa, naďalej priateľ platí výživné na dcéru a poukazuje to na meno matky. Je to správne? Alebo to má už posielať na meno dcéry?
Keď písomne žiadal, aby mu obidve dcéry zasielali doklad o štúdiu, odpoveď dostal asi takú, že nie sú povinné mu to posielať, pretože mu súd stanovil platiť výživné a nebolo to zrušené. Majú pravdu? Poraďte mi prosím, ako mám postupovať.


Ďakujem. Iveta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    keď mu nechcú poslať potvrdenie zo školy tak to asi znamená, že sa neučia to znamená, že TVOJ priateľ nech si požiada súd o zrušenie výživného. a vtedy sa dozvie, či sa ešte učia, alebo nie a či má ďalej posielať výživné

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    môže to posielať na meno dcéry. Výživné patrí deťom. Aj ohľadom výživného pred súdom sa plnoleté dieťa už zastupuje samé.
    A nech upozorní dcéry, že to čo je tak známe medzi ľudmi: "spotrebované výživné sa nevracia" platí len pre maloleté deti. U plnoletých dcér, ak mu súd zruší vyživovaciu povinnosť k určitému dňu, ak platil ďalej, bude môcť požadovať vrátenie tejto sumy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.