Zavrieť

Porady

Čo s odpismi pri strate?

Keď mi na konci roka vychádza strata 24.000,- môžem si uplatniť ešte aj odpisy 100.000,-
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    kikanb
    Keď mi na konci roka vychádza strata 24.000,- môžem si uplatniť ešte aj odpisy 100.000,-
    Môžeš, ale to si len povýsiš stratu. Preruš odpisovanie....

    kikanb je offline (nepripojený) kikanb

    kikanb
    Vďaka za odpoveď, mne to však ide o minulý rok, podávam opravné DP a v tom prvom DP som si ich odpočítala. Urobila som obrovskú chybu, ako začiatočník, že som príjmi zdanila aj v DPH priznaní aj na konci roka. Teraz som prišla na to a chcem, aby mi DÚ vrátil rozdiel. A keby som odpisy neuplatnila, prišla by som o 100.000,- Takže nič sa nedeje, aj keď budem mať takú vysokú stratu? Ozaj a môžem si zo SP žiadať vrátiť poistné, čo som za minulý rok platila? Ešte raz vďaka za odpoveď.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    kikanb
    Vďaka za odpoveď, mne to však ide o minulý rok, podávam opravné DP a v tom prvom DP som si ich odpočítala. Urobila som obrovskú chybu, ako začiatočník, že som príjmi zdanila aj v DPH priznaní aj na konci roka. Teraz som prišla na to a chcem, aby mi DÚ vrátil rozdiel. A keby som odpisy neuplatnila, prišla by som o 100.000,- Takže nič sa nedeje, aj keď budem mať takú vysokú stratu? Ozaj a môžem si zo SP žiadať vrátiť poistné, čo som za minulý rok platila? Ešte raz vďaka za odpoveď.
    Však vieš prečo tá strata vznikla, nie ? Pri rozbiehaní firmy=podnikanie je to viac-menej normálne, alebo ak si investovala do nákupu DM, alebo ak sa jedná o JU že nemáš uhradené všetky vystavené pohladávky a náklady=material si nakúpila. A čo sa týka vrátenia poistného od SP alebo ZP tak to ti nikto nevráti, pretože ako SZČO si podla zákona musíš platiť a či si v strate alebo máš zisk to nie je podstatné pri týchto platbách.
    Pekný deň želám...

    Čo s odpismi pri strate?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.