Zavrieť

Porady

prevod jednoosobovej sro na inu osobu

Zdravím všetkých,
chcel by som sa poradiť alebo uistiť ako postupovať pri zmene spoločníka (majiteľa) jednoosobovej s.r.o.

Spoločnosť s.r.o. povodne založili manželia spoločenskou zmluvou a každý s podielom 50% a obaja boli aj konatelia konajúci samostatne. Pred časom manžel previedol svoj podiel na manželku čim vznikla jednoosobova s.r.o.. Konatelia zostali obaja. Teraz chceme previesť celu firmu na manžela ako jedineho spoločnika a zrušiť konateľstvo manželke. Hladal som aj tu na porade a podľa toho čo som vycital by som si chcem potvrdiť postup a listiny aké budeme potrebovať.

  1. rozhodnutie jedného spoločníka o prevode podielu 100% (na manžela ) a zrušenie konateľstva (manželkinho)
  2. vyhlásenie spoločníka – vyhlásenie manžela že nema inu sro kedže je akoby novy spoločnika aj ked v minulosti mal s.r.o.
  3. zmluva o prevode obchodného podielu - odstúpenie 100% podielu na manžela bezodplatne vrátane majetku
  4. príloha č 8 s vyplnenými zmenami spoločník a konateľ
  5. + kolky 66 €
Všetko podpisane a overene u notara ale neviem kolko krat ktore na ORSR? Dufam že tam nič nechyba alebo...?

Dakujem za všetky rady a pripomienky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    ibamarosko Pozri príspevok
    Zdravím všetkých,
    chcel by som sa poradiť alebo uistiť ako postupovať pri zmene spoločníka (majiteľa) jednoosobovej s.r.o.

    Spoločnosť s.r.o. povodne založili manželia spoločenskou zmluvou a každý s podielom 50% a obaja boli aj konatelia konajúci samostatne. Pred časom manžel previedol svoj podiel na manželku čim vznikla jednoosobova s.r.o.. Konatelia zostali obaja. Teraz chceme previesť celu firmu na manžela ako jedineho spoločnika a zrušiť konateľstvo manželke. Hladal som aj tu na porade a podľa toho čo som vycital by som si chcem potvrdiť postup a listiny aké budeme potrebovať.

    1. rozhodnutie jedného spoločníka o prevode podielu 100% (na manžela ) a zrušenie konateľstva (manželkinho)
    2. vyhlásenie spoločníka – vyhlásenie manžela že nema inu sro kedže je akoby novy spoločnika aj ked v minulosti mal s.r.o.
    3. zmluva o prevode obchodného podielu - odstúpenie 100% podielu na manžela bezodplatne vrátane majetku
    4. príloha č 8 s vyplnenými zmenami spoločník a konateľ
    5. + kolky 66 €
    Všetko podpisane a overene u notara ale neviem kolko krat ktore na ORSR? Dufam že tam nič nechyba alebo...?

    Dakujem za všetky rady a pripomienky.
    Máš to OK, nezabudni ohlásiť zmenu v osobe konateľa aj príslušnému ŽÚ.

    ibamarosko je offline (nepripojený) ibamarosko

    ibamarosko
    dakujem a ešte sa chcem opýtať kolko krát ktoré na ORSR? stačí po jednom exemplari z každeho?

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    ibamarosko Pozri príspevok
    dakujem a ešte sa chcem opýtať kolko krát ktoré na ORSR? stačí po jednom exemplari z každeho?
    Návrh 1x, všetko ostatné 2x.

    prevod jednoosobovej sro na inu osobu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.