Zavrieť

Porady

Nádor v hlave - 7 ročný chlapec

Dobrý večer,
dnes bol môj 7 ročný synovec na neurológii v Nitre, kde po sonografickom vyšetrení rodičom povedali, že niečo má na ľavej strane modzgu (nádor alebo cystu). Dali mu nejaké lieky a objednali ho na CTV o 2 mesiace. Synovec sa narodil predčasne v 7 mesiaci a má problémy v škole (príliš dlho mu trvá pochopenie zadania úlohy), navštevuje aj psychologičku, ktorá mu neodporúča zmeniť školu (je vhodný do obyčanej ZDŠ). Ona aj synovca odporučila na neurologické vyšetrenie.
Teraz nevieme, čo robiť. Čakať 2 mesiace na vyšetrenie, alebo zháňať kontakty na Bratislavu. Najbližšie mesto máme Nitru, ale nechceme riskovať život dieťaťa na úkor "odborných skúseností" tunajších lekárov.
Nevieme ani ako postupovať a kam sa od detskej pediatričky pýtať.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Miroslava P. Pozri príspevok
Dobrý večer,
dnes bol môj 7 ročný synovec na neurológii v Nitre, kde po sonografickom vyšetrení rodičom povedali, že niečo má na ľavej strane modzgu (nádor alebo cystu). Dali mu nejaké lieky a objednali ho na CTV o 2 mesiace. Synovec sa narodil predčasne v 7 mesiaci a má problémy v škole (príliš dlho mu trvá pochopenie zadania úlohy), navštevuje aj psychologičku, ktorá mu neodporúča zmeniť školu (je vhodný do obyčanej ZDŠ). Ona aj synovca odporučila na neurologické vyšetrenie.
Teraz nevieme, čo robiť. Čakať 2 mesiace na vyšetrenie, alebo zháňať kontakty na Bratislavu. Najbližšie mesto máme Nitru, ale nechceme riskovať život dieťaťa na úkor "odborných skúseností" tunajších lekárov.
Nevieme ani ako postupovať a kam sa od detskej pediatričky pýtať.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
day day

day je offline (nepripojený) day

urcite by som poziadal o vysetrenie v inej nemocnici,
nie kvoli Nitre, ale pre spravne urcenie diagnozy a zvolenie spravneho postupu

drzim Vam palce, vsetko dobre
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Prave dnes som videla v TV, ze lekari uspesne odstranili nador pri srdiecku malemu dievcatku. Robili to v Bratislave, urcite su tam vynikajuci odbornici, ja by som sa pokusila dieta dostat ku nim.
1 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

Z mojej vlastnej skúsenosti jednoznačne odporúčam Bratislavu. Detská fakultná nemocnica. Treba tam zájsť a požiadať o vyšetrenie. Sú tam veľmi ochotní a ústretoví ľudia. Môjmu synovi tam zachránili život, hoci v Martine lekári tvrdili že neexistuje na Slovensku ani v Čechách doktor, ktorý by mu vedel pomôcť. Čuduj sa svete, v Bratislave sa taký našiel. Nič proti lekárom z iných miest, ale čo sa týka medicíny na Slovensku je jednoznačne číslo jeden Bratislava.

Držím veľmi silno palce.
10 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Lubo44 Pozri príspevok
Z mojej vlastnej skúsenosti jednoznačne odporúčam Bratislavu. Detská fakultná nemocnica. Treba tam zájsť a požiadať o vyšetrenie. Sú tam veľmi ochotní a ústretoví ľudia. Môjmu synovi tam zachránili život, hoci v Martine lekári tvrdili že neexistuje na Slovensku ani v Čechách doktor, ktorý by mu vedel pomôcť. Čuduj sa svete, v Bratislave sa taký našiel. Nič proti lekárom z iných miest, ale čo sa týka medicíny na Slovensku je jednoznačne číslo jeden Bratislava.

Držím veľmi silno palce.
...
Blbá poznámka ...

kua , kde inde ...hádam v Sobranciach ...???

Ako všetko predsa...za hranicami Blavy predsa končí Slovensko ...

P.S.:
Hm ...v Martine tvrdili ...hm .....
Naposledy upravil buchač : 28.09.10 at 12:31
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
DFNsP Kramáre tam im určite poradia alebo prípadne aj v BB keby ste mali cestu okolo
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Myslím si, že nejde o to kde a aký lekár, ale už to že dieťa má 7 rokov a oni ho objednajú o 2 mesiace na tak dôležité vyšetrenie. Určite by som nečakala a hľadala niekoho, kto ho vyšetrí okamžite aby potom nebolo neskoro. Internet dáva veľa možností na zistenie kontaktov do detských nemocníc.
5 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Vlastička veľmi dobrá odpoveď. 2 mesiace čakania na vyšetrenie pre 7 ročné dieťa,ktoré má život pred sebou je neúnosne dlháááá doba. Určite sa treba "hľadať" ďalej, a robiť čo sa dá čím skôr. Tiež držím veľmi,veľmi palce.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Vlastas Pozri príspevok
Myslím si, že nejde o to kde a aký lekár, ale už to že dieťa má 7 rokov a oni ho objednajú o 2 mesiace na tak dôležité vyšetrenie. Určite by som nečakala a hľadala niekoho, kto ho vyšetrí okamžite aby potom nebolo neskoro. Internet dáva veľa možností na zistenie kontaktov do detských nemocníc.
Dvojmesačná "čakacia" lehota pri podozrení nádoru či cysty na mozgu je veľmi dlhá doba pre každého pacienta /už len vzhľadom na psychiku rodiny/ - bez ohľadu na jeho vek...
Ja by som sa toho pána doktora /doktorky bola rovno spýtala, čo by robil, keby šlo o jeho dieťa... či by tiež čakal 2 mesiace v poradovníku...
4 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

buchač Pozri príspevok
...
Blbá poznámka ...

kua , kde inde ...hádam v Sobranciach ...???

Ako všetko predsa...za hranicami Blavy predsa končí Slovensko ...

P.S.:
Hm ...v Martine tvrdili ...hm .....
Blbá poznámka? No podľa mňa, čo je pravda nie je hriech. Neprajem nikomu aby skúsil to čo ja a moja rodina. A ak tvrdím že Bratislava je najlepšia tak nie len preto, že je tam najlepšie vybavenie a väčšina prostriedkov sa sústreďuje práve tam. Ide hlavne o prístup ľudí, ktorí tam pracujú. Prešiel som niekoľkými nemocnicami na Slovensku tak viem o čom hovorím.

PS:
Hm-kaj si sám po sebe. Ty si nebol pri tom keď mi doktor v Martine vysvetloval že môj trojmesačný syn zomrie do piatich minút ako ho odpoja od dýchacieho prístroja. Tak nevypisuj blbosti.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Lubo44 Pozri príspevok
Blbá poznámka? No podľa mňa, čo je pravda nie je hriech. Neprajem nikomu aby skúsil to čo ja a moja rodina. A ak tvrdím že Bratislava je najlepšia tak nie len preto, že je tam najlepšie vybavenie a väčšina prostriedkov sa sústreďuje práve tam. Ide hlavne o prístup ľudí, ktorí tam pracujú. Prešiel som niekoľkými nemocnicami na Slovensku tak viem o čom hovorím.

PS:
Hm-kaj si sám po sebe. Ty si nebol pri tom keď mi doktor v Martine vysvetloval že môj trojmesačný syn zomrie do piatich minút ako ho odpoja od dýchacieho prístroja. Tak nevypisuj blbosti.
Neupieraj nikomu svoj názor. A Jurkovi už vôbec nie. Ja napríklad viem s presnosoťu 100%, že môjmu dlhoročnému známemu po neúspechoch v Bratislave urgentne pomohli banskobystrickí lekári. Je dnes po operácii mozgu, chodí tam na kontroly a je rád, že je rád. Nevypisujem blbosti.....
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

už sme , tak len v krátkosti

Ja som sa snažil niekomu poradiť, pomôcť na základe vlastnej skúsenosti. A pán "búchač" to samozrejme spochybnil, namiesto toho aby sám pomohol, poradil.

A ako vravím, on v tom Martine s mojim synom nebol, tak nech si to jeho Hm ... hm nechá pre seba.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Lubo44 Pozri príspevok
Blbá poznámka?
Slabý výraz ...poznám aj lepšie , neboj sa ...
Vidieť , že si nepochopila poznámku , pointu ...
To sa celé Slovensko len do Blavy má natrieskať ???
Prečo nie je úroveň celého zdravotníctva aj inde taká ???
Alebo aspoň , povedzme , 7O % - ná ...???

No podľa mňa, čo je pravda nie je hriech. Neprajem nikomu aby skúsil to čo ja a moja rodina.
Ani ja neprajem to , čo som skúsil ja ...
A ak tvrdím že Bratislava je najlepšia tak nie len preto, že je tam najlepšie vybavenie a väčšina prostriedkov sa sústreďuje práve tam. Ide hlavne o prístup ľudí, ktorí tam pracujú. Prešiel som niekoľkými nemocnicami na Slovensku tak viem o čom hovorím.
Aj ja , kua , aj ja ...
Neviem si vynachváliť Vojenskú leteckú nemocnicu v Košiciach ...teda , donedávna som ju velebil ...
ŽIVOT mi tam zachránili ...ani do Blavy som sa nemusel terigať ...
Už niet čo totiž ...panstvo z Bratislavy ju zrušilo , vraj sa v Blave ide stavať nejaká centrálna nemocnica ...centrum na Slovensku...
Ale také už máme ...
Nár. onkologický ústav...
Nár. hokejový ...
Nár. tenisový ...
atď ...
a národ na to zvysoka dlabe , nakoľko Bratislava ......áááále , neriešim ...


PS:
Hm-kaj si sám po sebe. Ty si nebol pri tom keď mi doktor v Martine vysvetloval že môj trojmesačný syn zomrie do piatich minút ako ho odpoja od dýchacieho prístroja.
To mi je ľúto ...ale aj tak mi dg chýba ...ja viem , nechce sa Ti do toho , ale potom sa nediv ...
Tak nevypisuj blbosti.
Ale očuj , moja ...ak niečo začneš ....tak aj dokonč...
Abeceda začína písmenom "A" ...končí "Z" - kom ...t.j. , ak dáš príspevok , daj všetko ...nie len nejaké náznaky , chvály ....
Lubo44 Pozri príspevok
už sme , tak len v krátkosti
Ja som sa snažil niekomu poradiť, pomôcť na základe vlastnej skúsenosti. A pán "búchač" to samozrejme spochybnil, namiesto toho aby sám pomohol, poradil.
Nie , nespochybnil ...
Len ma musíš vedieť aj čítať ...a na to Ti jeden príspevok nepostačí ...málo si na Porade ...

A ako vravím, on v tom Martine s mojim synom nebol, tak nech si to jeho Hm ... hm nechá pre seba.
...hm ...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Oliwa Pozri príspevok
Dvojmesačná "čakacia" lehota pri podozrení nádoru či cysty na mozgu je veľmi dlhá doba pre každého pacienta /už len vzhľadom na psychiku rodiny/ - bez ohľadu na jeho vek...
Ja by som sa toho pána doktora /doktorky bola rovno spýtala, čo by robil, keby šlo o jeho dieťa... či by tiež čakal 2 mesiace v poradovníku...
Vyšetrenie Vám má hradiť zdravotná poistovna,nie lekár.Takže ak chcete vyšetrenie ihned,otázka je na zdravotnu poistovnu,kde je Vám to schopná zabezpečiť.Keby šlo o dieťa lekára,vyšetril by ho samozrejme hned.Bez nároku na odmenu a zaplatil by si aj ten materiál.
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

buchač Pozri príspevok
...hm ...
Neviem čo také ti Bratislava alebo Bratislavčania urobili ale dobre. Dlab na ňu koľko chceš. Ja som ju odporučil aj preto, lebo z Nitry je to tam bližšie ako do Banskej Bystrice a oveľa bližšie ako do Košíc.

No neviem čo som nedokončil. Tu nešlo o mňa ale problém, ktorý napísala zadávateľka témy.

A ešte, keďže sme tu na porade aj taký nováčikovia, skús na nás reagovať tak aby sme ti rozumeli. Vieš nie sme všetci dokonalí.

PS:
ja som ON, nie ONA
Naposledy upravil Lubo44 : 28.09.10 at 20:21
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
To kam chcete doviesť túto diskusiu ?

Ja už sa nestačím čudovať. Lubo 44 zmaž tie diagnózy, Ty sám vieš čím si prešlo Tvoje dieťa a určite aj Tvoja rodina . Kašli na niektoré reakcie.
Predsa by si si ako otec nevymýšľal, to je každému zdravo mysliacemu človeku nad slnko jasné.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Miroslava P. Pozri príspevok
Dobrý večer,
dnes bol môj 7 ročný synovec na neurológii v Nitre, kde po sonografickom vyšetrení rodičom povedali, že niečo má na ľavej strane modzgu (nádor alebo cystu). Dali mu nejaké lieky a objednali ho na CTV o 2 mesiace. Synovec sa narodil predčasne v 7 mesiaci a má problémy v škole (príliš dlho mu trvá pochopenie zadania úlohy), navštevuje aj psychologičku, ktorá mu neodporúča zmeniť školu (je vhodný do obyčanej ZDŠ). Ona aj synovca odporučila na neurologické vyšetrenie.
Teraz nevieme, čo robiť. Čakať 2 mesiace na vyšetrenie, alebo zháňať kontakty na Bratislavu. Najbližšie mesto máme Nitru, ale nechceme riskovať život dieťaťa na úkor "odborných skúseností" tunajších lekárov.
Nevieme ani ako postupovať a kam sa od detskej pediatričky pýtať.
Miroslava P a Tebe iba toľko: hľadajte iné mesto, inú protekciu, iné CT . Dva mesiace sú jednak strašne dlhá doba a niekedy tiež veľmi krátka doba. Podľa toho čo predstavujú.
3 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Je nad rámec môjho chápania, prečo v tak vážnej téme potrebuje ktokoľvek preferovať svoj názor o naj...zdravotníckom zariadení.Každý predsa vyslovil len svoju skúsenosť, poznatok. Nikto z nás tu nemusí menovať svoje diagnózy, iste niektorí z nás, čo už máme niekoľkokrát 7 mal na kahánku a sme tu. Ja som už tiež prešla ten povestný tunel, tiež som mala na mále veľakrát a som vďačná mimobratislavským lekárom za veľa. Keby mal každý dobehnúť do Bratislavy, asi by sa mohlo stať, že zostane na polceste. A nie všetko najlepšie musí byť práve v Bratislave.....Ak vydržalo dieťa už toľko dní bez vyšetrenia, tak Košice, B.B., či iní odborníci nemôžu byť otázkou diaľky.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...tu je niekto , kto vie , čo chcem / čo som chcel / povedať ...a ani nemusím veľa písať ...
0 0
Miroslava P. Miroslava P.

Miroslava P. je offline (nepripojený) Miroslava P.

Ďakujem všetkým za užitočné rady. Určite pôjdeme do Bratislavy, v Nitre nezostaneme.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať