Zavrieť

Porady

spoluvlastnictvo

Ja a moja priatelka sme pred 2 rokmi kupili byt spolocne.budem teda predpokladat ze byt je v podielovom spoluvlastnictve.pred mesiacom sme sa zobrali.je teda teraz byt v bezpodielovom spoluvlastnictve? a ak je stale v podielovom, ako to mozme zmenit na bezpodielove?
a ktore je vlastne lepsie/ vyhodnejsie? nakolko byt neuzivame, premyslame o prenajati bytu, tak mi niekto poradi ktora forma spoluvlastnictva je vyhodnejsia?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    vlado80 Pozri príspevok
    nechceme, tak prenajimat, len sa pytam ci je to teoreticky mozne.djme tomu ze sa partneri rozidu, moze jeden prenajimat svoju polovicu?
    Pri spoluvlastníctve nemáš určenú tvoju polovicu, ani pri podielovom. Máš určený len podiel, ako sa podielaš na právach a povinnostiach.
    Ak chcete prenajímať časť bytu, ide o podnájom, ale súhlasiť musíte obaja spoluvlastníci.

    vlado80 je offline (nepripojený) vlado80

    vlado80
    este ma napadlo, je vobec mozne prenajimat iba polovicu bytu? teda ak mame 3 izbovy byt, sme manzelia ale byt je v podielovom spoluvlastnictve, mozem napriklad ja prenajat svoju polovicu s tym ze manzelka svoju popovicu neprenajme?

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    vlado80 Pozri príspevok
    este ma napadlo, je vobec mozne prenajimat iba polovicu bytu? teda ak mame 3 izbovy byt, sme manzelia ale byt je v podielovom spoluvlastnictve, mozem napriklad ja prenajat svoju polovicu s tym ze manzelka svoju popovicu neprenajme?
    Ako sa dá prenajať polovica záchoda, polovica kúpeľne, polovica chodby a kuchyne? Izby chápem.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    do bezpodielového spoluvlastníctva nadobúdate veci až po manželstve

    p.s. teraz ste sa zobrali a už jeden chce prenajímať polovicu bytu a druhý nie a neviete sa dohodnúť?

    vlado80 je offline (nepripojený) vlado80

    vlado80
    iriska Pozri príspevok
    do bezpodielového spoluvlastníctva nadobúdate veci až po manželstve

    p.s. teraz ste sa zobrali a už jeden chce prenajímať polovicu bytu a druhý nie a neviete sa dohodnúť?
    nechceme, tak prenajimat, len sa pytam ci je to teoreticky mozne.djme tomu ze sa partneri rozidu, moze jeden prenajimat svoju polovicu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.