Zavrieť

Porady

predčasný starobný dôchodok

Dobrý deň,
prosím o radu ohľadom predčasného dôchodku mojej mamy: 17.8. si podala žiadosť o predčasný dôchodok, spolu so všetkými dokladmi. 29.9. jej prišiel zo Soc.Poisťovne list, že o jej žiadosti nemôžu rozhodnúť v lehote stanovenej zákonom,nakoľko "zisťujú obdobie dôchodkového poistenia počas PN v ochrannej lehote v roku 2003" u dotyčného zamestnávateľa.
Chcem sa spýtať, či má SP nárok na takéto predlžovanie lehoty. Toto oznámenie prišlo totiž listom, ktorý ani nie je podpísaný a naviac, keď som sa na to chcela informovať telefonicky, tak mi nechceli spojiť pani, ktorá je napísaná v tom liste a povedali mi, že ona to nepísala, že "ona je tam len uvedená". Preto ma to zaráža a chcela by som vedieť, či môžeme nejakým spôsobom nesúhlasiť s týmto rozhodnutím.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    katka_k Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím o radu ohľadom predčasného dôchodku mojej mamy: 17.8. si podala žiadosť o predčasný dôchodok, spolu so všetkými dokladmi. 29.9. jej prišiel zo Soc.Poisťovne list, že o jej žiadosti nemôžu rozhodnúť v lehote stanovenej zákonom,nakoľko "zisťujú obdobie dôchodkového poistenia počas PN v ochrannej lehote v roku 2003" u dotyčného zamestnávateľa.
    Chcem sa spýtať, či má SP nárok na takéto predlžovanie lehoty. Toto oznámenie prišlo totiž listom, ktorý ani nie je podpísaný a naviac, keď som sa na to chcela informovať telefonicky, tak mi nechceli spojiť pani, ktorá je napísaná v tom liste a povedali mi, že ona to nepísala, že "ona je tam len uvedená". Preto ma to zaráža a chcela by som vedieť, či môžeme nejakým spôsobom nesúhlasiť s týmto rozhodnutím.
    Ďakujem
    Pokiaľ zisťujú Tebou uvedené skutočnosti, je to úplne samozrejmé.Vždy pri lehotách pri vybavovaní akéhokoľvek spisu bola 30 dńová lehota - pokiaľ nebolo potrebné šetrenie, 60 dňová - pokiaľ sa pristúpilo k šetreniu pri konkrétnom konaní.
    Pri vybavovaní predčasných a starobných dôchodkoch majú max.lehotu 90 dní. A veru obdobie dôchodkového poistenia počas PN v ochrannej lehote je pre nich potrebné.

    predčasný starobný dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.