Zavrieť

Porady

excel

Potreboval by som takú exelácku drobnosť.Kto mi poradí?
Ďakujem pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

ivka70 Pozri príspevok
V prvom pripade musis zmenit format na
[h]:mm:ss ,lebo pri tomto formate ti zaokruhluje na hodiny a vynechava cele dni, preto je vysledok 40-24=16

Ten format ti pomoze aj v druhom pripade. Zmenit musis aj format casu ,ktory nasobis.
Tvoje uvazovanie o vysledku vsak nie je spravne.
0,02 z hodiny je totiz 7,2 sekundy (lebo hodina ma 3600 s x 0,002 = 7,2. Format, ktory zobrazuje len hodiny a minuty ti takyto vysledok nemoze zobrazit, je prilis maly.
0,002 = € 60 x 0,002
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

stormcatcher Pozri príspevok
ano 12 cent minuta, možu byť aj iné čísla, len aby výpočet výsledku fungoval
Moj vysledok ukazuje kolko je to hodin. Kedze format v prvom stlpci je hh:mm:ss tak vysledok nemoze vyjst v minutach (slpec A*B*pocet hodin v dni)

A stale rozmyslam ako jedna minuta krát 0,002 moze vyjst 0,12????

1*0,002... no nech kukam ako kukam, 0,12 mi nevyjde.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

zk24 Pozri príspevok
Moj vysledok ukazuje kolko je to hodin. Kedze format v prvom stlpci je hh:mm:ss tak vysledok nemoze vyjst v minutach (slpec A*B*pocet hodin v dni)

A stale rozmyslam ako jedna minuta krát 0,002 moze vyjst 0,12????

1*0,002... no nech kukam ako kukam, 0,12 mi nevyjde.
60 s x 0,002 €
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

stormcatcher Pozri príspevok
60 s x 0,002 €
60 sekund je minuta, nie hodina, sako mas c tom vzorci ...

a tomuto akosi nerozumiem
0,002 = € 60 x 0,002 , skus vysvetlit
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

stormcatcher Pozri príspevok
60 s x 0,002 €
Tak potom na sekundy? Ta platba 0,002 prislucha za sekundu?

Predstavujem si to teraz ako nejaky dajme tomu vypocet odmeny. Odpracoval 1 minutu ale v strednom stlpci je odmena za sekundu. 0,002 €/1s, kedze davas 60s * 0,002. Myslim ze treba stanovit ci odmena v strednom stlpci je za sekundu, za hodinu alebo za minutu. V mojom xls co som ti vyssie pripojila som brala ze v strednom stlpci je odmena za hodinu (kedze prvy riadok tak sedel), a teda druhy je odmena za sekundu?

Prikladam xls
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

ivka70 Pozri príspevok
60 sekund je minuta, nie hodina, sako mas c tom vzorci ...

a tomuto akosi nerozumiem
0,002 = € 60 x 0,002 , skus vysvetlit
to je len nahustené. je to vysvetlenie ku niektorému príspevku, že 0,002 nie je čas ale € a nie 3600 x 0,002 ale 60 x 0,002
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

zk24 Pozri príspevok
Tak potom na sekundy? Ta platba 0,002 prislucha za sekundu?

Predstavujem si to teraz ako nejaky dajme tomu vypocet odmeny. Odpracoval 1 minutu ale v strednom stlpci je odmena za sekundu. 0,002 €/1s, kedze davas 60s * 0,002. Myslim ze treba stanovit ci odmena v strednom stlpci je za sekundu, za hodinu alebo za minutu. V mojom xls co som ti vyssie pripojila som brala ze v strednom stlpci je odmena za hodinu (kedze prvy riadok tak sedel), a teda druhy je odmena za sekundu?

Prikladam xls
0,002/s a časový údaj je v min
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

stormcatcher Pozri príspevok
0,002/s a časový údaj je v min
To bolo treba uviest hned na zaciatku. O tri prispevky vyssie je prilozene xls. Treba ho aj otvorit a pozriet ci je to tak ok. Vidim ze nula videni
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

zk24 Pozri príspevok
To bolo treba uviest hned na zaciatku. O tri prispevky vyssie je prilozene xls. Treba ho aj otvorit a pozriet ci je to tak ok. Vidim ze nula videni
už som si to pozrel
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

stormcatcher Pozri príspevok
už som si to pozrel
Tak ked E6 uz neni odmena v € ale su to dni, tak vymaz ten znak "eura" (zmen format z currency na cislo a aj G6 takisto)...

Nasobenie tam je spravne, uz len format uprav.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Ak sa ani cez sviatky neviete odrhnúť od pc a máte chvíľu času, poprosil by som o radu v prílohe.
Ďakujem
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

stormcatcher Pozri príspevok
Ak sa ani cez sviatky neviete odrhnúť od pc a máte chvíľu času, poprosil by som o radu v prílohe.
Ďakujem
Ahoj,

neviem ci som spravne pochopila co myslis..... ale skusam...
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Aj mňa napadlo najprv toto, ale on tam asi nechce výsledok, ale zobraziť kroky výpočtu ako keď sa "vnoríš" do bunky pri kontrole vzorca..či?

a pekné sviatky všetkým
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

sances Pozri príspevok
Aj mňa napadlo najprv toto, ale on tam asi nechce výsledok, ale zobraziť kroky výpočtu ako keď sa "vnoríš" do bunky pri kontrole vzorca..či?

a pekné sviatky všetkým
No tak neviem ako to myslel... aby sa prenasal vypocet... teda chapem ze nechce na Harku dva slpec s vysledkom a teda iba ze nechce prenasat sumu, ale aby videl vzorec na harku 1.... som to usudila z toho ze ten vzorec ktory uvadza je nespravny, preto som tipovala ze nevie ako napisat spravny.... keby uviedol spravny, tak by som to chapala inac

Som to (ne) pochopila tak... snad sa ozve

Ja sa na 99 percent vzdy mýlim

Stastne a Vesele
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Ja som si nevšimol že to má zle..ani som sa nad tým nepozastavil..hanbím sa..ani čítať neviem.
no uvidíme, hádam sa ozve
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Ďakujem. Je to ok. V druhom hárku som chcel len výsledok.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

stormcatcher Pozri príspevok
Ďakujem. Je to ok. V druhom hárku som chcel len výsledok.
Poradím ti že ked je vlastne chyba iba v tom ako si napisal ten vzorec, tak skus pouzivat "Vložiť - Funkciu"... to ta presne navedie a samo to vytovrí správny "slovosled" vo funkcii... ty si iba vymenil dve hodnoty vo vzorci, preto ti to nešlo... automaticka funkcia ti to sama poskladá a navedie ta na správnosť....
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

potrebujem sfunkčniť vzorec
IF(x!A1 = 1;x!B6;x!D1);IF(x!A1=204;x!B7;x!D1);IF(x!A1=275;x! B8;x!D1);IF(x!A1=290;x!B9;x!D1);IF(x!A1=340;x!B10; x!D1)
Dá sa viacerými spôsobmi, ale ja osobne by som to urobil nasledovne:

1| Upraviť si zoznam vyhľadávaných dát pridaním stĺpca o hodnoty podľa ktorých sa prehľadáva (viď obrázok)
2| Vytvoriť vzorec ako kombináciu fn VLOOKUP (vyhľadávanie), ISNA - test či bola hodnota nájdená a fn IF:
Code:
=IF(ISNA(VLOOKUP(x!A1;x!A6:B10;2;FALSE));x!D1;VLOOKUP(x!A1;x!A6:B10;2;FALSE))
Palo
Naposledy upravil PaloPa : 27.12.11 at 08:40
IF_a_VLOOKUP.JPG  
1 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Ďakujem všetkým. Ešte by som menšiu výpomoc, v prílohe.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

stormcatcher Pozri príspevok
Ďakujem všetkým. Ešte by som menšiu výpomoc, v prílohe.
Ja to zvyknem robit takto (teda pridam dopredu jeden skryty stlpec, kde sa hodnoty skopiruju vzorcom z toho tvojho stredneho, na zaklade ktorych potrebujes vyhladavat):
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať