Zavrieť

Porady

zelené zemiaky

Dobrý den. Vie niekto ,že terajšie zemiaky prečo hned ozelenejú? Mám ich napríklad na balkone na takom mieste kde slnko nesvieti, ale za tyžden su zelene a ja ich už potom vyhodím aj teraz sme si kúpili už na zimne uskladnenie cele vrece v takom sietkovom vreci a už zelenejú, ako je to možné, a ak dobre viem takéto zemiaky vraj su rakovoinotvorné. dakujem za vaše skúsenosti.
Usporiadat
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Sito, si ty ale číslo .
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

bettylou Pozri príspevok
Zelené farbivo v zemiakoch spôsobuje alkaloid SOLANíN a nie melanín a je smrteľne jedovatý,vytvára sa pôsobením svetla
Jasné, že solanín, opravila som to v texte môjho príspevku, korzár je nedôveryhodný.
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Dobrý den, Konzumovat také zemiaky ? To v žiadnom prípade, ja ak len zelenú škvrnku zahliadnem na zemiačiku už aj ide von, minule manžel kupil chipsy a aj tam boli take niektore platky chipsov , hned som aj chipsy vyhodila a to boli len solene žiadne korenie do zelena. Ja som práveže velmi háklivá na takéto veci.inak na balkone mám tmu, balkón mám aj podmurovany a rolety su tam. Doteraz nebol problém ani prezimovat jablká a zemiaky na balkóne ,poprikrývala som ich dekami a bol pokoj , teraz to nejak nefunguje. Dakujem za vaše rady a skúsenosti , vždy som sa mohla spolahnut na vaše rady a nápady. A s tov pivnicov , máme , ale na starom dome ktorý nie je v našom meste, a pamätám sa ako dieta , ked som chodievala dole do pivnice vždy som vyšla bez zemiaku a nakoniec mama alebo otec museli vliezt donej, pretože ja sa bojím, skôr štítim žiab, a vždy sa tam nejaká našla. no a teraz tochto roku je ich neúrekom, priam žabia invázia. Ale asi predsa zemiaky zanesiem do tej pivnice a vždy si odtial donesiem za tašku domov. :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať