Zavrieť

Porady

Dobrý deň ..chcem sa opýtať ako mnohí ..na svoje zaradenie.

ukončila som učiteľstvo 1-4 na TU s rozšíreným vyučovaním Anglického jazyka... už mam za sebou aj 5 rokov praxe a chcem sa opýtať či mi to platí ako náhrada 1.KS a som v 11 ,alebo nie...ak by som plne učila svoju aprobáciu,momentálne som zamestnaná ako vychovávateľka.....dakuje
m veľmi pekne..
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista pe.pe
No...nedalo mi to, trochu som sa pohrabal v starej vyhláške a zdá sa, že je tam priestor pre uznanie štátnej jazykovej skúšky na ped. alebo fil. fakulte ako náhrady kval. skúšky. Teraz ide o to, či máš o štátnici samostatné osvedčenie, potvrdzujúce to, že si ju vykonala.
A na doplnenie príspevku susann, pokiaľ to je štátnica na uvedených fakultách, je uznaná ako náhrada.

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista pe.pe
matalka Pozri príspevok
ukončila som učiteľstvo 1-4 na TU s rozšíreným vyučovaním Anglického jazyka... už mam za sebou aj 5 rokov praxe a chcem sa opýtať či mi to platí ako náhrada 1.KS a som v 11 ,alebo nie...ak by som plne učila svoju aprobáciu,momentálne som zamestnaná ako vychovávateľka.....dakuje
m veľmi pekne..
Ahoj,

nie je úplne jasné, čo znamená "rozšírené vyučovanie". Počas VŠ formou hodín navyše? Absolvovala si rozširujúce štúdium AJ po skončení VŠ?
A pozor...5 rokov ped. praxe bolo treba mať k 1.11.2009!

susann2 je offline (nepripojený) susann2

susann2
matalka Pozri príspevok
ukončila som učiteľstvo 1-4 na TU s rozšíreným vyučovaním Anglického jazyka... už mam za sebou aj 5 rokov praxe a chcem sa opýtať či mi to platí ako náhrada 1.KS a som v 11 ,alebo nie...ak by som plne učila svoju aprobáciu,momentálne som zamestnaná ako vychovávateľka.....dakuje
m veľmi pekne..
Ak aj máš štátnu skúšku z AJ, táto nenahrádza bývalú 1.KS. Na zaradenie do 11 PT budeš potrebovať prvú atestáciu pre príslušný stupeň požadovaného vzdelania a príslušnú kategóriu pedagogického zamestnanca, do ktorej budeš zaradená.

matalka je offline (nepripojený) matalka

matalka
študovala som to počas VŠ formou hodín navyše..a navyše som mala aj štátnicu z AJ..vlastne ako tretí predmet..a 5r som mala k 1.11.2009..teraz je to už viac..učím od roku 2002

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista pe.pe
matalka Pozri príspevok
študovala som to počas VŠ formou hodín navyše..a navyše som mala aj štátnicu z AJ..vlastne ako tretí predmet..a 5r som mala k 1.11.2009..teraz je to už viac..učím od roku 2002
Potom platí to, čo napísala susann. a
Aby sa Ti AJ dal uznať, musela by si ho študovať formou rozširujúceho štúdia po skončení VŠ, alebo formou riadneho VŠ štúdia po skončení VŠ.

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník nadka1
Dobrý deň, prosím o vyjadrenie k zaradeniu do kariérového stupňa učiteľky ZUŠ výtvarný odbor: ukončené vzdelanie stredné odborné v odbore reprodukčný grafik + DPŠ, prax v CVČ ako odborný pedag. pracovník, započítaná prax 15 rokov, má byť zaradená ako nekvalifikovaná v 7. triede alebo samostatná v 8. tr.? Príp. prosím o usmernenie, ako alebo kde sa dopracovať k správnemu zaradeniu.
Ďakujem za pomoc.

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista pe.pe
nadka1 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o vyjadrenie k zaradeniu do kariérového stupňa učiteľky ZUŠ výtvarný odbor: ukončené vzdelanie stredné odborné v odbore reprodukčný grafik + DPŠ, prax v CVČ ako odborný pedag. pracovník, započítaná prax 15 rokov, má byť zaradená ako nekvalifikovaná v 7. triede alebo samostatná v 8. tr.? Príp. prosím o usmernenie, ako alebo kde sa dopracovať k správnemu zaradeniu.
Ďakujem za pomoc.
Ahoj,

treba pozrieť vyhlášku 437/2009 o kvalifikačných predpokladoch. Podľa nej je pre učiteľa ZUŠ predpísané minimálne vyššie odborné vzdelanie, takže uvedená učiteľka by mala byť zaradená ako nekvalifikovaná.

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník nadka1
Ďakujem za odpoveď,vyhlášku som čítala, len som si chcela byť istá,či tam nie je nejaká výnimka vzhľadom k praxi, teraz je už 5 rokov učiteľkou ZUŠ výtvarný odbor,bola zaradená do 8.tr., po zmene zákona od 1.11.2009 ako nekvalifikovaná v 7.triede. Teda je zaradená správne?

matalka je offline (nepripojený) matalka

matalka
mám osobitný papier a máte pravdu...bola mi uznaná ale len na LTT,vzhľadom k pedagogickej praxi..do 1.11.2009 som našťastie mala 5 rokov a pár dní..ďakujem...

Dobrý deň ..chcem sa opýtať ako mnohí ..na svoje zaradenie.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.