Zavrieť

Porady

pracovná zmluva na obdobie počas zástupu za MD,RD

Dobrý deň,chcela by som poprosiť o radu.Som zamestnaná na základe pracovnej zmluvy na obdobie počas zástupu za MD a RD.V pracovnej zmluve je však nesprávne uvedené meno pani za ktorú zastupujem.Uvedené je jej rodné priezvisko, avšak na MD a RD nastupovala už vydatá, teda s iným priezviskom.Pri jej mene nie je uvedené ani osobné číslo a ani dátum narodenia a ani žiadne identifikačné údaje.A teda chcem sa opýtať,ak by sa chcela vrátiť z RD na svoje pôvodné pracovné miesto,môžem sa ohradiť tým,že v pracovnej zmluve predsa nie je ona uvedená ako osoba ,ktorú zastupujem?A je teda v takom prípade zástup za MD RD neplatný?
Za rady vopred veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

    lienocka001
    Pokial je tam uvedene je rodne priezvisko tak to znamena ze tam nie je uvedene nespravne meno ale skor neaktualne.

    predpokladam ale ze pani ktoru zastupujes pocas MD a RD ma v praci svoju osobnu zlozku a kde ma presne tieto udaje specifikovane.

    z tvojho pohladu je potrebne aby PZ mala jednoznacne dane druh prace a jeho strucna charakteristika
    miesto vykonu prace
    den nastupu /a prip. skoncenia PP v tvojom pripade/
    mzdove podmienky

    Ak by si namietala na neplatnost PZ co teda mozes skusit na sude ale neviem co by to vyriesilo... v kazdom pripade pocas troch rokov moze prist u osoby ktoru zastupujes v praci k zmenam priezviska co teda ona moze /nemusi oznamit zamestnavatelovi a tazko potom tvrdit ze ta zmluva bola neplatna.. vsak ano...
    skor by som sa snazila dokazat zamestnavatelovi svoje pracovne kvality a on ked bude mat zaujem moze ju po navrate z RD prepustit a ponechat si teba

    bucka je offline (nepripojený) bucka

    bucka
    Ďakujem za odpoveď.Je síce pravda,že zamestnávateľ si uvedomuje moje kvality a rád by si ma na danom pracovnom mieste ponechal,avšak zákonník práce ukladá,že zamestnávateľ musí zamestnanca,ktorý sa vracia z RD umiestniť na pôvodné pracovné miesto.A keďže pani za ktorú zastupujem má presne špecifikované pracovné miesto a pracovnú náplň,tak si myslím,že ja dostanem výpoveď a ju budú musieť umiestniť,tam kde pred tým pracovala,teda na "stoličku" na ktorej sedím ja.

    pracovná zmluva na obdobie počas zástupu za MD,RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.