Zavrieť

Porady

Musia platiť dane aj neplnoletí?

Zdravím.
Toto je moja prvá téma na tomto fóre. Ak som tému zle zaradil vopred sa ospravedlňujem.

Mám 16 rokov, za chíľu 17 a už som si zarobil nejaké peniaze. Mám založený účet pre mladých. Chcel by som sa spýtať či musím platiť dane a ak ano ako to mám spraviť.

Vopred všetkým ďakujem
Naposledy upravil Dav : 05.10.10 at 03:12
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Katy a R Pozri príspevok
Miso veď ho nestraš ... pokým je to naozaj nepravidelný príjem, tak použije už spomenutý §8 zák o DzP a normálne spraví DP (a možno ani nebude musieť)
kuk sem http://www.porada.sk/1515800-post5.html

A ak tá činnosť začne byť pravidelná ... tak sa zariadi - ako mu vyššie radila kejka
ŽM je životné minimum - kuk do Zák o DzP § 8 a 9
Ale ved ja ho nestrasim. Ak poda DP, tak je to v poriadku. Lenze jeho zaujima, co sa stane, ak to nebude zdanovat. odpoved je, ze to sa neda predvidat.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pokiaľ nedosiahne 2000 EUR, tak aj tak nie je povinný podať DPFO.
Pokiaľ nedosiahne viac ako 4000 EUR, tak aj tak mu nevznikne reálne DP.
Tak toho roku ani v budúcom by som to neriešila.
Ak to bude objednávka na 500 EUR, tak odporúčam trvať na zmluve /aspoň vyššie navrhnutej/ kvôli istote, že ti naozaj zaplatia.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Hlavne sa uc a zlepsuj, mozno raz budes robit stranku aj nam.
0 0
SP!DER SP!DER

SP!DER je offline (nepripojený) SP!DER

O moje vedomosti a ucenie ohladne webovych stranok sa nemusite bat
Ak to bude objednávka na 500 EUR, tak odporúčam trvať na zmluve /aspoň vyššie navrhnutej/ kvôli istote, že ti naozaj zaplatia.
Toto neriešte.
pokiaľ nedosiahne 2000 EUR, tak aj tak nie je povinný podať DPFO.
Tato veta ma najviac zaujala Ak je sucet mojich rocnych primov menej ako 2000€ tak nemusim podavat DPFO a ani sa o nic starat? A co je to DPFO?
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

SP!DER Pozri príspevok
O moje vedomosti a ucenie ohladne webovych stranok sa nemusite bat

Toto neriešte.

Tato veta ma najviac zaujala Ak je sucet mojich rocnych primov menej ako 2000€ tak nemusim podavat DPFO a ani sa o nic starat? A co je to DPFO?
Daňové priznanie fyzickej osoby
0 0
SP!DER SP!DER

SP!DER je offline (nepripojený) SP!DER

Ok takze aby som tuto temu mohol nejako uzavret, davam vam poslednu uplne jasnu otazku.

Ak za rok zarobim menej ako 2000€ nemusim podavat DPFO, nepotrebujem ziadnu zmluvu ani fakturu ani nic podobne, jednoducho sa o dane vobec nemusim zaujimat. Je to tak ??? Prosim odpoved v tvare ano alebo nie
0 0
SP!DER SP!DER

SP!DER je offline (nepripojený) SP!DER

Prosim o odpoved.....
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

SP!DER Pozri príspevok
Ok takze aby som tuto temu mohol nejako uzavret, davam vam poslednu uplne jasnu otazku.

Ak za rok zarobim menej ako 2000€ nemusim podavat DPFO, nepotrebujem ziadnu zmluvu ani fakturu ani nic podobne, jednoducho sa o dane vobec nemusim zaujimat. Je to tak ??? Prosim odpoved v tvare ano alebo nie
Áno.
0 0
SP!DER SP!DER

SP!DER je offline (nepripojený) SP!DER

ďakujem. Týmto uzatváram tému.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať