Zavrieť

Porady

Tinktúra z Aloe vera

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Milí Poraďáci, prešla som už témy, kde sa spomínali výrobky z tohoto kaktusu, ale nepodarilo sa mi nájsť recept na domácu výrobu tinktúry z Aloe vera. Niekedy cca pred 30-35 rokmi som ju robila, recept sa založil a nevieme ho nájsť. Prosím všetkých, ktorí nakuknú do tejto témy a majú tento recept o jeho poskytnutie.

Vopred všetkým ďakujem za pomoc, želám veľa zdravia.
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
A nie je to nahodou take, ze na listoch vyrastaju male drobne dvojlistky s fuzikmi, ktore ked sa dostanu do styku so zemou alebo vodou, tak zakorenia?
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

je to asi 7cm vysoké,po bokoch to má také drobné pichliačiky?,nesmie sa to moc zalie vať lebo to stráca farbu-hnedne.Vždy si krpatá len odlomí,potrie ranu mám pocit ako keby to vytvorilo film a je to v pohode-len sa to moc rozrastá.
0 0
zszitas zszitas

zszitas je offline (nepripojený) zszitas

sklenkova
je to asi 7cm vysoké,po bokoch to má také drobné pichliačiky?,nesmie sa to moc zalie vať lebo to stráca farbu-hnedne.Vždy si krpatá len odlomí,potrie ranu mám pocit ako keby to vytvorilo film a je to v pohode-len sa to moc rozrastá.
To nie je prave aloe, zrele aloe vera ma listy asi 80 cm a 1 list moze vazit aj 1 kg. Obsahuje najviac vyzivnych latok zo vsetkych druhov aloe, podla vsetkeho mate iny druh.
0 0
pachypodium pachypodium

pachypodium je offline (nepripojený) pachypodium

kukučka Pozri príspevok
Vďaka Dáška, doteraz som brúsila po českom nete a veru samá reklama, alebo zle hľadám? To klasické aloe čo rastie do výšky som preliala, bočné výhonky sú fuč, čakám, či hlavná os prežije, teda dúfam. Mám ešte také "kríčkové", vyzerá ako obrovský ježko, stále púšťa bočné výhonky, neuveriteľne životaschopné. Myslíš, že môžem použiť aj to? /Nemyslím to obrovské zo záhrad/
Sisi ista ze je to Aloe podla popisu(chabeho) by to mohlo byt AGAVE! Ale ak je to Aloe tak to by som moc neskusal najvhodnejsie je Aloe Vera PRAVÁ
To zahradne radsej nepouzivaj na pitie!!!! Mozes ho ale vyuzit na drobne rany,ustipnutie hmyzom, na popaleniny,ale aj na herpes alebo opar ozaj zabera!!! Zastavuje krvacanie ale pouzivajlen spodne listy tie su najstarsie pri malych ranach staci odrezat len kusok nemusis cely list! odporucam pouzivat aloe ktore maju len male ostne na bokoch listov nie tie ktore maju ostne po celom liste!niesu nebezpecne ale maju malo liecivej zlozky.Aloe VERA NIE JE LEN JEDNO!!!! MAM DOMA ASI 8 DRUHOV a KAZDE SOM VYSKUSAL,A "FUNGUJE" ak chces vediet co ti to rastie na zahrade skus navstivit web nejakeho klubu kaktusarov alebo stranku KAKTEEN.cz mozes porovnavat.Dufam ze niekto najde aj tinkturu bez MEDU lebo manzelka ma na med alergiu! MAJ SA.
0 0
saimily saimily

saimily je offline (nepripojený) saimily

aloe vera sa pre svoje vynimocne vlastnosti nazyva aj rastlina nesmrtelnosti.ucinky su neuveritelne.je uzasny na popaleniny alergicke reakcie zaludocne problemy,mierni akne , dokaze redukovat vysoky krvny tlak, cholesterol.ma antibakterialne ucinky a vela inych veci.co sa tyka rastlinky pokial viem musi dozriet a to je u nas nemozne pretoze najkvalitnejsie aloe rastie v mexiku.ja uprednostnujem hotove vyrobky z aloe vera pretoze som alergicka na latex a ten sa nachadza v stave aloe.totiz aloe ako rastlina sa slkada z 3casti je to vrchna zelena cast stava a uplne vo vnutri gel a iba ten je liecivy. ak by ste niekto mali zaujem o viac informacii ozvite sa.
0 0
kvietko kvietko

kvietko je offline (nepripojený) kvietko

Som zložitá osobka, ale dá sa so mnou žiť... ...viac
No ja vám môžem len potvrdiť, používam gél z Aloe( kúpila som ho v akcii po 280Sk aj s poštavným) a naozaj mala som boľavé vyražky na tváry- úplne ich nemám vyliečené ale utíšil mi gél zápal a červeň okolo vyrážok. Vždy večer som si potrela pred spaním gelom červené miesta a ráno bola pleť ukľudnená.
Tak kto má problémy s nejakým zápalom na pleti Aloe ukľudní pleť ( pokiaľ niesi alergička na Aloe ).
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
zszitas Pozri príspevok
To nie je prave aloe, zrele aloe vera ma listy asi 80 cm a 1 list moze vazit aj 1 kg. Obsahuje najviac vyzivnych latok zo vsetkych druhov aloe, podla vsetkeho mate iny druh.
toto je pravé Aloe Barbadensis Miller
Agáve Americké má podobné listy ale nieje to Aloe. V.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
kvietko Pozri príspevok
No ja vám môžem len potvrdiť, používam gél z Aloe( kúpila som ho v akcii po 280Sk aj s poštavným) a naozaj mala som boľavé vyražky na tváry- úplne ich nemám vyliečené ale utíšil mi gél zápal a červeň okolo vyrážok. Vždy večer som si potrela pred spaním gelom červené miesta a ráno bola pleť ukľudnená.
Tak kto má problémy s nejakým zápalom na pleti Aloe ukľudní pleť ( pokiaľ niesi alergička na Aloe ).
To je super, že aloe pomohlo na vyrážky. Ale tie vyrážky napovedajú buď o hormonálnej nerovnováhe alebo zanesení organizmu (pokiaľ to nie sú iba potničky). Teda sú len symptóm. Takže treba hlavne riešiť podstatu problému.
0 0
zofyra zofyra

zofyra je offline (nepripojený) zofyra


zdroj: zo stranky labuznik.
pridala by som odkaz ale tento dementny system tu mi to zakazal... az kym nebudem mat 15 prispevkov.


Aloe Arborascens - příprava léku

kategorie: lecive recepty
recept je určen pro 0 osob(y)

Ingredience:
30 dkg čerstvé aloe -rozemeleme na masovém strojku
50 dkg čerstvého pravého včelího medu
7 dcl zaručeně pravého přírodního vína
5 dcl čistého lihu

Příprava:
Rostlina 3-5 let stará je nejúčinnější. Před řezáním rostlinu 9 dní nezalévat.
Vše smícháme, dáme do tmavé sklenice, dobře uzavřeme a uložíme na tmavém chladném místě. Po 5 dnech scedíme pouze část, která postačí na
1 týden užívání. Zbytek ponecháme uložené na chladném místě.

Užívání:
Po dobu 5 dnů užíváme takto:
Prvních 5 dní 3xdenně 2 hodiny před jídlem 1 kávovou lžičku. Potom 1 hodinu před jídlem 1 polévkovou lžíci.
Doba léčení trvá 3 týdny, lépe však 2 měsíce.
Užívá se 1x do roka /max. 2x u rakoviny/.
Užívání tohoto léku velmi zvyšuje chuť k jídlu.

Léčí:
Rakovinu. žaludeční vředy, rychle vyléčí chřipku a angínu, také dlouhodobé chronické nemoci. Dále trvalé bolesti hlavy, cév, astma, zánět kostí a žil, srdce, TBC, ekzémy, sklerózu, zvýšený krevní tlak, ledvinové opuchliny, srážlivost krve, ženské nemoci atd.
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
Zofyra, ten recept je ozaj správný,ale výtýkam mu jednu velmi dôležitú chybu. Zásadne nemlieť, nesmí prísť do styku s kovom. Treba listy roztlačiť s drevom. Treba s kverdlačkou.( neviem ako sa to hovorí po slovenky-prepáčte). Je to velmi účinné, ale pozor na lieky,keďže obsahuje alkohol. V.
0 0
Terézia Mihálková Terézia Mihálková
Ahoj,

viete mi poradiť ako doma pripraviť nejakú tinktúru z Aloe vera?

Ďakujem.


Terézia
0 0
Marta1955 Marta1955

Marta1955 je offline (nepripojený) Marta1955

Tinkturu s aloe vera mam po babičke, SUROVINY NESMU PRIST DO KONTAKTU S KOVOM!PRETO POUZIJEME UMELY AL DREVENY TANIER A NOž A NA ZAVRETIE POUžIJEME UMELY VRCHNAK AL CELOFANOM! 250g aloe pokrajame na 1cm kusky, vložime do večšieho pohara, zalejeme 4PL včelieho medu, 500ml kvalitneho červeneho vina a 3dcl aspon 50% palenky.Nechame 28 dni odstat občas premiešame drevenou al umelou vareškou, potom precedime cez gazu al umele sitko, uskladnime v tmavej flaši na tmavom mieste uzavrete korkovym štuplom.Uživame1 PL rano pol hodinu pred jedlom.Po spotrebovani celej davky možeme začat uživat dalšiu až o 3 mesiace!Pred začatim uživania sa odporuča poradit zo svojim lekarom!Posobi protizapalovo napriklad proti zužovaniu ciev, srdcovej slabosti, ako prevencie proti rakovine ako aj v štadiach rakoviny. PS:pri uživani je potreba verit že tinktura pomože zmiernit al vyliečit chorobu.
0 0
svpfidelitas svpfidelitas

svpfidelitas je offline (nepripojený) svpfidelitas

účtovníčka
saimily Pozri príspevok
aloe vera sa pre svoje vynimocne vlastnosti nazyva aj rastlina nesmrtelnosti.ucinky su neuveritelne.je uzasny na popaleniny alergicke reakcie zaludocne problemy,mierni akne , dokaze redukovat vysoky krvny tlak, cholesterol.ma antibakterialne ucinky a vela inych veci.co sa tyka rastlinky pokial viem musi dozriet a to je u nas nemozne pretoze najkvalitnejsie aloe rastie v mexiku.ja uprednostnujem hotove vyrobky z aloe vera pretoze som alergicka na latex a ten sa nachadza v stave aloe.totiz aloe ako rastlina sa slkada z 3casti je to vrchna zelena cast stava a uplne vo vnutri gel a iba ten je liecivy. ak by ste niekto mali zaujem o viac informacii ozvite sa.
Dobrý deň milí poraďáci,

chcem Vás poprosiť, či nemáte náhodou návod, ako získať šťavu z aloe vera kaktusu. Kedy je kaktus dozretý a ako získame gel, ktorý je vo vnútru rastlinky. Aké majú ostané časti rastlinky účinky.

Prajem veľa zdravia a úspechov. vladka
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
vladkal Pozri príspevok
Dobrý deň milí poraďáci,

chcem Vás poprosiť, či nemáte náhodou návod, ako získať šťavu z aloe vera kaktusu. Kedy je kaktus dozretý a ako získame gel, ktorý je vo vnútru rastlinky. Aké majú ostané časti rastlinky účinky.

Prajem veľa zdravia a úspechov. vladka
Pozri si príspevok od Zofyra na výrobu Aloe Vera gélu. Je naprosto presný ale nemleť. Len roztlačiť niečim dreveným. Je to opravdu účinné.Môžem len odporúčať.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Prosila by som Vás o posúdenie, či môj kaktus je pravé Aloe vera a či ho môžem používať. Mám totiž už od vlaňajšej septembrovej operácie určité problémy, ktoré mi načas ustali po opravnej operácii v augste tohto roku, ale opäť sa mi objavili a okrem liekov, ktoré mi predpísala pani doktorka užívam rôzne bylinkové čaje, sirupy, šťavy (čo mi kto poradí) ale bohvie ako mi to nezaberá, tak chcela by som skúsiť aj šťavu z aloe (pokiaľ je pravé) a pritom by som sa nerada otrávila, kým asi za 6 týždňov pôjdem na kontrolu. Foto prikladám.
Aloe 001.jpg  
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
babka - ježibabka Pozri príspevok
Prosila by som Vás o posúdenie, či môj kaktus je pravé Aloe vera a či ho môžem používať. Mám totiž už od vlaňajšej septembrovej operácie určité problémy, ktoré mi načas ustali po opravnej operácii v augste tohto roku, ale opäť sa mi objavili a okrem liekov, ktoré mi predpísala pani doktorka užívam rôzne bylinkové čaje, sirupy, šťavy (čo mi kto poradí) ale bohvie ako mi to nezaberá, tak chcela by som skúsiť aj šťavu z aloe (pokiaľ je pravé) a pritom by som sa nerada otrávila, kým asi za 6 týždňov pôjdem na kontrolu. Foto prikladám.
Je to druh Aloe Vera, ale na gél sa používá odrôda Miller. To je ta na obrázku.
lbrialoeplant.JPG  
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

vasulka Pozri príspevok
Je to druh Aloe Vera, ale na gél sa používá odrôda Miller. To je ta na obrázku.
Ďakujem za odpoveď, tak to teda nebudem riskovať a pokúsim sa zohnať si niečo iné.
0 0
lacosan lacosan

lacosan je offline (nepripojený) lacosan

Mám čerstvú informáciu, ale žiaľ dosiaľ osobne neoverenú ohľadom zloženia tinktúry:1 lesana, 20 aspyrínov, 5 listov aloe vera, AV posekať a zaliať do 0,5l fľaše a nechať 3 týždne na slnku. Tinktúrou potierať bolestiné klby, alebo chrbticu. Tento recept je podľa ukrajinských liečiteľov na vonkajšie použitie proti zápalom svalstva a nervstva.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať