Zavrieť

Porady

Povinne a havarijne poistenie auta

Kde odporucate? Kde nie? Na co si dat pozor pri citani zmluvy? Ako dostat najlepsi deal?

Vopred velka vdaka za odovede.
Usporiadat
matt66 matt66

matt66 je offline (nepripojený) matt66

pracujem v poisťovníctve od roku 1992 1992-1994 - Otčina poisťovňa a.s. / Uniqa poisťovňa - obchodná služba 1994-2000 - Slovenská Investičná poisťovňa a.s. / QBE Insurance ( Europe ) Limited - zástupca riaditeľa pobočky 2001-2005 - Univerzálna banková poisťovňa a.s. / Wustenrot poisťovňa a.s. - riaditeľ obchodného zastupiteľstva 2005 -trvá - licencovaný sprostredkovateľ poistenia - Allfin s.r.o. - regionálny riaditeľ ...viac
Okrem Uniqy je možné si dojednať s podobnými poistnými podmienkami bez spoluúčasti aj havarijné poistenie v Union-e ( pri cene 13.479,-€ - cenníková cena Roomster Activ 77kW je poistné 218€ ročne ).
0 0
Tonci20 Tonci20

Tonci20 je offline (nepripojený) Tonci20

Dobry den, chcel by som sa informovat a zaroven poradit.

Mal som automobil poisteny zakonne aj havarijne v Alianz poistovni. Automobil mi niekto podpalil v noci pred domom. Auto bolo v lizingu na 4 roky.

Poistovna Alianz mi zamietla plnenie v plnom rozsahu a lizingova spolocnost chce vyplatit zostatok bud jednorazovo alebo v priebehu 1 roka.

Maju na to narok?


Dakujem.
0 0
Leonid Leonid

Leonid je offline (nepripojený) Leonid

PrDôch-pracujúci dôchodca
Prečo Alianz zamietla plnenie ? Nejaký dôvod museli uviesť.
Naposledy upravil Leonid : 09.09.12 at 13:53
0 0
Tonci20 Tonci20

Tonci20 je offline (nepripojený) Tonci20

zevraj ked ti dakto podpali auto tak to maju vo vyluke ci co...ale tak ja som si myslel ze je to ako vandalizmus (
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pozri sa do podmienok pre poistenie.
Pokiaľ nemajú vyslovene napísané, že sa nepoisťuje v prípade úmyselného podpálenia (založenia požiaru) - tak majú smolu. To by potom nemohli poisťovať ani pre prípad poškriabania laku (čo ak niekto "úmyselne" prešiel kľúčom po laku), poškodenia disku a pneumatiky po nájazde do neoznačeného výtlku (určite ho úmyselne vyhľadal).
Bráň sa - pokiaľ to nemajú napísané - musia plniť podmienky - ty si si predsa vozidlo úmyselne nezapálil.
0 0
Tonci20 Tonci20

Tonci20 je offline (nepripojený) Tonci20

maju napisat v poistnych podmenkiach ze poistne plnenie sa nevztahuje na: pokial je auto znicene poziarom alebo vybuchom a to zapricinenim tretou osobou.
0 0
matt66 matt66

matt66 je offline (nepripojený) matt66

pracujem v poisťovníctve od roku 1992 1992-1994 - Otčina poisťovňa a.s. / Uniqa poisťovňa - obchodná služba 1994-2000 - Slovenská Investičná poisťovňa a.s. / QBE Insurance ( Europe ) Limited - zástupca riaditeľa pobočky 2001-2005 - Univerzálna banková poisťovňa a.s. / Wustenrot poisťovňa a.s. - riaditeľ obchodného zastupiteľstva 2005 -trvá - licencovaný sprostredkovateľ poistenia - Allfin s.r.o. - regionálny riaditeľ ...viac
Allianz-SP má podpaľačstvo vylúčené vo všetkých svojich produktoch havarijného poistenia (podobne ČSOB, GROUPAMA, KOM, ...).
Leasingovka má nárok na vyplatenie všetkých svojich zmluvných nárokov, bez ohľadu na to čo sa s predmetom leasingu stalo.
0 0
Tonci20 Tonci20

Tonci20 je offline (nepripojený) Tonci20

Samozrejme ze leasingovka ma narok na vyplatenie zmluvnych narokov ale ziadat to v jednorazovej splatke alebo behom 1 roka pricom leasing bol na 4

pri 4 rokoch mas splatku 180e
pri jednom roku 500..celkom markantny rozdiel
0 0
matt66 matt66

matt66 je offline (nepripojený) matt66

pracujem v poisťovníctve od roku 1992 1992-1994 - Otčina poisťovňa a.s. / Uniqa poisťovňa - obchodná služba 1994-2000 - Slovenská Investičná poisťovňa a.s. / QBE Insurance ( Europe ) Limited - zástupca riaditeľa pobočky 2001-2005 - Univerzálna banková poisťovňa a.s. / Wustenrot poisťovňa a.s. - riaditeľ obchodného zastupiteľstva 2005 -trvá - licencovaný sprostredkovateľ poistenia - Allfin s.r.o. - regionálny riaditeľ ...viac
Pre leasingovku zánik predmetu leasingu znamená ukončenie zmluvného vzťahu, treba si prejsť zmluvu a podmienky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať