Zavrieť

Porady

Investovať do kondezačného alebo nízkoteplotného kotla?

Chcem sa opytať , aka je návratnoť vyššej investície do kondezačného kotla oproti nízkoteplotnému. Totižto chcem vymeniť existujúci kotol závesný s prietokovým ohrevom TUV za závesný plynový ale nezozhodol soms a definitívne či za kondenzačný so zasobníkom alebo nizkotepltný zo zásobníkom. Jednoducho konkrétne sm rozhodnutý pre značku ATTACK a vyberám medzi nízkoteplotným ATTACK MAXIMUS RZT PLUS so 60lit zasobníkom alebo ATTACK KZT PLUS s 25lit zásobníkom.) mám bungalov 3izbový, 80m2, (1radiator 1,5m, 2ks radiátory 1m, 2 ks radiátory 0,8m a 1ks 0,4m). Je v mojom prípade návratnosť investície do KK reálna? viem, že určite návratnosť je dosť vysoka u tých, ktorý vykurujú 200-300m2 veľké poschodové rodinné domy, ale keď vykurujem "prdítko" maličké a to ešte nemám ani podlahové kúrenie, tak mám obavy, že investovať do KK je zbytočné. Navyše, nepredpokladám, že by ten KK išiel aspoň 70% dní zroka ako KK a zbytok ako nízkoteplotný. Navyše,ókrem ceny samotného KK musím prirátať ešte výmenu komínového potrubia, termostatu, a rozne iné prepojenia, čo zase navýši cenu. Tiež je doležité v mojom prípade aj použitie bezdrôtového teromstatu, kedže nemám vhodné miesto na umiestnenie termostatu s káblom a takýto bezrdôtový termostat nenímožné použiť u KK. Tým, ak by som terajší kotol vymenil za nízkoteplotný, nemusím meniť komínové potrubie. Takže kto mi poradí, do čoho invstovať, KK vs. nízkoteplotný? má s tými kotlami ATTACK niekto skúsenosti? Dôležitý faktor je tiež nízka hlučnosť, keže komám umiestnený v kúpeľni v strede domu. Ďakujem za každý vaš podnet, skúsenosť a dobre mienenú radu. Jožo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    day je offline (nepripojený) day

    day
    ahoj Jozef,

    neporadim, mam otazku, preco neni mozne pripojit bezdrotovy termostat ku KK?
    aky je rozdiel v cene?

    jachymj je offline (nepripojený) jachymj

    jachymj
    day: tvrdil mi to kazdy z predajcov roznych znaciek, ze bezdrotovy termostat (regulator) sa neda pripojit ku KK. preco, to neviem.

    lolosrot je offline (nepripojený) lolosrot

    lolosrot
    Povodna otazka nevyriesena, mna by to vsak tiez zaujimalo. Aka je vlastne navratnost investicie do KK ak sa nim len ohrieva TUV a do kurenia moc nezasahuje pokial je len sekundarnym zdrojom tepla?

    Investovať do kondezačného alebo nízkoteplotného kotla?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.