Zavrieť

Porady

Ako alebo čím vyhriať obytný kontajner?

Na záhradu som zakúpil obytný kontajner 2x5 m (tepelne izolovaný). Cez zimu tam plánujem byť len krátkodobo (odhŕňanie snehu, menšie vonkajšie práce cez deň a pod.).

Aký typ elektrického vyhrievania je vhodný (typ a výkon), napr. olejový radiátor (počet rebier), niečo s ventilátorom, elektrickou špirálou a pod?
Asi bude treba niečo na rýchle vyhriatie (napr. prídem poobede na záhradu, zapnem ohrev, budem vonku pracovať, a občas sa prídem ohriať. Podvečer pred odchodom ho zas vypnem.).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Plynové kachle by sa dali "realizovať", tiež je pre rýchle zohriatie vhodný halogénový ohrievač s ventilátorom, napr.
    Halogénový ohrievač s tromi halogénovými trubicami, trojstupňovým prepínačom výkonu (400W, 800W, 1200W) a s možnosťou automatickej oscilácie v uhle 70°. Zabudovanú ochranná poistka slúži na automatické vypnutie pri prípadnom prevrhnutí.

    Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

    Lubomir1
    Hop377 Pozri príspevok
    Plynove kachle na PropanButan.
    To sa mi zdá nepraktické (náplň plyn). Mám záujem na niečom elektrickom, keď už má obytný kontajner elektrinu.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Lubomir1 Pozri príspevok
    Na záhradu som zakúpil obytný kontajner 2x5 m (tepelne izolovaný). Cez zimu tam plánujem byť len krátkodobo (odhŕňanie snehu, menšie vonkajšie práce cez deň a pod.).

    Aký typ elektrického vyhrievania je vhodný (typ a výkon), napr. olejový radiátor (počet rebier), niečo s ventilátorom, elektrickou špirálou a pod?
    Asi bude treba niečo na rýchle vyhriatie (napr. prídem poobede na záhradu, zapnem ohrev, budem vonku pracovať, a občas sa prídem ohriať. Podvečer pred odchodom ho zas vypnem.).
    Už si len vybrať ten správny .

    http://www.google.sk/search?hl=sk&sa...=&oq=&gs_rfai=

    Hop377 je offline (nepripojený) Hop377

    Hop377
    Nemyslim, ze tie plynove kachle su neprakticke, kedze sa nepredpoklada, ze by si tam stale temperoval, tak tieto kachle Ti najrchlesie vyhreju interier, napriklad ten olejovy radiator az by Ti vyhrail interier, bol by si uz davno doma zo zahrady, jedine, ze by si zapinal dialkovo, alebo spinacimi hodinami nejaky cas pred zamyslanym prichodom.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Lubomir1 Pozri príspevok
    To sa mi zdá nepraktické (náplň plyn). Mám záujem na niečom elektrickom, keď už má obytný kontajner elektrinu.
    No najpraktickejšie a aj najlacnejšie by bolo poriadne si "máknuť" a teplo sa dostaví samo. Práce sa nájde asi dosť.

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Na rychle vyhriatie pouzivam pilinak. Piliny mam zadarmo a vykon je velky. Vydrzi podla kvalit pilin aj cely den.

    Ako alebo čím vyhriať obytný kontajner?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.