Zavrieť

Porady

Potvrdenie o dočasnej PN

Ahojte poraďáci! Robím mzdy veľmi krátky čas a ešte som nemala nikoho na PN. Dnes išla jedna kolegyňa na PN a doniesla mi Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti. Čo všetko mám teraz urobiť? Vôbec neviem..

Ďakujem ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    [QUOTE=adad]Ahojte poraďáci! Robím mzdy veľmi krátky čas a ešte som nemala nikoho na PN. Dnes išla jedna kolegyňa na PN a doniesla mi Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti. Čo všetko mám teraz urobiť? Vôbec neviem..
    Ďakujem ...[/QUOT
    Ak je DPN do 10 kal.dní, zamestnávateľ preplatí náhradu príjmu ,ak DPN trvá nad 10 kal. dní, tlačivko spolu s VZ zamestnanca odstúpiš SP,uvedieš na ňom dokedy si vyplatila náhradu príjmu.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Potvrdenie , ktoré má číslo lla. si necháš , to je pre zamestnávateľa, vpíšeš si do tabuľky na zadnej strane potrebné údaje. A založíš . Ak bude maródovať viac ako 10 dní , tak Potvrdenie s číslom ll. vyplníš a spolu s vyplneným tlačivom soc.poisťovne o príjme pracovníčky do troch dní odnesieš na sociálnu poisťovňu.Daj pozor , aby pracovníčka tlačivá podpísala a vyplnila vyhlásenie na tlačive ll. Neviem či ti to takto stačí?

    marmal je offline (nepripojený) marmal

    marmal
    Okrem toho treba PN nahlasit do zdravotnej poistovne, v ktorej je pracovnicka poistena, treba tam nahlasit zaciatok aj koniec PN.

    Marta

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    marmal
    Okrem toho treba PN nahlasit do zdravotnej poistovne, v ktorej je pracovnicka poistena, treba tam nahlasit zaciatok aj koniec PN.

    Marta
    Akurát s touto povinnosťou máš čas do konca nasledujúceho mesiaca po mesiaci kedy vznikla a zanikla PN.

    Potvrdenie o dočasnej PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.