Zavrieť

Porady

centrum

Ahojte všetci čo mi možte poradit. V našom meste chýba materské centrum, asi ho ani nikto nezaloží, lebo nato treba financ. Tak ma napadlo, či by sa nedalo zriadit niečo, čo by bolo podobné materskému centru, ale bola by som živnostník, alebo s.r.očka. Viete mi poradit, čo a ako založit aby som aj zarobila,res. mala zato plat??? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skerina je offline (nepripojený) skerina

    skerina
    Viete mi poradit ako začať AKO ANIMÁTOR??? CHcela by som robit program pre deti ked budu mat oslavu, den detí atd. Aj nato je živnost, alebo čo ??? dakujem vam

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    skerina Pozri príspevok
    Ahojte všetci čo mi možte poradit. V našom meste chýba materské centrum, asi ho ani nikto nezaloží, lebo nato treba financ. Tak ma napadlo, či by sa nedalo zriadit niečo, čo by bolo podobné materskému centru, ale bola by som živnostník, alebo s.r.očka. Viete mi poradit, čo a ako založit aby som aj zarobila,res. mala zato plat??? dakujem
    Podnikanim je:
    § 2 Podnikanie

    (1) Podnikaním sa rozumie sústavná činnosť vykonávaná samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.
    http://www.porada.sk/t16766-obchodny...009-a.html#911

    Ak mas takto postaveny podnikatelsky plan, teoreticky to mozne je. Avsak osobne predpokladam, ze cinnost materskeho centra nie je ziskovou zalezitostou, mamicky nie su v pozicii zakaznikov, ale uzivatelov centra a jeho sluzieb. Nie som presvecena o tom, ze by mamicky chceli platit komercnu cenu za navstevu centra. Centra su zvacsa zalozene na neziskovej baze, kde prijmy z roznych zdrojov (zvacsa, prispevky, dary, podiel dane) pokryvaju vydavky spojene s cinnostou.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    skerina Pozri príspevok
    Viete mi poradit ako začať AKO ANIMÁTOR??? CHcela by som robit program pre deti ked budu mat oslavu, den detí atd. Aj nato je živnost, alebo čo ??? dakujem vam
    Tazko odpovedat - ty musis mat predstavu kde, pre koho, ci vo vlastnom mene a na vlastnu zodpovednost, ci si vies zohnat dostatok zakazok sama a pod.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Vsetko sa da robit na biznis base (vlastne takmer vsetko - niektore vynimky existuju). Tu nejde ani tak o pravnu koncepciu ako skor o to, zi mas v prislusnom regione kupyschopny dopyt ktory by bol ochotny ti platit za to co chces poskytovat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.