Zavrieť

Porady

PUR pena - degradácia

Ahojte,

Ako dlho môže ostať okno bez špaliet ???

Mám na mysli iba vypenené PUR penou... Jedná sa mi o degradáciu PUR peny.

Založil som okná a zaujíma ma či to môžem nechať bez špaliet cez zimu... Či nehrozí nejaká degradácia peny, či už vplyvom slnka, aj keď to už nieje zubaté, či mrazu, ktorý neúprosne hlási svoj príchod...



A ešte jedna otázka. Ako sa správne osadzujú parapety ? Mám ich širšie ako je šírka okna. Zasekať do múra ? Hoďte príp. nejaké detailné foto.

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    TomasHC Pozri príspevok
    UV ziarenie silne degeneruje PUR penu. Za 3 mesiace je po nej...
    Pozrite sa z okna, blizi sa zimny slnovrat, cez celu jesen a zimu UZ ziarenie urobi menej skody na polystyrene / PUR pene ako za 1 tyzden v lete. Obycajna hlinikova paska na okne zabrani prenikaniu UV ziareniu na povrch PUR peny, da sa jednoducho prilepit a potom odlepit. Pod paskou mi PUR pena vydrzala 6 mesiacov krasne biela.
    Naposledy upravil vratnik : 14.10.10 at 19:49

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Najlepšie urobiť špalety.Nieje dobré nechávať penu bez prekrytia ani cez zimu.Ak máte perapety moc široké tak ich zrežte.

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    No ide o to, že neviem či stíham špalety, práve o to ide, že nieje veľmi čas, musím riešiť iné veci... Ale ďakujem za radu, možno to ešte nejako stihnem...

    Parapet je širší o 5 cm ako ostenie na okno. To by znamenalo zapustiť po 2,5 cm do strán...

    Bude to takto dobré, alebo ich zrezať na šírku ostenia ?

    Ad 2. Neexistuje nejaký ochranný náter na tú PUR penu, aby to cez zimu vydržalo ?
    Naposledy upravil Majky11 : 14.10.10 at 18:58

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    Takže na šírku ostenia ???

    A na konce idú ešte tie ukončovacie lišty aj s tým počítať ??? A špalety ???

    Proste má sa to vtesnať spolu aj s okrajovými lištami už medzi špalety, alebo iba medzi ostenie, a teda špalety to trochu prekryjú a tým pádom to bude akosi zapustené ???

    Neviem či ma rozumiete...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Majky11 Pozri príspevok
    ...Parapet je širší o 5 cm ako ostenie na okno. To by znamenalo zapustiť po 2,5 cm do strán...
    mne ich zapúšťali - okrem iného vraj budú stabilnejšie; z akého materiálu máš tie parapety?

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    vratnik Pozri príspevok
    Slnko uz tolko nedegraduje PUR penu, staci ked ju prelepite cinskou Al paskou za 2 eura.
    UV ziarenie silne degeneruje PUR penu. Za 3 mesiace je po nej...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    vratnik Pozri príspevok
    Slnko uz tolko nedegraduje PUR penu, staci ked ju prelepite cinskou Al paskou za 2 eura.
    čínou nie ,musí byť original hliníková.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    vratnik Pozri príspevok
    Pozrite sa z okna, blizi sa zimny slnovrat, cez celu jesen a zimu UZ ziarenie urobi menej skody na polystyrene / PUR pene ako za 1 tyzden v lete. Obycajna hlinikova paska na okne zabrani prenikaniu UV ziareniu na povrch PUR peny, da sa jednoducho prilepit a potom odlepit. Pod paskou mi PUR pena vydrzala 6 mesiacov krasne biela.
    Reagoval som hlavne na tu cast o UV ziareni. To ze sa neda vonku chodit v trenkach neznamena, ze UV ziarenie nie je Ale Al-paska pomoze, to je na 100%

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    220870 Pozri príspevok
    čínou nie ,musí byť original hliníková.
    Cinske su uz vsetky pasky, aj orig. Al za 10 euro.

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Slnko uz tolko nedegraduje PUR penu, staci ked ju prelepite cinskou Al paskou za 2 eura.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.