Zavrieť

Porady

dotaz na zateplenie z vnutra

zdravim. takze dotaz priaelka ma tehlový byt plast okna a ten byt je rožný spal som tam mal som hlavu pri nezateplenej stene NEVERITE ALE TA NEZATEPLENA STENA SALALA CHLAD ale taky ze ma rozbolel zub v miestnosti bolo 21stupnov takze to je v pohode len od tej steny strasna zima dom ako celok sa v najblizsom období zateplovat nejde.

dotaz

da sa ta stena zateplit zvnutra?? polistirén omietka a tak

co odporucate??
prakticke rady omačky nemusím
dakujem
Usporiadat
marian porada marian porada

marian porada je offline (nepripojený) marian porada

Ja mam podobný problém so severnou stenou, kde slnko celý rok nezasvieti a vonku má kúsok od môjho domu sused asi30-ročné stromy. Rozmýšľal som nad termoizolačným protiplesňovým náterom. Vonkajšie vraj vôbec nepomáhajú.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Multipor sa mi osobne javí ako veľmi dobrý materiál ktorý by mohol pomôcť v podobných prípadoch.Zatiaľ síce na Slovensku z dôvodu pomerne vysokej ceny nieje moc rozšírený ale predpokladám že mnoho ľuďom pomôže skultúrniť vlastné bývanie.Takýmto materiálom fandím.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
marian porada Pozri príspevok
Ja mam podobný problém so severnou stenou, kde slnko celý rok nezasvieti a vonku má kúsok od môjho domu sused asi30-ročné stromy. Rozmýšľal som nad termoizolačným protiplesňovým náterom. Vonkajšie vraj vôbec nepomáhajú.
Termoizolačný=podvod.Je to sprostý podvod nič viac,nič menej.Mne keď čítam toto slovo sa už dvíha žlč.
Protiplesňový je len dovtedy kým sa z neho neodparí protiplesňová prísada.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Aký máte názor na zateplenie polyuretánovou penou. Tiež sa jedná o miestnosť zvnútra. Dala som si spraviť cenovú ponuku, vyjde to cca na 500 Eur na stenu 2,40 x 5 m. Ale neviem, keď čítam všetky názory, čím viac mi to zateplenie zvnútra pripadá blbosť.
Zateplenie domu zvonka je nad moje finančné možnosti... :-(
0 0
mahony1 mahony1

mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

Ja by som na tvojom mieste skusil dat na tu stenu reflexnu radiatorovu foliu (vies tu, kde je z vonkajsej strany polystyren a z vnutornej hlinikova folia). Ta bude od studenej steny odrazat teplo naspat do miestnosti, cim by sa mal znizit "pocit" studenej steny.

Nie je hruba, cize rosny bod by sa ti neposuval do miestnosti. Je to lacne riesenie - ktore ak nebude fungovat, das to dole a strata je len par korun. Vyskusal by som to.
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

Je to systém rozvinutý v stredoeurópskom regióne, ale napr. vo Francúzsku je 99 % nových domov zateplovaných zvnútra a...žijú.
Keď nie je iná možnosť, aj to je spôsob, ako efektívne vyriešiť situáciu.
Je však pravda, že náš systém, alebo povedzme rakúsko-nemecká škola je z mnohých dôvodov lepšia. Vy ostatní, zatepľujte zvonku!
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

lutec Pozri príspevok
Je to systém rozvinutý v stredoeurópskom regióne, ale napr. vo Francúzsku je 99 % nových domov zateplovaných zvnútra a...žijú.
Keď nie je iná možnosť, aj to je spôsob, ako efektívne vyriešiť situáciu.
Je však pravda, že náš systém, alebo povedzme rakúsko-nemecká škola je z mnohých dôvodov lepšia. Vy ostatní, zatepľujte zvonku!
Môžeš bližšie popísať, čo to je "náš systém"?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lutec Pozri príspevok
Je to systém rozvinutý v stredoeurópskom regióne, ale napr. vo Francúzsku je 99 % nových domov zateplovaných zvnútra a...žijú.
Keď nie je iná možnosť, aj to je spôsob, ako efektívne vyriešiť situáciu.
Je však pravda, že náš systém, alebo povedzme rakúsko-nemecká škola je z mnohých dôvodov lepšia. Vy ostatní, zatepľujte zvonku!
Francúzko je stredomorská krajina,s úplne inými klimatickými podmienkami ako Slovensko ,vlhkosť vzduchu,priemerné teploty.Aj tý Francúzi nie sú tak sprostý ako podaktorý Slováci a nestavajú vily vhodné svojou konštrukciou na azúrové pobražie , do oblastí medzi alpskými štítmi.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Prajem pekný deň!
Chcel by som vás požiadať o radu.Prerábam podkrovie starého domu kde je nadmurovka obvodových múrov len 30 cm z plnej tehly.
Strechu som uteplil medzi krokvami 160mm+100mm cez krokvy Nobasil.Strop 320mm Nobasil.
Chcel by som aj z vnútra uteplit obvodové múry nakolko sú len 300mm hrubé-môžem dať z vnútra 100mm polystyrénu?Na to všetko pôjde sádrokartón.
Z vonku sa bude zateplovať buď Nobasil 100mm-odvetranou fasádou alebo takou istou hrúbkou polystyrénu neodvetranou.

Vďaka
Naposledy upravil paloo : 11.12.10 at 16:32
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môže sa to zatepliť aj z vnútra ale pokiaľ idete zatepľovať fasádu tak sa mi to zdá zbytočné.Skôr ako polystyrén by som použil sklennú vatu.Ak polystyrén tak podlahový (neobsahuje toľko svinstva) a zamazať ho lepidlom.
PS:Pekné foto z Vegas do Klátovej to mám na skok,ale nemám záujem.Erotická porada na porade!Kto poradí?
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Nemusím sa báť teda,že potom po následnom zateplení zvonku sa mi posunie rosný bod niekde do toho vnútorného zateplenia?Mám tam aj 160mm Nobasil no práve ten sa tam bojím z tohto dôvodu dať.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nie .Rosný bod je chujovina. Ktorou sa snažia vychcanci oblbovať hlavy drobným stavebníkom.Ohúriť zákazníka rosným bodom.Je to niečo podobné ako cereálie v sušienkach.Čo by už tie sušienky mali obsahovať ak nie cereálie?
Čo to tam máte za erotiku?
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

220870 Pozri príspevok
Nie .Rosný bod je chujovina. Ktorou sa snažia vychcanci oblbovať hlavy drobným stavebníkom.Ohúriť zákazníka rosným bodom.Je to niečo podobné ako cereálie v sušienkach.Čo by už tie sušienky mali obsahovať ak nie cereálie?
Čo to tam máte za erotiku?
Ospravedlňujem sa foto vkladám cez http://www.postimage.org/
a pri označení voľný vidieť tieto obrázky
Takže kľudne môžem vnútri po obvode dať tých 160mm Nobasilu,samozrejme na to hliníkovú parozábranu,4cm medzera a sádrokarton.
Kým sa stavba zateplí tak nebudem musieť byť kuričom na plný úväzok
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

Llívia Pozri príspevok
Môžeš bližšie popísať, čo to je "náš systém"?
"Náš systém" je zatepľovanie z vonkajšej strany nosnej konštrukcie. Takto sa dajú veľmi účinne eliminovať skoro všetky tepelné mosty, napr. betónová stropná doska (plocha tvoriaca 10-15 m2). Zateplením zvnútra sa tento tepelný most nevyrieši. Nemci rozvinuli tento systém skoro do dokonalosti. Vyriešili aj takú vec, akou je tepelný most cez balkónovú dosku (Isoschock)...
1 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

To 220870
FR je najväčšia krajina EU a rozloha územia s takými klimatickými podmienkami ako sú u nás je tak 5-x väčšia.
Zatepľovanie zvnútra je cesta, na ktorú sa Francúzi vydali po 1. energetickej kríze v 70-tých rokoch. Všetko je tak nastavené počnúc od projekcie cez stavebnú výrobu až po realizačné firmy.
Najväčší problém tohoto systému je nemožnosť eliminovať tepelný most stropných dosiek a...rosný bod! Doporučoval by som všetkým vidieť stenu pod PS zvnútra tak po 10 rokoch, čierna plieseň v lepšom prípade, stekajúca voda na parkety spoza izolácie v horšom.
A pokiaľ ide o úroveň zatepľovania, resp. kvality stavebných prác, nie sme na tom v rámci EÚ tak zle. Zle sme na tom iba keď sa porovnávame v Rakúskom alebo s Nemeckom. Ale oni sú N°1.
A Francúzi sú, nielen v zatepľovaní, za nami.
Budzme radi, že sme prevzali rakúsku školu.
Naposledy upravil lutec : 12.12.10 at 00:32
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

220870 Pozri príspevok
Nie .Rosný bod je chujovina. Ktorou sa snažia vychcanci oblbovať hlavy drobným stavebníkom.Ohúriť zákazníka rosným bodom.Je to niečo podobné ako cereálie v sušienkach.Čo by už tie sušienky mali obsahovať ak nie cereálie?
Čo to tam máte za erotiku?
Do cereálií v sušienkach sa žiaľ nerozumiem, osobne preferujem dobrú slaninu, ale téma rosného bodu mi je blízka a nemôžem s Tebou súhlasiť. Aby som bol presný jedná sa skôr o zónu kondenzácie.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ferdosondo Pozri príspevok
Do cereálií v sušienkach sa žiaľ nerozumiem, osobne preferujem dobrú slaninu, ale téma rosného bodu mi je blízka a nemôžem s Tebou súhlasiť. Aby som bol presný jedná sa skôr o zónu kondenzácie.
Rešpektovať fyziku v stavebníctve sa vypláca rovnako, ako rosný bod.
Naviac pri zateplení, je lepšie počítať s najnižšou možnou teplotou a ak náhodou niekedy nastane, radšej v tej dobe kúriť aj o 30% viac, ako o jedno percento menej.
To viac po dobu dvoch, alebo aj troch dní naviac, je vždy lacnejšie, ako navlhnutie steny pod izoláciou.
Rosný bod, izolácia, vonkajšia teplota a kúrenie, majú veľa spoločné. To je fyzika, nie povery a mágia predajcov.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lutec Pozri príspevok
To 220870
FR je najväčšia krajina EU a rozloha územia s takými klimatickými podmienkami ako sú u nás je tak 5-x väčšia.
Zatepľovanie zvnútra je cesta, na ktorú sa Francúzi vydali po 1. energetickej kríze v 70-tých rokoch. Všetko je tak nastavené počnúc od projekcie cez stavebnú výrobu až po realizačné firmy.
Najväčší problém tohoto systému je nemožnosť eliminovať tepelný most stropných dosiek a...rosný bod! Doporučoval by som všetkým vidieť stenu pod PS zvnútra tak po 10 rokoch, čierna plieseň v lepšom prípade, stekajúca voda na parkety spoza izolácie v horšom.
A pokiaľ ide o úroveň zatepľovania, resp. kvality stavebných prác, nie sme na tom v rámci EÚ tak zle. Zle sme na tom iba keď sa porovnávame v Rakúskom alebo s Nemeckom. Ale oni sú N°1.
A Francúzi sú, nielen v zatepľovaní, za nami.
Budzme radi, že sme prevzali rakúsku školu.
Ešte mi tu chýba cena.Rakúske a Nemecké stavebníctvo je viac podobné Slovenskému,ako Francúzke.Nedokážem presne zhodnotiť Francúzke keď som tam nikdy nebol.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ferdosondo Pozri príspevok
Do cereálií v sušienkach sa žiaľ nerozumiem, osobne preferujem dobrú slaninu, ale téma rosného bodu mi je blízka a nemôžem s Tebou súhlasiť. Aby som bol presný jedná sa skôr o zónu kondenzácie.
Drobný stavebník nemôže riešiť rosný bod.Rosný bod lepšie povedané zóna ,plocha kde dochádza ku kondenzácii vodných pár môže nastať len vtedy ak je v jeho okolí dostatočné možstvo vody.Toto musí riešiť projekt.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať