Zavrieť

Porady

Som učiteľka 3 roky pred dôchodkom.

Môžem ísť na rodičovskú dovolenku s vnúčikom (v r.2011 - bude mať už 1 rok). Čo na to potrebujem a ako to bude s odvodmi a vplyvom na výpočet výšky dôchodku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Jan Tarabcak Pozri príspevok
    Prosím o informácie. 1.Ak požiada učiteľ riaditeľa, aby zverejnil výšku osobného príplatku ostatných učiteľov a aj výšku odmien, je povinný riaditeľ to zverejniť? Riaditeľ sa vyhovára, že je to ochrana osobných údajov a zverejniť to nemôže.Riaditeľ má pravdu, a nie je povinný zverejňovať výšku odmien a osobného príplatku zamestnancov.
    2. Môžu mať ekonomickí pracovníci školy(majú stredoškolské odborné vzdelanie) väčšie osobné príplatky ako učitelia a aj vyššie odmeny? Môže riaditeľ presúvať finančné prostriedky zo mzdového fondu učiteľov do fondu ekonomických pracovníkov a tým im navýšiť osobné aj odmeny? A tiež to odmieta zverejniť.
    výšku odmeny a osobného príplatku. Ďakujem za odpovede.Mzdové prostriedky nie sú rozdelené na mzdový fond pedagogických a nepedagogických zamestnancov. Finančné prostriedky na mzdy v školstve sú dané normatívom, ktorý sa odvíja od počtu žiakov. Zákon 553/2003 § 10 určuje za čo môže byť priznaný osobný príplatok a tak isto určuje aj jeho maximálny limit tak pre pedagogických ako aj nepedagogických zamestnancov. O tom kto a akú výšku osobného príplatku dostane rozhoduje výlučne riaditeľ. Pri určení osobného príplatku sa neprihliada na výšku vzdelania ale na odvedený výkon.
    Odpovede môžte zaslať aj Emailom.

    Odpoveď nájdeš v texte
    Pri rozdeľovaní pracovníkov v školstve na učiteľov a na tých ostatných sa mi otvára nožík vo vrecku. Každý z nás má svoju pracovnú náplň a svoje pracovné povinnosti. Najdôležitejším prvkom v školstve je žiak. Ak by nebolo jeho, nemá prácu ani učiteľ ani technicko-hospodársky pracovník.
    PS: Dobrá rada na záver: Človeka treba posudzovať podľa charakteru a nie podľa vzdelania, rasy, vierovyznania atď.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    doplň prosím dôvod, prečo chceš isť na rod.. dovolenku ty, a nie rodičia dieťaťa ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zili Pozri príspevok
    Je to zložité, dôvody neriešme.
    dôvod riešiť musíš, lebo v zmysle § 2 Zákona o rodičovskom príspevku, oprávnenou osobou, ktorá má nárok na RP je :
    a) rodič dieťaťa
    b) osoba, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov

    zili je offline (nepripojený) zili

    zili
    Rodičia vnúčika budú v tom čase pracovať. Počula som o starej mame na živnosť. Ako je to vlastne?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zili Pozri príspevok
    Rodičia vnúčika budú v tom čase pracovať. Počula som o starej mame na živnosť. Ako je to vlastne?
    To je ale uplne ina otázka ako v prvom príspevku. Ide o rok 2010, alebo 2011 ? Pripravuje sa novela zákona o rodičovskom príspevku aj príspevku na starostlivosť o dieťa.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zili Pozri príspevok
    Malo by to byť asi od októbra 2011.
    Počkaj na schválenie novely zákona o rod. príspevku.
    Na ten bude mať rodič nárok aj keď bude pracovať (na dohodu určite, nie som si istá, či aj vtedy ak bude pracovať na prac. zmluvu).

    Ak by si si urobila živnosť, môžu požiadať o príspevok na starostlivosť o dieťa až do sumy 300€ mesačne (ak ti tolko budú "platiť" za starostlivosť).
    Prosím o informácie. 1.Ak požiada učiteľ riaditeľa, aby zverejnil výšku osobného príplatku ostatných učiteľov a aj výšku odmien, je povinný riaditeľ to zverejniť? Riaditeľ sa vyhovára, že je to ochrana osobných údajov a zverejniť to nemôže.
    2. Môžu mať ekonomickí pracovníci školy(majú stredoškolské odborné vzdelanie) väčšie osobné príplatky ako učitelia a aj vyššie odmeny? Môže riaditeľ presúvať finančné prostriedky zo mzdového fondu učiteľov do fondu ekonomických pracovníkov a tým im navýšiť osobné aj odmeny? A tiež to odmieta zverejniť.
    výšku odmeny a osobného príplatku. Ďakujem za odpovede.
    Odpovede môžte zaslať aj Emailom.

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    Sabadka Pozri príspevok
    Odpoveď nájdeš v texte
    Pri rozdeľovaní pracovníkov v školstve na učiteľov a na tých ostatných sa mi otvára nožík vo vrecku. Každý z nás má svoju pracovnú náplň a svoje pracovné povinnosti. Najdôležitejším prvkom v školstve je žiak. Ak by nebolo jeho, nemá prácu ani učiteľ ani technicko-hospodársky pracovník.
    PS: Dobrá rada na záver: Človeka treba posudzovať podľa charakteru a nie podľa vzdelania, rasy, vierovyznania atď.


    Tak tak, svätá pravda!!!
    Keď chýbam v škole ja (mám 2 vysoké školy), tak ma zastúpi kolega, alebo decká idú domov. Ak chýba naša pani Betka, tajomníčka (stredná ekonomická škola), prvý deň jej absencie si po kabinetoch šuškáme...betka tu nie je, po troch dňoch sa plížime chodbami ako bez života a ak náhodou chýba týždeň, to už školu rovno zavrieť! Je NENAHRADITEĽNÁ A NEZASTUPITEĽNÁ!

    ...vieš, v slušnej spoločnosti sa nepýtam: koho volíš, akého si vyznania a koľko zarábaš...moja stará mama mala 4 triedy ľudovej školy a ja jej ani po členky nesiaham.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.