Zavrieť

Porady

Časté spínanie plynového kotla

Minulý rok som zateplil celý dom a vymenil okna. V poslednej dobe som si všimol, že plynový kotol Viadrus mi spína cca každých 10 minút na dobu asi 30-40 sekúnd. Je to normálne?
Usporiadat
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

peterkos2 Pozri príspevok
Nejako sa mi to nezdá.Za 30 sek.vykúri a potom za 10 min. ochladne?Zateplený barák?Nie je zle umiestnený termostat?
za 30 sek. vykúri vodu na stupačke kotla a tá za 10 min. odovzdá svoje teplo pod určitú hranicu a potom sa kotol znovu zapne...

proste povedzme že kotol vypína pri 75 st. celzia na stupačke a zapína pri 65 st. celzia...

ps: kotol jednoducho dokáže rýchlejšie zohriať stupačku na nastavenú max. teplotu /povedzme 75 st. celzia/ ako sa zo stúpačky odovzdá teplo do obehu a radiátorov a následne do miestnosti...
Ak by kotol nevypnul, tak by ho utrhlo, lebo by sa kumulovala teplota vody a nemalo by ju čo odoberať...
0 1
canbo canbo

canbo je offline (nepripojený) canbo

Je potrebné upresniť typ kotla a jeho súčasti a ich zapojenie.
Ak sa takto kotol nesprával pred zateplením, tak sa nemá čo správať ani teraz.
link od peterkos2 kde je štandardná schéma zapojenia , s možnosťou pripojenie TUV cez trojcestný ventil a termostatov je tam tuším 5 . Chyba môže v jednom znich, ale zrejme v troj-cestnom ventile , alebo v spätných klapkách.
0 0
Stanley73 Stanley73

Stanley73 je offline (nepripojený) Stanley73

Dnes som pisal vyrobcovi kotla, som zvedavy na odpoved. Mam kotol Viadrus G27 GL, termostat Honeywell CM27. Pred zateplenim to islo bez problemov.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Čítal som o tom tvojom termostate,že on spína obvykle 6 krát za hodinu,čo by odpovedalo tým 10 minútam.Čo keby si ho odpojil a vyskúšal kúriť bez neho.On cykluje preto,aby veľmi neklesla teplota vody.Zapojený je na svorkách 25 a 26.Myslím,že po odpojení tam treba dať klemu http://www.sittek.cz/pdf/g27-manual.pdf
0 0
Stanley73 Stanley73

Stanley73 je offline (nepripojený) Stanley73

Tak dnes som obdrzal odpoved od vyrobcu:


Zateplením domu se snížily tepelné ztráty a tím se snížili také nároky na výkon kotle, který je pro současný stav vašeho domu zřejmně předimenzovaný. Kotel je možné provozovat na maximální a snížený výkon, doporučuji tedy provoz stále na snížený výkon (pokud tak již neprovozujete) V žádném případě však nedoporučujeme výkon kotle nastavovat pod hodnoty uvedené v technické dokumentaci kotle.
Četnost spínání je závislá na diferenci spínání pokojového termostatu, a ta je u elektronických regulátorů většinou pevně nastavená cca 0,5°C a nedá se měnit.
Při tomto provozu, kdy kotle je v provozu cca 1min. může docházet k rošení kotle, a vzniku kondenzátu v komínovém průduchu.

A teraz neviem co mam robit, co robit ked sa mi bude rosit kotol???
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Skús-ak si to ešte nerobil-vyčistiť filter v okruhu,prípadne zmeniť otáčky obeh.čerpadla
0 0
canbo canbo

canbo je offline (nepripojený) canbo

Opakujem sa .
Je potrebné upresniť typ kotla a jeho súčasti a ich zapojenie.
Ak sa takto kotol nesprával pred zateplením, tak sa nemá čo správať ani teraz.
Všeobecne npr.: spôsob zapojenie čerpadla má vplyv na počet zopnutia kotla a tepelnú pohodu v izbe , zároveň na teplotu v kotli.
0 0
Stanley73 Stanley73

Stanley73 je offline (nepripojený) Stanley73

peterkos2 Pozri príspevok
Skús-ak si to ešte nerobil-vyčistiť filter v okruhu,prípadne zmeniť otáčky obeh.čerpadla
Filter je samozrejme vycisteny. Otacky na cerpadle neviem zmenit.
0 0
Stanley73 Stanley73

Stanley73 je offline (nepripojený) Stanley73

canbo Pozri príspevok
Opakujem sa .
Je potrebné upresniť typ kotla a jeho súčasti a ich zapojenie.
Ak sa takto kotol nesprával pred zateplením, tak sa nemá čo správať ani teraz.
Všeobecne npr.: spôsob zapojenie čerpadla má vplyv na počet zopnutia kotla a tepelnú pohodu v izbe , zároveň na teplotu v kotli.
Kotol je Viadrus G27 GL, termostat Honeywell CM27, ale to som tu uz pisal.
0 0
canbo canbo

canbo je offline (nepripojený) canbo

Ale to nieje všetko npr: regulácia je ..., za G- 27 .. .. .. .. .. .. .. .. .. ..
zhruba 10/11 znakov/čísel npr.: G-27 ECO-GL-2-Z-V-2-0 iba z takého údaja sa dá vyčítať o aký kotol sa jedná a priradiť ku nemu schému zapojenie.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Stanley73 Pozri príspevok
Filter je samozrejme vycisteny. Otacky na cerpadle neviem zmenit.
Na telese čerpadla by mal byť spínač pre zmenu otáčiek
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať