Zavrieť

Porady

Gola sada

Ahojte poraďáci,
obraciam sa na Vás s prosbou, najmä teda na šikovných majstrov, ktorí majú skúsenosti s náradím. Priateľ bude mať 30tku a už dlho "tajne" sníva o gola sade. Ja sa v tom pravda nevyznám, ale chcem mu urobiť radosť. On je mechanik, takže asi by si vybral, ale to by už nebolo také prekvapko.
Je veľa značiek, ktoré to vyrábajú a dnes už aj dosť fušerov, ktorí nás zásobujú šmejdami, čo nič nevydržia. Potrebovala by som preto poradiť nejakú kvalitku, aby mu vydržala hodne dlho pokiaľ možno aj za dobrú/primeranú cenu. Tak nejak okolo tých 90 dielov aspoň aby mala.

Ďakujem všetkým rádcom.
Usporiadat
veonkaPaukova veonkaPaukova

veonkaPaukova je offline (nepripojený) veonkaPaukova

palčo Pozri príspevok
Že je sada 1/2" , alebo 1/4" a 1/2" znamená, že štvorhran, na ktorý sa nasádzajú tzv.orechy má rozmer 1/2" (pol amerického palca=12,7mm), alebo1/4"(štvrť amerického palca=6,35mm). 1" (jeden americký palec)=25,4mm V praxi to znamená, že ten-ktorý orech ( so štvorhrannou dierou napr.1/2") nasadíš len na tú-ktorú račňu ( s trčiacim štvorhranom napr 1/2"), a môžeš s ňou robiť. S 1/2" väčšie roboty, s 1/4" menšie, lebo aj orechy majú zvyčajne väčší a menší rozmer. Nemám záujem nikoho klamať, lebo mi to môže byť jedno, či tú sadu niekto kúpi, alebo nie. Som strojár a už som niečo s golami urobil. Dúfam, že som to napísal zrozumiteľne.
Palčo, dík za vysvetlenie, aj som trochu tušila, že to bude asi označenie nejakého rozmeru. Myslím, že bude asi najlepšia nejaká sada kde je tých rozmerov viac, teda napr. 1/2+1/4, aby to nebolo len na jeden. Keby som si mala vybrať len jeden, neviem ozaj pre ktorý by som sa rozhodla.
0 0
veonkaPaukova veonkaPaukova

veonkaPaukova je offline (nepripojený) veonkaPaukova

preboha Pozri príspevok
zdravim, ak by som bol na Vašom mieste, určite by som nehľadal dobrú radu na porade - sortiment náradia je obrovský, a riziko že nevyberiete dobre obrovské. Ja by som v nejakej lepšej predajni s náradím dohodol, že tam nechám 100 EUR ako zálohu pre mechanika, ktorý si to príde vybrať sám, a večer by som "vyrobil" darčekovú poukážku, s ktorou by oslávenec šiel do obchodu, a vybral podľa vlastného uváženia....
preboha- ďakujem za tip, ale vieš, on je taký, že by mi lamentoval, kolko to stálo a ešte by mi to týždeň vyhováral, aby som to zrušila, kým by tam vôbec išiel. a keby tam išiel ešte by bol schopný snažiť sa o zrušenie sám. a ak by si nááááhodou niečo vybral, myslel by na cenu a na to, že to platím ja, a to nechcem. to by nebolo ani prekvapenie, ale skôr trápenie, pretože by bolo okolo toho kopec rečí a lamentovania a to potešenie z obdarovania by nemal ani on a po tých rečiach asi ani ja.
Keď ho kúpim bude po starostiach a budem môcť vymyslieť aj nejaké "premostenie"... napr. že mu ho dám v kostýme opravárky ;-D
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

veonkaPaukova Pozri príspevok
preboha- ďakujem za tip, ale vieš, on je taký, že by mi lamentoval, kolko to stálo a ešte by mi to týždeň vyhováral, aby som to zrušila, kým by tam vôbec išiel. a keby tam išiel ešte by bol schopný snažiť sa o zrušenie sám. a ak by si nááááhodou niečo vybral, myslel by na cenu a na to, že to platím ja, a to nechcem. to by nebolo ani prekvapenie, ale skôr trápenie, pretože by bolo okolo toho kopec rečí a lamentovania a to potešenie z obdarovania by nemal ani on a po tých rečiach asi ani ja.
Keď ho kúpim bude po starostiach a budem môcť vymyslieť aj nejaké "premostenie"... napr. že mu ho dám v kostýme opravárky ;-D
Navrhujem s kostýmom a hore "bez".JÓJ to by sa aj mne páčilo
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Takých by bolo....
0 0
veonkaPaukova veonkaPaukova

veonkaPaukova je offline (nepripojený) veonkaPaukova

našla som na nete takéto, čo ma zaujali, čo vy na ne hovoríte?

http://www.dobre-naradi.cz/zbozi/Gol...-Profi/p-1383/
http://www.tripark.sk/tovar_detail.php?id_tovar=2457

počuli ste niekto niečo o tej značke? nie je tam toho už zbytočne veľa?

z toho proxxonu napr. toto? :
http://www.prakticke-naradie.sk/prod...-14-a-12-1228/
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

day Pozri príspevok
preboha to by nebolo prekvapenie
ak to veonkaPaukova urobí, tak, ako jej radia všetci okolo, tak to prekvapenie určite bude - a nie som si istý či pre obdarovaného príjemné....
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Mne sa toto pozdáva. http://www.prakticke-naradie.sk/prod...-14-a-12-1228/
Pri kombiánácii 1/2",3/8" a 1/4" je podľa mňa už veľa veľkostí štvorhranu a stále hľadať ten správny- to nie je ktoviečo.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

palčo Pozri príspevok
Mne sa toto pozdáva. http://www.prakticke-naradie.sk/prod...-14-a-12-1228/
Pri kombiánácii 1/2",3/8" a 1/4" je podľa mňa už veľa veľkostí štvorhranu a stále hľadať ten správny- to nie je ktoviečo.
Vyzerá to slušne-doporučujem
0 0
veonkaPaukova veonkaPaukova

veonkaPaukova je offline (nepripojený) veonkaPaukova

Ďakujem za rady, bola som v jednom železiarstve, ale tam nemali vôôôôbec nič, nejaké neznáme značky čo som o nich ani nepočula a len celkom malé sady. Dnes sa vyberiem konečne do AGI v BB, vraj tam je už lepší výber.
Pozriem tam ten Proxxon, ktorý ste mi "schválili" a uvidíme ako vyzerá naživo. Na nete som zatial nenašla nič zaujímavejšieho a tie drahšie sady, napr. od Wurth, snap-on... to už sú ozaj iný level aj pre peňaženku.

Poradca s nickom preboha mi trochu urobil vrásku, ale hadam to v závere nebude až také zlé.
0 0
Stekm Stekm

Stekm je offline (nepripojený) Stekm

Môžem doporučiť Wurth. Som veľmi spokojný!
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Stekm Pozri príspevok
Môžem doporučiť Wurth. Som veľmi spokojný!
Všetko čo kúpiš draho od Wurthu, kúpiš o pol roka podstatne lacnejšie od originálneho výrobcu - už som sa poučil, od Wurthu som kúpil Knipex, Kärcher, Ryobi, Triumph atď.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

lapejko Pozri príspevok
Všetko čo kúpiš draho od Wurthu, kúpiš o pol roka podstatne lacnejšie od originálneho výrobcu - už som sa poučil, od Wurthu som kúpil Knipex, Kärcher, Ryobi, Triumph atď.
šak dealeri od Würthu musia byť z niečoho živí.... a každé 2 či 3 roky jazdiť v novom vehykli aj to niečo stojí...

a zákazníci sa im na to musia poskladať...

Ale nie všade je to tak, ked som bol na montaži v Nemecku , mali sme plný kontajner náradia od Würthu...všetko

ešte aj lopata bola od Würthu....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať