Zavrieť

Porady

urcenie vlastnickeho prava k pozemku

Dobry den, rad by som si dal poradit vo veci usporiadania vlastnickych prav k pozemku.
V roku 2008 som v ramci dedicskej pokonavky po mojom dedkovi zdedil spoluvlasnicky podiel (sme 4 spolupodielnici) v parcele typu KN-E (dedko zdedil podiel v roku 1946 po svojom otcovi - je to zapisane v pozemnokniznej vlozke z toho roku 1946). Pozemok je situovany v intravilane obce ako zastavana plocha a nadvoria.
Lenze tato KN-E parcela sa prekryva s KN-C parcelou, ktorá je vedena na obec a bola vytvorena v r. 2009 pravdepodobne z GP (geometricky plan). Obec medzicasom postavila na mojom podiele parkovisko a spravuje ho.
Ja teraz neviem kto ma vlastne vlastnicke pravo na parcelu, kedze aj ked obec si previedla celu parcelu do stavu KN-C a pritom nikoho zo spolupodielnikov v stave KN-E neinformovala ani predtym nefigurovala ako jeden zo spolupodielnikov.
Mal by som 4 otazky pre radcov:
1. Kto je teraz opravneny uzivat pozemok? - obec al. spolupodielnici?
2. Mohla obec aj bez suhlasu si previest nase podiely na LV bez nasho suhlasu? - neprebehlo vyvlastnenie pre verejnoprospesne objekty?
3. tento dnesny stav je uz nezvratny alebo je mozna spatna naprava urcenia vlastnickeho prava?
4. Ako by som mohol zistit ako nastal prevod do stavu "C" bez informovania sa na obci, ked sa snazia o prevode mlcat? Moze im ist o premcanie vo veci?


Vopred dakujem za nazory, rady a postrehy.

S pozdravom Armin3
Usporiadat
janka104 janka104

janka104 je offline (nepripojený) janka104

ono je to tak,že oni sa len súdia na inom súde o to, či je dlžníkom alebo nie je.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať