Zavrieť

Porady

Vypinanie kompu

Zdravim,mozno najdem niekoho kdo ma rovnaky problem ako ja.

Mam komp s 2-jadrovym procesorom a dva giga ramky,grafika je pomerne slusna s chladenim.

Problem je vtom ako nahle robim nieco komplikovanejsie na kompe alebo sa deti hraju hru tak zhruba po pätnastich minutach sam vypne
.Netusim preco.

Vymenil som aj zdroj za silnejsi ale ani to nepomohlo mam novy hard disc tak ten to tiez nemoze robit.

Posledna moznost ramka ze by mu 2 giga dual channel nestacilo pri 533 hz???

Uz ma vazne nic nenapada co by tam mohlo byt este zle
Usporiadat
pefo73 pefo73

pefo73 je offline (nepripojený) pefo73

Tak pani bol som na stranke vyrobcu mojej maticnej dosky a nenasiel som ziadny upgrade biosu,tak som tam kde som aj bol
Peter
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
pefo73 Pozri príspevok
Tak pani bol som na stranke vyrobcu mojej maticnej dosky a nenasiel som ziadny upgrade biosu,tak som tam kde som aj bol
Peter
už sa rozbralo veľa možností, ale mne doteraz nie je jasné, od kedy ti vypína ten PC. Ak hneď po kúpe to začal robiť, mal sa v rámci záruky reklamovať. Ak to robí od určitého času - tak odkedy, čo tomu predchádzalo (výmena HW, inštalácia softvéru,...., nebodaj nejaký vírus).
Nerobí to náhodou odvtedy, čo si géloval procesor ?
0 0
pefo73 pefo73

pefo73 je offline (nepripojený) pefo73

Tvoju otazku som si priatelu uz velakrat polozil a neviem si na nu odpovedat.

Po zakupeni kompu nebol dva roky ziadny problem raz sa vypinal vymenila sa v ramci zaruky grafika a fungoval dalej.

ale potom deti sa zacali intenzivnejsie hrat a hlavne dcera "sims" a odvtedy to ide dole vodou.

Uz som ho mal aj komplet rozobraty vymenene niektore komponenty a nic,myslim ze bud odchadza na vecnost moj procesor alebo cela zakladna doska.

na normalne pozeranie filmov videii a robenia normalnych veci na kompe ako je prezeranie fotiek editacia fotiek pouzivanie officu a kreslenie v autocad vsetko funguje ako ma ale ako nahle sa hodi do compu aka kolvek hra koniec 15-20 minut a dovidenia,komp sa normalne cely vypne.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
pefo73 Pozri príspevok
Tvoju otazku som si priatelu uz velakrat polozil a neviem si na nu odpovedat....
potom sa aj nám ťažšie odpovedá .

pefo73 Pozri príspevok
...ale potom deti sa zacali intenzivnejsie hrat a hlavne dcera "sims" a odvtedy to ide dole vodou....
Kúp deťom inú hru a máš po probléme . Že to nie je iba tvoj problém, ale asi "SIMSu", svedčia i príklady iných :

http://www.czechcomputer.cz/disc_doc....html?ansid=46
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Aj moje deti hrajú Sims ,ak je voľno ,tak PC beží hodiny a žiadný problém.Akurát som dal na procesor chladič Zalman ,ale to nie je kvôli hre.Skús si odsledovať teploty pred a potom napr. po 30 minutach zaťaženia PC.Hlavne teplotu grafiky a procesora.
0 0
pefo73 pefo73

pefo73 je offline (nepripojený) pefo73

Tak to ste ma teraz dostali,Bohuzial u mna to uz robi aj na ostatnych hrach,napr.need for speed

Ale aj tak dakujem za zaujem pekny vecer
peter
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak parametre PC sú dostatočné ,tak môže to byť softverová chyba.Aký je tam OS a kedy bol inštalovaný.Možno to vypínanie hier robí nejaký program.
0 0
pefo73 pefo73

pefo73 je offline (nepripojený) pefo73

OS windovs 7 ultimate a bezim na nom asi tri mesiace
neviem vazne netusim co by mu mohlo vadit.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... ak hovoríme o softvérovej chybe, tak nemusí byť zrovna v OS, ale môže byť i v samotnej hre. Na SIMS bolo vydaných niekoľko opravných patchov, ktoré odstraňovali okrem iných i chyby... čítal som doporučenia o opätovnej inštalácii hry, resp. ak inštalácii updatov...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať