Zavrieť

Porady

opatrovatelsky prispevok

Mám 5 rokov ťažko chorého otca pripútaného na lôžko. Doposiaľ sme ho zvládali opatrovať spolu s mamou a sestrou. Pred tromi týždňami sa jeho zdravotný stav zhoršil natoľko , že už nie je schopný prijímať stravu inak ako sondou a pri dýchaní mu pomáhame kyslíkovým prístrojom. Som nútená ostať s nim doma nakoľko moja mama si s nim už sama neporadí. Zatiaľ som zamestnaná a neviem ako postupovať ďalej. Dnes som sa bola informovať na sociálnom a tam mi oznámili , že ak dám výpoveď priznajú mi opatrovateľský príspevok vo výške asi 36 eur, nakoľko mám dcéru na vysokej škole a manželov príjem nás neuživí neviem ako ďalej.Ak viete poradiť budem Vám vďačná. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MartaSk je offline (nepripojený) MartaSk

    MartaSk
    benkobica Pozri príspevok
    Áno mama poberá opatrovateľský na otca, ten by sme automaticky zrušili, beriem aj to ,že príjem otca je činí okolo 460,-- eur, ale prečo mama pobera opatrovateľský okolo 90,-- eur a keď ja sa vzdám zamestnania tak mi priznajú 36,--eur. To mi nesedí.Pritom len čiastka za zapožičanie kyslíkového prístroja činí 70,--eur mesačne.
    predpokladám,že mamka je starodôchodkyňa, z toho dôvodu poberá príspevok vo výške 80 eur, tam je zo zákona určená pevná čiastka, a ver mi ,že je to lepšie, ako bz si ostávala na opatrovateľskom Ty, pretože zrátajú otcov a mamin dôchodok, nechajú im 1,3násobok životného minima a každé eruro, ktoré bude presahovať 1,3nás.život.minima pre dvoch dospelých, stiahnu z tvojho opatrovateľ.príspevku a môže sa stať, že ostaneš na O. Zrátaj si otcov a mamin dôchodok -1,3 násobok ž.m. dostaneš rozdiel, ktorý odpočítajú z tvojho zhruba 200 eur. príspevku.

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Mama poberá opatrovateľský na otca? 36e je nízka cifra, dokladovali ste príjem otca? Z čoho došli k takej výške?
    Áno mama poberá opatrovateľský na otca, ten by sme automaticky zrušili, beriem aj to ,že príjem otca je činí okolo 460,-- eur, ale prečo mama pobera opatrovateľský okolo 90,-- eur a keď ja sa vzdám zamestnania tak mi priznajú 36,--eur. To mi nesedí.Pritom len čiastka za zapožičanie kyslíkového prístroja činí 70,--eur mesačne.

    opatrovatelsky prispevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.