Zavrieť

Porady

Vydavanie a predaj casopisu cez OZ

Prosim Vas uz som sa par krat pytal ohladne tejto temy a aj mimo porady som zistoval veci, avsak rady, ktore sa nam dostavaju su velmi odlisne a navzajom si odporuju. Prosim Vas ak mozte v danej veci pomoct budeme velmi radi.
Je nutne aby sme otvarali na OZ zivnost na vydavatelsku cinnost v pripade ak budeme vydavat a zaroven i davat do predaja cez distribucne spolocnosti casopis a mat v podstate sustavny prijem z predaja v stankoch? Samozrejme na reklamnu cinnost si zivnost vyberieme kvoli zisku z reklam a inzercii. Ohladne vydavania resp. prijmov z predaja vsak nemame jasno. V stanovach mame ako hlavnu cinnost podporu a prezentaciu danej oblasti, z ktorej ma byt casopis v niekolkych bodoch. Danovy poradca nam odporucil, ze tento zisk z predaja je vlastne prijem z vydavatelskej cinnosti a ak ho dame do aktivit resp. teda do dalsieho cisla casopisu a suma nebude nejaka nadnesena je to dokonca nezdanitelny prijem. Na zivnostenskom nam povedali, ze ak je to sustavny prijem z predaja tak si musime vybrat zivnost aj na vydavatelsku cinnost. Ak by to tak bolo na co potom mame mat v stanovach vydavatelsku a edicnu cinnost, nebude sa to bit a nebude jednoznacne vidno co je zdanitelne - v ramci zivnosti a co nezdanitelne v ramci aktivit OZ. Prosim Vas ak mozte poradte nam, uz sa s tym dost dlho trapime. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vydavanie a predaj casopisu cez OZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.