Zavrieť

Porady

výpovedná lehota a nové pracovné miesto

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Od 1.9.2010 som vo výpovednej lehote, ktorá mi končí dňom 31.10.2010. Dôvod výpovede - zrušenie pracovného miesta s nárokom na dvojmesačné odstupné. Mám možnosť nastúpiť do nového zamestnania ešte pred ukončením výpovednej lehoty, čiže od 25.10.2010. Chcem sa informovať, ako ukončiť pracovný vzťah vo výpovednej lehote a pritom nestratiť aj odstupné. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Dráčiková Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebovala by som poradiť. Od 1.9.2010 som vo výpovednej lehote, ktorá mi končí dňom 31.10.2010. Dôvod výpovede - zrušenie pracovného miesta s nárokom na dvojmesačné odstupné. Mám možnosť nastúpiť do nového zamestnania ešte pred ukončením výpovednej lehoty, čiže od 25.10.2010. Chcem sa informovať, ako ukončiť pracovný vzťah vo výpovednej lehote a pritom nestratiť aj odstupné. Ďakujem
    Jedine sa dohodnúť so zamestnávateľom. Ak s tým bude súhlasiť, tak môžeš, ak nebude, musíš zotrvať u neho počas výpovednej doby.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Chobot Pozri príspevok
    Jedine sa dohodnúť so zamestnávateľom. Ak s tým bude súhlasiť, tak môžeš, ak nebude, musíš zotrvať u neho počas výpovednej doby.
    Je tu ešte taká možnosť, ak máš ešte nevyčerpanú dovolenku, tú si po dohode môžeš vyčerpať a počas nej nastúpiť k novému zamestnáv.
    Ale ako neprísť o to odstupné? Ja viem, mohla by som si kľudne vziať aj dovolenku, aj neplatené voľno, ale nový zamestnávateľ ma chce zamestnať bezpodmienečne už od 25.10.2010. A čo s tým odstupným?

    pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

    pavlinka
    do 30.10. môžeš byť zamestnaná u starého zamestnávateľa a čerpať dovolenku ak máš a u nového môžeš byť zamestnaná od 25.10.To nemá žiadny vplyv na odstupné.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Dráčiková Pozri príspevok
    Ale ako neprísť o to odstupné? Ja viem, mohla by som si kľudne vziať aj dovolenku, aj neplatené voľno, ale nový zamestnávateľ ma chce zamestnať bezpodmienečne už od 25.10.2010. A čo s tým odstupným?
    Treba sa spýtať súčasného zamestnávateľa, či súhlasí so skorším ukončením pri dodržaní nároku na odstupné.

    výpovedná lehota a nové pracovné miesto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.