Zavrieť

Porady

účtovanie zahran.bločku cez plat.kartu

ahojte. spoločník (konateľ) mi domiesol bločky za nákup nafty v cudzej mene: bulharský lev. Bločik je platený kreditnou kartou z podnikateľského účtu. Na bločku je suma 30 bulh.lev, a na bankovom výpise je to zmenené na naše eurá ako 16€. Viem,že to musím zaúčtovať ID a to 501 / 261, a pri BV 261 / 221, na neviem akú sumu dať pri tom ID- ako zameniť ? Tak isto ako sa to zamenilo na BV?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    IvetaH Pozri príspevok
    Ja účtujem aj blok v hodnote aká je na bankovom výpise.
    ID 501/261 ...16 €
    BV 261/221... 16 €
    Či je to správne aj po preštudovaní porady nie som si istá.
    Po dlhom a dôkladnom pátraní som zavolala na daňové riaditeľstvo kde mi to nuž konečne vysvetlili:
    Ak je blok v cudzej mene, pretátam ju kurzom nbs (ECB) predchádzajúcim dňom ako je nákup z bločka, a to ID 501/261
    Potom pri bankovom výpise zaúčtujem kurzom komerčným- t.j. čo zamenila banka. 261/221. Tento rozdiel je kurzová strata (zisk). 563/261, alebo 261/663.
    A ešte k tomu: ak platí zamestnanec nákup PHM v cudzej mene, nezahrnieme to do cesťáku (512), ale nakoľko nafta je výdavok firmy, tak normálne zvlášť do výdavkov na 501. (samozrejme podiaľ je na služobke firemným autom, pokiaľ je vlastným -súkromným tak PHM je súčasťou 512.)

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Hladaj hladaj, najdes. Je tu kopa tem ohladom tejto problematiky, skus pohladat.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ja účtujem aj blok v hodnote aká je na bankovom výpise.
    ID 501/261 ...16 €
    BV 261/221... 16 €
    Či je to správne aj po preštudovaní porady nie som si istá.

    účtovanie zahran.bločku cez plat.kartu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.