Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjme

Dobrý deň!


Dovolte mi trošku na úvod predstaviť situáciu. Chcel by som si požiadať o podporu ubytovania 2. kategórie na Univerzite Karlovej v Prahe. Podmienky sú nasledujúce: spoločný príjem domácnosti nesmie presiahnuť 2,4 násobok životného minima.

Vypočítal som, že hodnota životného minima v našej domácnosti je nasledujúca: mamička je rozvedená takže je jedinou živiteľkou, t. j. hodnota ž.m. je €185,19 + ja som (predpokladám) zaopatrené plnoleté dieťa do 26 rokov, to jest €129,18 a môj brat je rovnako zaopatrené plnoleté dieťa, je o pár rokov starší, ale školu ešte neukončil, a 26 nemá... to jest ďalších €129,18. Vychádza to teda €443,55 spoločne. 2,4 násobok tejto sumy je €1064,52 (32.069,73 Sk)


Mamička je učiteľka, jej mesačný hrubý príjem je asi 22 000 korún (prepáčte za starú menu, ale akosi mi ešte stále lepšie vyhovuje). Otecko prispieva na každého z nás synov po 5.000 Sk. Mamička samozrejme berie aj to dajaké prídavky na deti, neviem presne v akej sume, vy by ste to azda mohli vedieť. Aź tak velmi sa to netýka mojej otázky.

Otázky prichádzajú až teraz:

V prvom rade Karlova univerzita žiada potvrdenie o príjme domácnosti.
Za prvé: myslíte si, že sa do toho bude rátať čistý alebo hrubý príjem?
Za druhé: ráta sa do toho aj to, čo na nás s bratom prispieva otecko (on to beztak, teraz keď študujeme, posiela na účet nám, mamičku to teda obchádza)?
Za tretie: Rátajú sa do toho detské prídavky, ktoré mamička odoberá?
Za štvrté: vydáva podobné potvrdenie nejaká štátna inštitúcia alebo by bolo najlepšie rozanalizovať mesačný príjem (čistá/hrubá mesačná mzda, záleží na odpovedi 1. otázky + to, čo prispieva oci, podľa odpovede z 2. otázky + detské prídavky, podľa odpovede na 3 otázku), vytlačiť to a ísť si to niekde potvrdiť?
Za piate a posledné: kde to teda potvrdiť? U mamičky v robote alebo v inej štátnej inštitúcii?

Chcel som pridať aj link na informácie o ubytovacom štipendiu od UK, ale nemôžem, lebo nemám dosť príspevkov, no aj tak tam veľa o tom nie je (teda o ub. štipendiu II. kategórie). Ak by ste sa náhodou unúvali stačí zadať do googlu "ubytovací stipendium univerzita karlova kategorie" a hneď prvý príspevok by mal byť "Všeobecné informace" ohľadom štipendií.

Ďakujem vám za odpoveď

Maroš Cuník
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.