Zavrieť

Porady

upomienka a podpisana\nepodpisana zmluva za sluzby

Ahojte poradaci,
obraciam sa na Vas s prosbou o radu. Verim ze som v prave, ale rad by som si to oveil.
Dohodol som sa (ustne) s marketingovou splocnostou na reklamnom priestore na WEBe (na 3 mesiace), poslali mi navrh zmluvy, ktora ale ich nedopatrenim obsahovala podmienky na 27mesiacov... takze som tuto zmluvu podpisal z mojej strany. Oni mi ale obratom poslali zmluvu aj s FA uz aj s ich podpismi, kde si svojvolne "opravili" PODMIENKY tychto 27mesiacov na 3 mesiace (ja mam moj original u seba, kde to viem dokazat). Takze som sa s nimi zacal dotahovat, ze povazujem dopisovanu zmluvu za neplatnu a ze ak chcu, nech akceptuju mnou podpisane podmienky, alebo nech mi poslu novu zmluvu, ktoru zvazim, ci vobec podpisem. Odmlcali sa a teraz mi po mesiaci poslali upomienku za neuhradenu FA.
No a teraz moja otazka. Mozu odomna nieco vymahat, ked nemaju platnu zmluvu? Resp. moju maju na 27mes. ale ja nemam od nich podpisanu tuto 27mes. zmluvu, takze ju tiez nemienim platit. Na tuto skutocnost som ich mailom upozornil, ze nech zrusia vsetky marketingove aktivity dovtedy, kym sa nevyriesi nasa obojstranna zmluva, co samozrejme neurobili, ale podla mna ani nemaju ziadne pravo nic vymahat, kedze ja nemam platnu zmluvu (tu ktoru som podpisoval ja, najprv som podpisoval ja, potom oni..) od nich... alebo sa mylim????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Poslal si im návrh zmluvy, oni tebe protinávrh, čiže iný návrh. Znamená to, že zmluvu ste neuzatvorili.

    Teraz ide o to, či si ich služby využíval - to by mohli žiadať bezdôvodné obohatenie (bez právneho dôvodu). Nemôžu však žiadať plnenie zo zmluvy, keďže ste ju neuzatvorili.


    občiansky zákonník - zmluvy

    § 43a
    (1) Prejav vôle smerujúci k uzavretiu zmluvy, ktorý je určený jednej alebo viacerým určitým osobám, je návrhom na uzavretie zmluvy (ďalej len "návrh"), ak je dostatočne určitý a vyplýva z neho vôľa navrhovateľa, aby bol viazaný v prípade jeho prijatia.
    § 43c
    (1) Včasné vyhlásenie urobené osobou, ktorej bol návrh určený, alebo iné jej včasné konanie, z ktorého možno vyvodiť jej súhlas, je prijatím návrhu.
    § 44
    (2) Prijatie návrhu, ktoré obsahuje dodatky, výhrady, obmedzenia alebo iné zmeny, je odmietnutím návrhu a považuje sa za nový návrh. Prijatím návrhu je však odpoveď, ktorá vymedzuje obsah navrhovanej zmluvy inými slovami, ak z odpovede nevyplýva zmena obsahu navrhovanej zmluvy.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nepoznám podrobnosti: či si si to tam dal sám, alebo to vkladajú oni, či ste sa dohodli vopred a potom sa realizovala reklama, alebo naopak ... Musíš si aj ty pospytovať svedomie a pozerať na svoj postoj kriticky, aby si zistil, či spor môžu vyhrať.

    milosk je offline (nepripojený) milosk

    milosk
    Mária27 Pozri príspevok
    Poslal si im návrh zmluvy, oni tebe protinávrh, čiže iný návrh. Znamená to, že zmluvu ste neuzatvorili.

    Teraz ide o to, či si ich služby využíval - to by mohli žiadať bezdôvodné obohatenie (bez právneho dôvodu). Nemôžu však žiadať plnenie zo zmluvy, keďže ste ju neuzatvorili.


    občiansky zákonník - zmluvy

    § 43a
    (1) Prejav vôle smerujúci k uzavretiu zmluvy, ktorý je určený jednej alebo viacerým určitým osobám, je návrhom na uzavretie zmluvy (ďalej len "návrh"), ak je dostatočne určitý a vyplýva z neho vôľa navrhovateľa, aby bol viazaný v prípade jeho prijatia.
    § 43c
    (1) Včasné vyhlásenie urobené osobou, ktorej bol návrh určený, alebo iné jej včasné konanie, z ktorého možno vyvodiť jej súhlas, je prijatím návrhu.
    § 44
    (2) Prijatie návrhu, ktoré obsahuje dodatky, výhrady, obmedzenia alebo iné zmeny, je odmietnutím návrhu a považuje sa za nový návrh. Prijatím návrhu je však odpoveď, ktorá vymedzuje obsah navrhovanej zmluvy inými slovami, ak z odpovede nevyplýva zmena obsahu navrhovanej zmluvy.
    dakujem za vysvetlenie, este otazka, ak som im zasielal obratom informaciu o tom, ze chcem aby zrusili sluzby (mailom), pokial sa nedohodneme na novej zmluve a oni tak neucinili, je to moje obohatenie???? Navyse som samozrejme z toho nic nemal, ziadneho zakaznika, takze o obohateni sa hovorit vobec neda, samozrejme ale toto dokazat nebudem vediet kewby slo do tuheho....

    milosk je offline (nepripojený) milosk

    milosk
    Mária27 Pozri príspevok
    Nepoznám podrobnosti: či si si to tam dal sám, alebo to vkladajú oni, či ste sa dohodli vopred a potom sa realizovala reklama, alebo naopak ... Musíš si aj ty pospytovať svedomie a pozerať na svoj postoj kriticky, aby si zistil, či spor môžu vyhrať.
    Maria, teraz nerozumiem....z coho si mam ja spytovat svedomie??
    Mam od nich navrh, ktory mi poslali mailom, cize uz tu mam dokaz, ze od nich prisiel tento navrh (to ze som si tu "chybu" vsimol, je uz ale druha vec) ..., otazne skor je, ako mi mozu posielat upomienku na nieco, na com sme sa nedohodli na zaklade zmluvy? Ja som nic nevyuzival, oni mne poskytli reklamu, dokonca som zhrozou zistil, ze mi tvrdia, ze mi priniesli x stovak prezreti mojich WEB stranok, ktori prisli z ich stranok!!!! podla mojej statistiky prisiel jeden za tyzden!!!! Cize ked to zhrniem, prizivnici, a aspon keby si dali tu namahu sami, aby mi nieco "naklikali"..... Takyto mi posielaju upomienky???? Hanba podobnym firmam, ako je tato....

    Prepac, ale som poctivy podnikatel, nikomu ani klientom, ani statu nedlzim ani cent, takze naozaj neviem, co si mam ja spytovat.... mna zaujima, ci sa budu chciet dohodnut, alebo nie. Ak nie, co na mna mozu pouzit, nakolko podla neplatnej zmluvy si asi narokovat mozu nieco tazko, navyse nemaju odomna okrem neplatnej zmluvy ziadny suhlas na spustenie reklamnej kampane.....

    upomienka a podpisana\nepodpisana zmluva za sluzby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.