Zavrieť

Porady

Zdravím Chcel by som sa dopracovat k výstavbe čerpacej stanice PHM.

Mal by som asi predstavu kde by to bolo. Čo k tomu potrebujem čo sa týka pozemku - ( kde, čo a ako si zistím vlastníkov, ako si zistím či by bolo možné vôbec na takomto mieste ju postaviť napr.: kvôli podzemným vodám atď. od koho všetkého potrebujem povolenie...)

Za nápady, návrhy vopred Ďakujem.
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Takže 1 krok na katastri nehnuteľností zistiť majiteľov, mal by si vedieť či chceš pozemok kúpiť alebo prenajať. Mal by si vybrať formu podnikania či FO alebo PO. Až potom ďalšie kroky, bude ich mnoho. Vyriešenie prístupovej cesty, treba si niečo naštudovať aj tu na NET-e, určite nájdeš niečo viac.
0 0
NoxoN NoxoN

NoxoN je offline (nepripojený) NoxoN

Z hľadiska toho že som jednotlivec... to budem asi brať podnikanie formou FO. Viem definíciu FO aj PO... ale neviem či som to pochopil správne, lebo FO je jednotlivec ale u PO sa píše ako o podniku ale to už ako o organizácii. Prepáčte mi moje nevedomosti som v tom ešte nováčik, ale dúfam že prostredníctvom Vás to zmením.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

NoxoN Pozri príspevok
Z hľadiska toho že som jednotlivec... to budem asi brať podnikanie formou FO. Viem definíciu FO aj PO... ale neviem či som to pochopil správne, lebo FO je jednotlivec ale u PO sa píše ako o podniku ale to už ako o organizácii. Prepáčte mi moje nevedomosti som v tom ešte nováčik, ale dúfam že prostredníctvom Vás to zmením.
Ako jednotlivec môžeš byť aj právnickou osobou.
Púšťať sa do väčšieho podnikania ako FO sa mi zdá riskantné. Ručíš všetkým svojim osobným majetkom v prípade krachu, ako PO ručíš do výšky imania.
0 0
NoxoN NoxoN

NoxoN je offline (nepripojený) NoxoN

Ďakujem za vysvetlenie. A nie je v tom rozdiel, že napr. ako FO by som mal ľahší prístup k získaniu niektorých povolení ? či tu to je rovnake meritko pre FO ako aj pre PO?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

NoxoN Pozri príspevok
Mal by som asi predstavu kde by to bolo. Čo k tomu potrebujem čo sa týka pozemku - ( kde, čo a ako si zistím vlastníkov, ako si zistím či by bolo možné vôbec na takomto mieste ju postaviť napr.: kvôli podzemným vodám atď. od koho všetkého potrebujem povolenie...)

Za nápady, návrhy vopred Ďakujem.
Noxon-neuraz sa ale to čo ty plánuješ je doslova sci-fi, pokiaľ nemáš za sebou Pentu alebo J T tak si v tomto bez šancí!!! Nemáš šancu- všetky čerpačky( okrem Jurkyho) sú vo vlastníctve nadnárodných spoločností a oni majú svojích nájomcov- touto cestou by sa to možno dalo,že by si si vybavil nájom od nejakej OMV alebo podobne...,inak nie-to čo ty píšeš je nesplniteľný sen- zničili by ťa,to mi ver...
0 0
NoxoN NoxoN

NoxoN je offline (nepripojený) NoxoN

Ja viem že to je riadne sci-fi som si toho vedomí. A neurazil som sa, práveže naopak diky za pootvorenie oči, ale aj tak to budem ďalej skúšať a zisťovať co najviac, pokiaľ to nebude vyzerať realne tak určite sa do toho nepustím, ale každy nejako začať musí.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

NoxoN Pozri príspevok
Ja viem že to je riadne sci-fi som si toho vedomí. A neurazil som sa, práveže naopak diky za pootvorenie oči, ale aj tak to budem ďalej skúšať a zisťovať co najviac, pokiaľ to nebude vyzerať realne tak určite sa do toho nepustím, ale každy nejako začať musí.
akože noxon fakt si to vyhoď z hlavy,aj ked si na tebe cením,že sa snažíš niečo začať,že si aktívny ale toto fakt je úplne mimo reality- totižto ak by sa ti náhodou aj podarili si vybaviť tých milion potvrdení a schválení( a ako vravím,ak nemáš poriadne kontakty na správných miestach,tak nevybavíš ani to)-tak máš iný veľký problém-kde by si bral pohonné hmoty? Si myslíš,že OMV alebo Agip by ti predával pohonné hmoty? konkurencii? určite nie...
0 1
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

NoxoN Pozri príspevok
Ja viem že to je riadne sci-fi som si toho vedomí. A neurazil som sa, práveže naopak diky za pootvorenie oči, ale aj tak to budem ďalej skúšať a zisťovať co najviac, pokiaľ to nebude vyzerať realne tak určite sa do toho nepustím, ale každy nejako začať musí.
Skor by som teda rozmýšľal nad tým vybudovať nejakú autoumývarku,príp. nejaký pitt stop- výmena oleja bez čakania a pod....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Skor by som teda rozmýšľal nad tým vybudovať nejakú autoumývarku,príp. nejaký pitt stop- výmena oleja bez čakania a pod....
Takto-mám 2 kamarátov,ktorí toto nezávisle od seba založili a výsledok?- jeden skrachoval a druhý sa napakoval jak čert, je v poriadnom balíku-ja viem-je to divné no je to tak...
0 0
NoxoN NoxoN

NoxoN je offline (nepripojený) NoxoN

a ak sa možem spýtať taky tak začinali od nuly??
0 0
NoxoN NoxoN

NoxoN je offline (nepripojený) NoxoN

a akou formou zobrali to podnikanie? založili si vlastne čerpačky alebo zobrali si meno známych čerpačiek?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

NoxoN Pozri príspevok
a ak sa možem spýtať taky tak začinali od nuly??
No od nuly ako od nuly- vzali si úver-vieš, bez peňazí to nevybuduješ- však len na úplatky potrebuješ mailand a technologiu tiež treba zaplatiť, aspoň prelízovať to...
0 0
NoxoN NoxoN

NoxoN je offline (nepripojený) NoxoN

No ja už som rozmýšľal nad všetkým možným, ale u nás je perfektné miesto na benzínku som v dedinke kde na jednu stranu je najblyžšia pumpa cca 20km a aj na druhu stranu taky tak 20km taže medzi bodom A a bodom B je 40km a žiadna benzinka a už veľa ľudi vravelo že by sa tu hodina pumpa
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

NoxoN Pozri príspevok
a akou formou zobrali to podnikanie? založili si vlastne čerpačky alebo zobrali si meno známych čerpačiek?
ani jedno ani druhé- to všetko funguje na princípe prenájmu, odborne ,moderne ,anglicky sa tomu povie franchísing (či tak nejak sa tomu nadáva )- firma je majiteľom technologií,tovaru všetkého a ty si njomca a berieš províziu zo zisku...-tak funguje všetko, aj ten hamburger od Donalda je takto spravený...
0 0
NoxoN NoxoN

NoxoN je offline (nepripojený) NoxoN

uhmm takže princíp prenájmu ..... no neviem nad tým som nerozmýšlal. Radšej by som vlastne ale tiež nemôžem chciet za nápad všetko.
0 0
NoxoN NoxoN

NoxoN je offline (nepripojený) NoxoN

Môžem otázku?
Takže na výstavbu si potrebujem dať dokopy pozemky
ďalej príjazdovú cestu
keď chcem mať nadzemnénádrže potrebujem aj nejaké vyjadrenie či tam nie su náhodou nejake spodné vody atď...?
aké povolenia potrebujem na výstavbu a prevádzku..
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Stanislav 1975 Pozri príspevok
akože noxon fakt si to vyhoď z hlavy,aj ked si na tebe cením,že sa snažíš niečo začať,že si aktívny ale toto fakt je úplne mimo reality- totižto ak by sa ti náhodou aj podarili si vybaviť tých milion potvrdení a schválení( a ako vravím,ak nemáš poriadne kontakty na správných miestach,tak nevybavíš ani to)-tak máš iný veľký problém-kde by si bral pohonné hmoty? Si myslíš,že OMV alebo Agip by ti predával pohonné hmoty? konkurencii? určite nie...
bez problemov by mu predali, ked si dobre pamatam benzin predava vsetkym Slovnaft a OMV, po dedinach je viac malych predajcov. ale ako pozeram z Tvojich prispevkov najskor si poriadne vsetko nastuduj, pripadne ked mas dost penazi (ked chces otvorit CS, tak musis mat ) niekomu zver celu agendu a on vybavi vsetko, za odmenu = €
0 0
NoxoN NoxoN

NoxoN je offline (nepripojený) NoxoN

jasne že si chcem všetko naštudovať budem tomu venovať všetok môj čas len tu na tomto fóre si to chcem upresniť čo všetko si mám naštudovať. Kontakty nejaké sú a aj peniažky, snaha taky. Len prostredníctvom vašich rád sa chcem nasmerovať a ďakujem za vaše príspevky
0 0
belia belia

belia je offline (nepripojený) belia

V prvom rade pozemok, ďalej projekt,vybaviť stavebné povolenie,pripraviť si tak 170 000,-€ na výstavbu , potom ďaľších 30 000,-€ na nákup nafty a benzínu. A môžeš zarábať.Samozrejme ak to je na dobrom mieste. Z litra máš tak 0,50 Centa.
0 0
NoxoN NoxoN

NoxoN je offline (nepripojený) NoxoN

Ďakujem za info ... pomohlo ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať