Zavrieť

Porady

Ako dať výpoveď počas MD?Mám nárok na odstupné?

Po 20mesiacoch materskej dovolenky by som sa chcela vrátiť späť do práce avšak môj zamestnávateľ u ktorého som pracovala pred MD nemá pre mňa voľnú pozíciu. Našla som si prácu inde a teraz by som s chcela ukončiť pracovný pomer s doterajším zamestnávateľom - akou formou podať výpoveď? Alebo mi musí dať výpoveď zamestnávateľ? Mám nárok na odstupné? za odpovede vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    katulienka00 Pozri príspevok
    navrhnem zamestnavatelovi tuto verziu a uvidim ako bude reagovat, spekuluje ako mi nedat odstupne....
    Ani sa mu necudujem, kedze vypoved chces (a potrebujes ) dat ty, tak pre neho nie je ziadny dovod vyplacat ti odstupne.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Zaleži od toho, čo sa dá dohodnúť s bývalým zamestnávateľom o ukončení a odstupnom. Ty očakávaš výpoved od neho + odstupné, on podla mna očakáva výpoved od teba bez nároku na odstupné. je to na dohode medzi vami. tak máš čo robiť aby si to stihla do 1.11.....

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    Ak dáš výpoveď Ty, nemáš nárok na odstupné /samozrejme závisí od doby zamestnania/, počkaj, kým Ti výpoveď dá zamestnávateľ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katulienka00 Pozri príspevok
    Po 20mesiacoch materskej dovolenky by som sa chcela vrátiť späť do práce avšak môj zamestnávateľ u ktorého som pracovala pred MD nemá pre mňa voľnú pozíciu. Našla som si prácu inde a teraz by som s chcela ukončiť pracovný pomer s doterajším zamestnávateľom - akou formou podať výpoveď? Alebo mi musí dať výpoveď zamestnávateľ? Mám nárok na odstupné? za odpovede vopred dakujem
    Je možné skončiť z tvojej strany dohodou, výpoveďou, bez nároku na odstupné, alebo zo strany zamestnáv. z tzv. organiz. dôvodov s VD, alebo dohodou z toho istého dôvodu, v oboch prípadoch s nárokom na odstupné podľa §76ZP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dobrava Pozri príspevok
    Ak dáš výpoveď Ty, nemáš nárok na odstupné /samozrejme závisí od doby zamestnania/, počkaj, kým Ti výpoveď dá zamestnávateľ.
    Toto prosím vysvetli bližsie,§ pretože pri výpovedi zamestnanca nie je nárok na odstupné ani podľa doby zamestnania.
    dobrava Pozri príspevok
    Ak dáš výpoveď Ty, nemáš nárok na odstupné /samozrejme závisí od doby zamestnania/, počkaj, kým Ti výpoveď dá zamestnávateľ.
    cakat nemozem kedze od 1.11.2010 chcem nastupit do noveho zamestnania..., ale navrhnem to terajsiemu zamestnavatelovi - dakujem ;-)
    Tweety Pozri príspevok
    Je možné skončiť z tvojej strany dohodou, výpoveďou, bez nároku na odstupné, alebo zo strany zamestnáv. z tzv. organiz. dôvodov s VD, alebo dohodou z toho istého dôvodu, v oboch prípadoch s nárokom na odstupné podľa §76ZP.
    navrhnem zamestnavatelovi tuto verziu a uvidim ako bude reagovat, spekuluje ako mi nedat odstupne....

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    Áno, bolo to myslené dobre, ale napísané zle - ospravedlňujem sa za mylnú informáciu. /k príspevku č. 4 od Tweety/
    Takze nakoniec som sa snim dohodla a uz mam vypoved dohodou z jeho strany+dvojmesacne odstupne :-)))). Dakujem fsetkym poradakom....

    facovka28 je offline (nepripojený) facovka28

    facovka28
    neviem ci moj dotaz presne sem patri,ale nechcela som otvarat novu temu..
    prosim o radu..-.momentalne som na MD s druhym dietatkom suvisle teda od 1.4.2008 (kedy sa narodil prvy syncek) a navazne z jednej rodicovskej znova na materskej od 16.7.2009. kedze financii nieje dost, planujem nastup do prace od 1.1.2011..informovala som zamestnavatela, no moje prac.miesto zrusil medzitym z rganizacnych dovodov.. teraz sa chce dohodnut na vypovedi dohodou, s tym ze v dohode bude zakotvena 5mesacna (vyska mesacnej mzdy) financna kompenzacia, co v mojom pripade su pekne peniaze....momentalne hladam pracu ale stale nemam kedze som v TV zacula ze sa planuje zmena zakona a ma sa odstupne zrusit, nechcela by som o tie peniaze prist...ake mam moznosti v mojom pripade,keby som nastupila do prace od 1.1.2011 podpisala dohodu s fin,kompenzaciou a co dalej?? narok na podporu nemam asi kedze syncek ma 14mers.teraz..ake mam moznosti???pracovala som bez prestavky od r.2001 , vfirme kde som momentalne v stave od 02/2007...dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.